کناف سقف ؛ کاربردها و مزایای آن نسبت به روش‌های سنتی کوئیک سازه

دراین قسمت تعدادی طرح برای کناف سقف اتاق پذیرایی مشاهده می کنید. طراحی سقف کناف به صورت حرفه ای توسط گروه معماری خانه طرح انجام می شود . در صورت هر گونه طراحی سقف کناف ، فقط از طریق فرم درخواست خدمات اقدام فرمایید . از سقف کناف می توانید برای هر ساختمان و هر سبکی استفاده نمایید.

پس از خشک شدن بتونه در این قسمت به راحتی می‌تواند رنگ آمیزی کناف را مطابق سلیقه انجام دهید. سقف کاذب بخشی از معماری ساختمان است که پوشش سطح داخلی زیرسقف را بر عهده دارد. اجرای سقف کاذب به علت مزایای بسیاری که دارد، خیلی سریع در صنعت ساختمان رایج شد.

  • دیوار کناف مقاوم در برابر حریق، دیوار پوششی با سازه و بدون سازه از انواع مختلف دیوار کناف هستند که هر یک برای شرایط و کاربرد خاصی طراحی و ساخته شده اند.
  • سقف های کاذب روشی نوین برای پوشاندن عیوب سقف اصلی، تغییر دکوراسیون ، نورپردازی های لوکس و … است که امروزه متریال های زیادی برای اجرای ان وجود دارد.
  • سقف‌های کناف سادهاز صفحات گچی فشرده‌ای تشکیل می‌شوند که به صورت‌های مختلف همچون مسطح، ساده یا حتی پلکانی نصب می‌شوند.
  • اگرچه روش‌ها و ابزارهای متعددی برای تزیین ساختمان‌ها وجود دارد اما سقف کاذب کناف یکی از مواردی است که محبوبیت زیادی در بین افراد به دست آورده است.
  • برخلاف باور عموم عمده هزینه کناف سقف بدلیل سازه کناف است و گچبرگ تنها 20 درصد از قیمت کل اجناس است.

از دیرباز تا کنون صنعت ساختمان سازی و معماری سیر صعودی در پیش داشته است و همواره در حال تکامل و پیشرفت است. امروزه زیبایی و کاربرد محیط زندگی از اهمیت زیادی برخوردار است. گچکاری و گچبری نیز در این صنعت شامل تحولات گوناگون و زیادی شده است. برای مثال می توان به یکی از این تحولات یعنی ( سقف کناف و دیوار های کاذب کناف ) اشاره کرد. یکی اجرای پوشش کاذب کناف مشبک و دیگری پوشش کاذب یکپارچه قیمت کناف سقف کناف می باشد. سقف های مشبک شامل باکس ساده حاشیه، باکس نور پنهان حاشیه، منحنی، قوسی و گنبدی می باشد.

انواع سقف کناف از نظر نوع ساختار و اجرای آنها

فقط باید صفحه کناف رو باز کنین و یا از اندود گچ استفاده کنین. این سقف در حالت عادی در مقابل ضربه پایدار نیست؛ ولی در صورتی که روی آن را با گچ بپوشانند، سبب افزایش مقاومت آن می‌شود. با وجود اینکه کناف پایداری بسیار کمی در برابر ضربه دارد، اگر بعد از نصب به آن آسیب وارد شد و دچار شکستگی یا ترک گردد، می‌توان آن را ترمیم نمود. در مواردی که کناف سقف به صورت غیر اصولی اجرا شود، ممکن است سبب سقوط و افتادن قسمت هایی از آن فراهم شود.

فقط باید توجه کنید که اگر سقف فضاء شما کوتاه است از طرح های شلوغ استفاده نکنید چرا که باعث میشود سقف شما کوتاه تر به نظر برسد. در زیر تعدادی از نمونه کار های اجرا شده توسط تیم رویاهوس را مشاهده میکنید. می توانید به خوبی نوع و کیفیت مصالح و صفحات کناف به کار رفته در این نمونه کار ها را ببینید و تفاوت قبل و بعد فضا ها را مقایسه کنید. به خاطر داشته باشید در صورت آسیب دیدن کناف به وسیله آب باید جایگزین بهتری را برای آن انتخاب کنید و تنها راه حل این مسئله استفاده از کناف با پوشش فایبرگلاس می باشد. یکی از ویژگی های خوب اجرای کناف این است که می توان حتی بعد از پایان ساخت و ساز یعنی در زمان بهره برداری نیز شروع به اجرای کناف کرد.

مگر در صورت درخواست مشتری بر ایجاد یک فضای اختصاصی خارج از کاتالوگ که این طراحی توسط تیم سمیران انجام شده. باکس دو طرف نورمخفی موقع متراژ کار ۱/۵ برابر محاسبه می‌گردد . نیاز به گچ ندارد ولی برای بهداشت و جلوگیری از عبور حشرات میشه قبلش گچ کرد.

کناف چیست

برای کناف یکپارچه اغلب زیرسازی با متریال گالوانیزه، وزن سبک، حالت معلق و قسمت هایی ناودانی شکل، اجرا می شود. بعد از آن پنل های گچی به وسیله پیچ به یکدیگر متصل می شوند. اغلب درزهایی که به وجود می آید، به وسیله بتونه پر می شوند و شکل ظاهری و نتیجه پایانی کاملا مسطح و بدون هیچ درزی به چشم می خورد. این امکان وجود دارد که با رنگ آمیزی کناف تلفیقی زیبا میان آن و رنگ مورد استفاده قرار گرفته در اتاق پذیرایی ایجاد نمود.

کناف سقف ؛ کاربردها و مزایای آن نسبت به روش‌های سنتی کوئیک سازه

در این نوع سقف ها در قسمت پشت سقف تأسیساتی که به کار رفته است به خوبی مشاهده می شود. این نوع سقف ها را معمولا به صورت منفرد و یا ترکیبی با سقف های دیگر مورد استفاده قرار می دهند. سقف کاذب گریلیوم را توسط مفتول و یا زنجیر به قسمت سقف اصلی وصل می کنند. امروزه بخشی از معماری داخلی استفاده کردن از سقف کاذب می باشد. که این سقف معمولا برای پوشش دادن سقف های اصلی مورد استفاده قرار می گیرد.