پایانی بر یک برنامه بی‌قاعده/تاکشوی غیرحرفه‌ای «دست خط» تعطیل شد – اخبار سینمای ایران و جهان

تجربه اثبات کرده است در مواجهه با صدای منتقد و مخالف شاید تقابل، حذف، انکار و یا خدای ناکرده توهین اولین و ساده ترین راه حل باشد، اما قطعا بهترین و اثرگذارترین راه نیست. اجبار بسیار ساده تراز ارشاد و نادیده انگاشتن سهل تر از تعامل و گفتگوست، اما در بلند مدت بندرت تضاد و تعارضی بدون گفتگو رفع خواهد شد.

در این مسیر برخی دوستان با درک این نیت یاری و همراهیمان کردند و با برخی هم به فهم و درک مشترکی نرسیدیم؛ اکنون انچه پیداست اراده تصمیم سازان کنونی رسانه ملی بر خالی کردن آنتن تلویزیون از هرانچه پسندیده نمی شمارند، قرار گرفته و «دستخط» هم بی نصیب از این اقدام نمانده است، آنچه ما مطلعیم اگر هم نامی از دستخط باقی بماند قاعدتا بدون حضور مجری و تیم تهیه فعلی خواهد بود، الخیر و فی ماوقع …

در این مدت جمعی از مهمانان عزیزمان همچون آیت الله رسولی محلاتی، آیت الله مجتهد شبستری، اکبرترکان، اسدالله عسگر اولادی، محمدنبی حبیبی، ‌ حاج آقا یزدانی خرم و دکتر عادل آذر دعوت حق را لبیک گفتند که برایشان رحمت و مغفرت الهی مسئلت داریم، برای همه حاضران در عرصه نیز عافیت و حسن عاقبت می طلبیم.

قدردان زحمات همه همکاران عزیز و یاران همدلی که طی مسیر جز با یاری و مساعدتشان مقدور نبود هستیم، خود و شما را به خدای بزرگ می سپاریم، به پایان امد این دفتر حکایت همچنان باقیست…

باقی بقایتان و ایام عزت مستدام»


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/140978/%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D8%A7%DA%A9%D8%B4%D9%88%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AE%D8%B7-%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84

سینماپرس: در پی تغییرات مختلفی که رییس جدید صدا و سیما در تلویزیون ایجاد کردند، این بار در اقدامی هوشمندانه برنامه غیرحرفه‌ای «دست خط» با اجرای مدیر پیشین روابط عمومی صدا و سیما و از مقربان درگاه علی عسگری تعطیل شد.

به گزارش سینماپرس، در پی تغییرات مقبت بسیاری که رییس جدید صدا و سیما در تلویزیون ایجاد کردند، این بار در اقدامی هوشمندانه برنامه غیرحرفه‌ای «دست خط» با اجرای مدیر پیشین روابط عمومی صدا و سیما و از مقربان درگاه علی عسگری تعطیل شد.

تاکشویی سیاسی بسیار پراشتباهی که در ۶ ساله گذشته مصاحبه‌های خنثی و کم رمق بسیاری را تولید کرده بود و در حقیقت امتدادی ضبطی بود بر هارد تاک دیروز، امروز فردا.

اما ظاهراً این تعطیلی به مزاج تیم تهیه و تولید این برنامه به شدت ناخوش آمده و ایشان در مطلبی نوشتند: «خبرنگاری، مجری گری، برنامه سازی و امثالهم فی نفسه شغلی است چون مشاغل دیگر، وقتی عزتی افزون می یابد که با حقیقت جویی، حق طلبی، ظلم ستیزی و اخلاق مداری همراه شود.

ابن عبّاس می گوید نزد امیر المؤمنین علیه السّلام رفتم، او نعلین خود را پینه می‌زد. پرسید بهای این نعلین چقدر است؟ گفتم بهایی ندارد فرمود: به خدا قسم این را از حکومت شما دوست‌ تر دارم مگر آنکه حقّی را بر پا سازم یا باطلی را براندازم.»

خدا کند عمری که در رسانه صرف شد بویژه قریب ۶ سالی که به تهیه و تولید بیش از ۲۲۰ برنامه تلویزیونی «دستخط» گذشت، اثری هرچند کوچک در احقاق حق خلق الله و کسب رضایت الهی داشته باشد و به این سبب تلاشمان در این مسیر محفوظ و ماجور باشد.

سعی ما این بود که رسانه ای باشیم برای صدای دلسوزان ملت و انقلاب اسلامی از همه طیف ها و گرایش ها و به مصداق ایه شریفه: «۰۰۰وَ نَزَعْنا ما فِی صُدُورِهِمْ مِنْ غِلٍّ إِخْواناً …و از سینه هایشان کینه‌ها را بر طرف کنیم و همه با هم برادر گردند.» در مسیر تالیف قلوب گام برداریم. چرا که باور داریم حرکت بر «مدار انصاف، عقلانیت و همدلی» می تواند زمینه ساز نزدیکی دل ها و تحقق ارزوهای بزرگمان برای سربلندی ایران عزیز باشد و «جهاد تبیین» را هم جز این معنا نمی کنیم.