۵ حکایت کوتاه تاریخی

۵ حکایت کوتاه تاریخی

با این حال، آنها معمولاً جزئیات یک کتاب درسی مقاله های تاریخی تاریخ را ندارند. آنچه این رمان را در دسته تاریخی قرار می‌دهد، اشاراتی است که کتاب در جریان داستان به مسائل اجتماعی و سیاسی زمان خود دارد. در واقع، رویدادهای زمان کتاب در پس‌زمینه داستان قرار دارند. از نقاط مثبت کتاب، لحن و زبان آن است که به جذابیت و گیرایی داستان افزوده و نشان‌دهنده تسلط نویسنده است. حسین مسرور در این کتاب تلاش کرده است که تاریخ دوران صفوی از زمان شاه‌اسماعیل تا شاه‌عباس را در قالب داستان روایت کند.

  • در ادامه، با محبوب‌ترین کتاب‌های داستانی تاریخی خارجی آشنا خواهیم شد.
  • با این حال، حوادثی که در کتاب رخ می‌دهد معمولاً از نظر تاریخی دقیق هستند.
  • خیلی‌ها ایده اصلی قهوه تلخ را برگرفته از همین کتاب می دانستند.
  • بدیهی است که تصویرسازی و مهارت نویسنده نقش مهمی در خلق حال‌وهوای یک دوره تاریخی خاص و جذابیت بخشیدن به روند داستان دارد.
  • کوروش هیچگاه جنگی را خود آغاز نکرده بود بلکه یا به قلمرویش حمله کرده بودند یا قصد حمله داشتند.
  • در این فیلم سازندگان سعی در نشان دادن شجاعت و صفات خوب و گاهی نیز اغراق آمیز اسکندر دارند و در مقابل نمایش چهره ای ضعیف و ترسو از ایرانیان.

برنارد کورنول یک نویسنده انگلیسی است که بر داستان‌های تاریخی تمرکز دارد. بیشتر آثار او بر کمپین واترلو متمرکز شده است که آخرین لشکرکشی ناپلئون در اوایل قرن نوزدهم بود. در نهایت، ناپلئون در واترلو توسط ائتلافی از کشورهای مختلف شکست خواهد خورد.

کتاب صوتی برادران سیسترز

او برای رسیدن به ولیعهدی سه برادر خود داریوش و آریاسب و آرسان را کشت. همچنین پس از بسلطنت رسیدن دستور داد 70 تن از شاهزادگان و شاهدخت هارا همراه با فرزندانشان بکشند. وقتی مصر را نیز متصرف شد بسیاری از مصریان را بکشت و به عقایدشان بی احترامی کرد و دستور داد تا گاو اپیس را بکشند و گوشتش را بخورند. او سرانجام بدست وزیرش باگواس کشته میشود و طبق روایتی گوشتش را خوراک سگ ها میکند. کلیدر رمان تاریخی ۳ هزار صفحه‌ای است که ماجرایش بین سال‌های ۱۳۲۵ تا ۱۳۲۷ اتفاق می‌افتد؛ کلیدر، نام کوهی واقع در غرب خراسان رضوی است؛ در این رمان ده جلدی، زندگی شخصیتی به نام گل محمد، به تصویر کشیده می‌شود.

بیوگرافی و عکس های لئا سیدو بازیگر و مدل ایتالیایی

از آنجاییکه که رتبه‌بندی همچین فهرستی غیرممکن است، ترتیب خاصی برای معرفی این نویسندگان وجود ندارد. حکایت را داستان‌واره‌ای کوتاه می‌دانند که نتیجه اخلاقی دارد و در انتهای آن خواننده یا شنونده نصیحت می‌پذیرد. زبان حکایت ساده و روان است و شخصیت‌های آن انسان‌ها، حیوانات یا موجودات بی‌جان هستند. حکایت‌ و داستان کوتاه آموزنده از بزرگان به دلیل اینکه شخصیت اصلی آنها شناخته شده است، از تأثیرگذاری بیشتری برخوردار هستند. پانزده حکایت جالب از بزرگان را در مطلب پیش رو بخوانید.

پس ازآن چوبه‌ی داری در میدان شهر سامرا افراشتند و لاشه‌ی بابک را بردار زدند، و سرش را خلیفه به خراسان فرستاد . چون بابک برزمین درغلتید، خلیفه دستور داد شکمش را بدرد… پس از ساعاتی که این حالت بربابک گذشت، دستور داد سرش را از تن جدا کند. پس ازآن مراسم اعدام بابک با سروصدای بسیار زیاد با حضور شخص خلیفه برفراز سکوی مخصوصی که برای این کار دربیرون شهر تهیه شده بود، برگزار شد.