وزیر ارشاد: با حضور قدی و پرشکوه هنرمندان موسیقی «جشنواره سی و هشتم» به دوره‌ای خاطره‌انگیز و به یادماندنی در تاریخ جشنواره‌ها بدل شد – اخبار سینمای ایران و جهان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: وقتی در مورد موسیقی صحبت می‌کنیم، جایی از جغرافیای پرعظمت ایران نیست که نام ببریم و دارای شان و جایگاه اختصاصی در حوزه موسیقی نباشد. این جمله معروف هنر نزد ایرانیان است و بس، با موسیقی و افتخارآفرینی اهالی این هنر واقعیت بخشیده شده است.

وی افزود: در این راستا، در یک سال اخیر مجموعه‌های بی‌نظیر و بی‌همتا در چهل سال گذشته در نقاط مختلف کشور در اختیار هنرمندان شهرهایی همچون کرمان، ساری‌ و ارومیه قرار گرفته و قرار است سالن‌های مجهز موسیقایی با پیشرفته‌تربن فناوری روز در نقاط دیگر کشور نیز راه‌اندازی شود که با گسترش موسیقی اصیل ایرانی کمک می‌کند.

سینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور قابل توجه جوانان در سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر گفت: امسال در جشنواره، جوانان با استعداد سربلندی به منصه ظهور رسیدند و ما را به آینده‌ای غنی از حضور اهالی هنر موسیقی امیدوار کردند.

اسماعیلی با اشاره به درخشش جوانان در سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر اظهارداشت: امسال در این جشنواره جوانان با استعداد و سربلندی به منصه ظهور رسیدند و ما را به آینده‌ای غنی از حضور اهالی هنر موسیقی امیدوار کردند. از پیشکسوتان نیز تقدیر می‌کنم که این هنر را سینه به سینه حفظ کردند و امروز در اختیار جوانان قرار دادند.

این دوره از جشنواره از ۲۸ بهمن‌ تا سوم اسفند به دبیری بهزاد عبدی در بخش‌هایی از جمله رقابتی (جایزه باربد) و غیررقابتی، جایزه‌های ترانه، ‌ موسیقی و رسانه، سرود و نشست‌های پژوهشی برگزار شد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/144042/%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%82%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%D9%BE%D8%B1%D8%B4%DA%A9%D9%88%D9%87-%D9%87%D9%86%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B3%DB%8C

اسماعیلی افزود: به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و خادم اصحاب فرهنگ و هنر از همه اهالی موسیقی تشکر می‌کنم. امیدوارم این همت بزرگی که در این دوره مصروف کردند و با حضور پررنگشان نقشی مانا در تاریخ فرهنگ، هنر و ادب کشور به ثبت رساندند. موج بلندی برای گسترش این هنر آسمانی در ایران عزیز ما باشد.

برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در نقاط مختلف کشور
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: سال آینده جشنواره موسیقی نواحی همچون تئاتر در نقاط مختلف ایران برگزار خواهد شد، امسال این جشنواره در گرگان و سال‌های گذشته در کرمان برگزار شد و در سال‌های آینده این گونه موسیقایی به صورت جشنواره‌ای در نقاط مختلف کشور برگزار می‌شود.

اسماعیلی گفت: در سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر، اهالی موسیقی در همه بخش‌ها؛ مردمی، پاپ، اقوام، نواحی، ارکسترال، بانوان، سرود، همه در کنار هم شب‌های به یادماندنی را در مجموعه‌های فرهنگی و هنری در تهران و ۱۴ استان کشور به ثبت رساندند و تلاش ما این است که بتوانیم زمینه‌های ارتقای این هنر اصیل را بیش از گذشته فراهم کنیم.

به گزارش سینماپرس، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه پنجشنبه(چهارم اسفند) در آیین اختتامیه سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهارداشت: به جامعه هنری و اهالی شریف و نجیب موسیقی که افتخار برگزاری این دوره از جشنواره موسیقی فجر را داشتند، تبریک می‌گویم.

وی گفت: برگزاری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر اتفاق مهمی بود که با حضور قدی و پرشکوه هنرمندان موسیقی به دوره‌ای خاطره‌انگیز و به یادماندنی در تاریخ جشنواره‌ها بدل شد.

وی گفت: در برگزاری باشکوه این جشنواره، معاونت امور هنری، داوران و مسئولان مجاهدت شبانه‌روزی داشتند و از مردم و هنردوستان که با حضور خودشان گرمابخش جشنواره بودند تشکر می‌کنم و ان شاءالله سال‌های آینده، سال‌های باشکوه‌تری برای اهالی موسیقی و روزهای بهتری در انتظار شما هنردوستان باشد.

وی اظهارداشت: به هر نقطه‌ای از ایران سفر می‌کنم، هنرمندان موسیقی حضور دارند، می‌درخشند، با نجابت کامل، با حداقل توقعات. این اهالی شریف را در هر کجا که می‌بینیم مورد محبت مردم هستند و جزیی از تاریخ، خاطرات و بهترین لحظاتی است که هر ایرانی به ثبت رسانده است.

آیین اختتامیه سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر شامگاه پنجشنبه(چهارم اسفند) با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر، محمود سالاری معاون امور هنری، محمد اله‌یاری مدیرکل موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهزاد عبدی دبیر هنری، امیرعباس ستایشگر دبیر اجرایی این جشنواره و جمعی از مسئولان و هنرمندان در تالار وحدت برگزار شد.