«هری پاتر و سنگ جادو» ۵ هزار پوند فروخته می‌شود! – اخبار سینمای ایران و جهان

این نخستین‌باری نیست که یکی از کتاب‌های «هری پاتر و سنگ جادو» با قیمت قابل توجه به مزایده گذاشته می‌شود. در دسامبر سال ۲۰۲۲ یک نسخه بسیار کمیاب ویژه پانزدهمین سالگرد این کتاب به قیمت ۸، ۰۰۰ پوند فروخته شد. در ماه مارس همان سال نیز یک نسخه از این کتاب به قیمت ۶۹، ۰۰۰ پوند به فروش رسید.

نخستین رمان از مجموعه داستان‌های «هری پاتر» نوشته «جی کی رولینگ» پیش از آن که انتشارت «بلومزبری» فقط ۵۰۰ نسخه از آن را در سال ۱۹۹۷ چاپ کند، از سوی ناشران متعددی رد شده بود.

سینماپرس: یک نسخه کمیاب از چاپ نخست کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» ممکن است در یک حراجی به قیمت ۵۰۰۰ پوند فروخته شود.

به گزارش سینماپرس و به نقل از گاردین، یک نسخه کمیاب از چاپ نخست کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» که در ابتدا به قیمت ۳۰ پنس فروخته شده بود، ممکن است در یک حراجی پیش رو به قیمت ۵۰۰۰ پوند فروخته شود.

«جی. کی. رولینگ» نویسنده بریتانیایی پس از «هری پاتر و سنگ جادو» نگارش کتاب‌های بیشتری درباره ماجرای «هری پاتر» را ادامه داد و بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه از این کتاب‌ها را در سراسر جهان به فروش رساند.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/145840/%D9%87%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D8%AA%D8%B1-%D9%88-%D8%B3%D9%86%DA%AF-%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%88-%DB%B5-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D9%86%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

با توجه به اینکه ۳۰۰ نسخه از این کتاب‌ها به کتابخانه‌های عمومی ارسال شده بودند، پیدا کردن یکی از کتاب‌های چاپ نخست «هری پاتر و سنگ جادو» کار دشواری است. به همین دلیل نسخه‌های چاپ نخست این کتاب اغلب با قیمت‌های چشمگیری در حراجی‌ها به فروش می‌رسند.

نسخه‌ای که به زودی در مزایده ارائه خواهد شد، توسط یک مجموعه‌دار اهل «استافوردشر» از کتابخانه «ولورهمپتون» خریداری شد. این مجموعه‌دار کتاب که در سال جاری درگذشت، از دوران دانش‌آموزی روند جمع‌آوری کتاب را آغاز کرده بود.

پس از درگذشت این مجموعه‌دار در سن ۵۵سالگی، گروهی از متخصصان یک حراجی با بررسی مجموعه متعلق به این مرد انگلستانی، این نسخه کمیاب کتاب «هری پاتر» را کشف کردند.