«یونس» و «اتاق ماساژ» به همراه «قطعه ۸۵» و «سورِبُز» اکران می‌شوند – اخبار سینمای ایران و جهان

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: «یونس، پیش‌نماز روستایی کوچک در جنگل، برای یافتن پسر تحت تعقیبش سفری را آغاز می‌کند.»

«یونس» به نویسندگی، کارگردانی سیامک سلیمانی و تهیه کنندگی احمد احمدی مرندی ساخته شده و انجمن سینمای جوانان ایران و مجری طرح این پروژه بوده است. مهدی صفرپور، یاسین رضوانی، اسماً ده مَرده و ابوالفضل مقصودلو بازیگران این فیلم کوتاه بوده‌اند که در گرگان مقابل دوربین قرار گرفته است.

چهارمین جلسه فصل هشتم پاتوق فیلم کوتاه با همکاری موسسه فرهنگی، تبلیغاتی بهمن سبز- پخش رویش، دوشنبه ۲۸ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۵ در پردیس سینمایی بهمن برگزار می‌شود و شامل نمایش آثار و جلسه نقد و بررسی خواهد بود.

در خلاصه داستان «اتاق ماساژ» که انجمن سینمای جوانان ایران و مسعود سقالطون نیا، مجری طرح آن هستند، آمده است: «پسری جوان که در سالن ماساژ خودش مشغول کار است، از این راه کسب درآمد می‌کند و تصمیم به مهاجرت دارد، در روزهای پایانی قبل از سفرش، اتفاقی او را به مسیر دیگری سوق می‌دهد.»

فیلم‌نامه «اتاق ماساژ» را صحرا اسدالهی به‌نگارش درآورده و آن را کارگردانی کرده و تهیه کنندگی آن نیز برعهده محمد قدس بوده است.

در چهارمین جلسه از فصل هشتم پاتوق که توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، فیلم‌های‌کوتاه داستانی «یونس» به نویسندگی و کارگردانی سیامک سلیمانی، «اتاق ماساژ» به نویسندگی و کارگردانی صحرا اسداللهی، «قطعه ۸۵» به نویسندگی و کارگردانی شهرام مَسلخی و «سورِبُز» به نویسندگی و کارگردانی سعید زمانیان به نمایش در می‌آیند.

به گزارش سینماپرس، چهارمین جلسه از هشتمین فصل پاتوق فیلم کوتاه روز دوشنبه ۲۸ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ با نمایش ۴ فیلم کوتاه داستانی، در پردیس سینمایی بهمن به کار خود ادامه می‌دهد.

اجرای این برنامه را مصطفی ساجدی بر عهده دارد.

مجری طرح «سورِبُز» انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر ویژه تهران است که در خلاصه داستان آن آمده است: «بچه‌ها هیچ وقت هیچ چیز را فراموش نمی‌کنند!»

فیلم کوتاه «قطعه ۸۵» به نویسندگی و کارگردانی شهرام مَسلخی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران و اعظم سازور تهیه و تولید شده و علیرضا استادی بازیگر سینما و تلویزیون در این پروژه نقش‌آفرینی کرده است.

در این رویداد غلام‌عباس فاضلی نویسنده و منتقد سینما به عنوان کارشناس جلسه چهارم، پس از اکران آثار با کارگردان‌های فیلم‌های کوتاه به نمایش درآمده به گفتگو می‌نشیند و آثار را مورد تحلیل و بررسی تخصصی قرار می‌دهد.

«سورِبُز» به نویسندگی و کارگردانی سعید زمانیان و تهیه‌کنندگی حسن محمدی و غلامرضا احمدی در سال ۱۳۹۸ در ژانر فانتزی ساخته شده و توماج دانش بهزادی، سپیده دستینه و یزدان کوکبی‌صبا در این فیلم کوتاه ایفای نقش کرده‌اند.

حضور برای تمامی علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

مخاطبانی که در سه جلسه گذشته فصل هشتم حضور داشته‌اند و کارت ورود به جلسه را دریافت کرده‌اند، حتماً آن کارت را همراه خود داشته باشند.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/144629/%DB%8C%D9%88%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%82-%D9%85%D8%A7%D8%B3%D8%A7%DA%98-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%82%D8%B7%D8%B9%D9%87-%DB%B8%DB%B5-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%A8%D8%B2-%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF

سینماپرس: فیلم‌های کوتاه «یونس»، «اتاق ماساژ»، «قطعه ۸۵» و «سورِبُز» و در چهارمین جلسه از فصل هشتم پاتوق فیلم کوتاه اکران، تحلیل و نقد می‌شوند.