هواساز چیست؟ بررسی فنی انواع هواساز با کیفیت عالی آسا تهویه-بتا تهویه

هواساز چیست؟ بررسی فنی انواع هواساز با کیفیت عالی آسا تهویه-بتا تهویه

با معرفی دستگاه هواساز در خدمت شما مخطابان عزیز و گرامی آدرس سایت هستیم. معرفی هواساز، ارائه یکی دیگر از تعاریف مربوط به ساز و کار این محصول می باشد. کمی قبل تر اشاره کردیم که مانا تهویه از بزرگترین عرضه کننده دستگاه هواساز در کشور می باشد. برای خنک کردن یا گرم کردن یک محیط، لازم است دو عمل گرماگیری یا گرمادهی به هوای آنجا صورت بپذیرد.

سیستم هیت­ریکاوری دستگاهی از نوع مبدل‌های حرارتی می‌باشد که بین دو منبع هوایی یعنی جریان هوای تازه ورودی به سیستم و جریان هوای خروجی از ساختمان قرار گرفته و عمل تبادل حرارت را بین آن­ها ممکن می‌سازد و از هدر رفت انرژی جلوگیری می‌کند. کویل گرمایی هواساز که با آب گرم یا بخار تغذیه می‌شود وظیفه گرمایش هوا را در ماه‌های سرد به عهده دارد و کوئل سرمایی که با آب سرد یا گاز مبرد تغذیه میگردد وظیفه سردکردن هوا را عهده دار است. در هنگام نصب هواساز باید ۱.۵ برابر ارز دستگاه در محل نصب هواساز از یک طرف آن فضای خالی در نظر گرفته شود تا در صورت تعویض احتمالی کویل هواساز در طول دوره طولانی بهره‌برداری مشکل ایجاد نگردد. در فیلتر هواساز ها غبار و ذرات گرفته می‌شود و هوای ورودی تا حد زیادی تصفیه می گردد مقدار پاکسازی و تصفیه هوا به نوع فیلتر بستگی دارد. که می بایست قبل از هر اقدامی توسط تیم مهندسی هایپر صنعت فامکو ظرفیت سنجی هواساز مدنظر و همچنین دیگر عوامل موثر مورد بررسی قرار گرفته و دستگاه مناسب به همراه پیشنهاد مالی ایده آل ارائه گردد.

هواساز چیست؟ بررسی، کاربرد و انتخاب انواع دستگاه هواساز

در عایق کاری هواساز هایژنیک از عایقی با جنس پلی یورتان یا پلی استایرن با چگالی 40 کیلوگرم بر متر مکعب و یا پشم سنگ با چگالی 96 کیلوگرم بر متر مکعب استفاده می گردد. دلیل بالا بودن چگالی این عایق ها نیاز به فشرده بودن آنها برای جلوگیری از ورود پرز و ذرات عایق به داخل می باشد. افراد بسیاری با این سوال مواجه هستند که دستگاه هواساز خانگی چیست؟دستگاه هواساز خانگی برای مصارف مسکونی و اداری طراحی می شود و ابعاد کوچکتری نسبت به نوع صنعتی دارد.

در زمان گرمایش، معمولاً دستگاه های هواساز از همان هوای داخلی ساختمان استفاده می کنند. به صورتی که این هوا به درون دستگاه مکش داده می شود و پس از پاک سازی هوا و عبور از روی کویل های گرمایشی دوباره به محیط داخلی منزل و یا محل کارتان دمیده می شود. هواساز یک دستگاه تامین کننده هوا در یک سیستم تهویه مطبوع می‌باشد که هوا را مطابق شرایط مطلوب تامین و در فضاهای مختلف توزیع می‌کند. در یک دستگاه هواساز هوای تازه و هوای در گردش داخلی با هم مخلوط شده و هوای مطبوع تولید می‌شود.

انواع هواساز به لحاظ نوع کاربری

در هر نوع کاربری که به ورود هوای تازه به طور دائمی نیاز داشته باشیم. هوای تمیزتر هواساز به این معنی است که احتمال حملات آسم درمبتلایان به این بیماری کاهش می یابد. شود، استفاده از واحدهای کویل اسپری یا واحد فن – کویل اسپری مناسب‌تر خواهد بود. افت فشار استاتیكی طولانی‌ترین مسیر كانال یا هد استاتیكی فن.

همچنین نحوه اتصال نیز در این دسته بندی می تواند بین دستگاه ها تفاوت ایجاد کند. اتصال با تسمه، گیربکس و یا کوپل مستقیم سه نوع مختلف این اتصال هستند. در مواقعی که از فن دور متغییر استفاده می گردد باید در مسیر های کانال VAV BOX قرار گیرد و در کل سیستم هوای حجم متغییر در پروژه خواهیم داشت که باید به درستی طراحی و در نهایت بالانس شود.

هرچه تعداد بسترهای فیلتراسیون و تراکم فیلترهای هر بستر بیشتر باشد هوای خروجی از هواساز تمیزتر خواهد بود. از هواسازهای با ماکزیمم فیلتراسیون با کیفیت بالا جهت تهویه اتاق‌ های تمیز صنایع دارویی، الکترونیکی، تحقیقاتی و اتاق‌ های جراحی، کلینیک‌ ها و بیمارستان‌ ها استفاده می‌ شود. در شرکت مانا تهویه طراحی این کویل ها توسط نرم افزار های تخصصی انجام می گیرد. در مدل های مختلف دستگاه هواساز خانگی معمولاً جریان آب گرم با استفاده فن هایی که در داخل دستگاه است و به وسیله پکیج های گاز سوز تولید می شود و آب سرد آن هم به وسیله کویل های آن تولید و تامین می شود. تجهیزات کنترلی هواساز آپارتمانی به صورت کاملا مستقیم روی عملکرد آن ها اثر می گذارد.

در دستگاه هواساز هیت ریکاوری در قسمت مکش هواساز دریچه ای متصل به فضای داخل وجود دارد که با مکش هوای داخل در کنار هوای تازه باعث بازدهی بالاتر و کاهش مصرف انرژی می شود. در گروه هواسازهای مجموعه تخصصی دماتجهیز، اطلاعات فنی ده‌ها مدل از انواع هواسازهای شرکت‌های معتبر جهت بررسی و خرید شما کارشناسان و کارفرمایان گرامی ارائه گردیده است. در این نوع از هواساز نوع فیلترهای به کار رفته در آنها ، آب بند بودن دریچه ها و درزها برای جلوگیری از ورود ذرات آلاینده به محیط های مورد نظر استفاده می شود. از مدل هایژنیک در اماکن بسیار حساس مانند بیمارستانها ، اتاق های تمیز و غیره استفاده می شوند.

اهداف اصلی استفاده

یعنی اینکه در سیستم فن کویل ، به ازای هر اتاق یا قسمت از ساختمان یک فن کویل در نظر گرفته شده و همه فن کویل ها با لوله کشی آب سرد و گرم به چیلر و بویلر متصل می شوند و دیگر از کانال کشی استفاده نمی شود. ولی هواساز برتری که نسبت به فن کویل ها دارد این است که می توان حجم بالایی از هوای تازه را به درون ساختمان تزریق کرد که از این نظر به انواع معمولی و فول فرش تقسیم بندی می شوند. منظور از فول فرش این است که صد در صد هوی عبوری از داخل دستگاه هواساز ، از بیرون (هوای آزاد) تامین شده و هیچ درصدی از هوای داخل ساختمان مجددا وارد دستگاه نمی شود.

  • یکی دیگر از دغدغه های هموطنان مان این است که دریابند اواپراتور چیست و به چه کار می آید.
  • برای افزایش راندمان و کارایی دستگاه هواساز باید کانالهای هوای آنکه در معرض نور و گرما و سرما و رطوبت است عایق کاری مناسب داشته باشد.
  • می بایست از تمامی دستگاه ها به خوبی استفاده کنیم تا بتوانیم خویش را سر کنیم از دیگر موجودات.
  • در انتها و عبور از این مرحله، دیگر وقت پخش شدن در محیط فرا می رسد و هوا به محیط مورد نظر، تزریق خواهد شد.
  • به بیان ساده تر سیستم های سقفی توکار همان ساختار فن کویل های کانالی را دارند، با این تفاوت که قادرند هوای بیشتر و با فشار بالاتری را تأمین کنند.