هدف نظام فرهنگی کشور ما در یک جمله این است که ابتکار عمل را در عرصه سبک زندگی بدست گیرد – اخبار سینمای ایران و جهان

به گزارش سینماپرس، رویداد توسعه تامین مالی فرهنگ‌بنیان با امضای تفاهم نامه‌ همکاری مابین صندوق اعتباری هنر و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در محل صندوق نوآوری برگزار گردید. در این رویداد که به همت شورای فرهنگ عمومی و صندوق اعتباری هنر و همکاری نهادهای مرتبط فرهنگی تشکیل شد، تفاهم نامه هایی به امضا رسید که طی آنها شرایط و زیرساخت‌های رشد صنایع خلاق فرهنگی فراهم و زمینه برای فعالین این عرصه بیش از پیش آماده می‌شود. این تفاهم‌نامه‌ها گامی به منظور نهادینه‌کردن بازارپردازی فرهنگی و رونق هرچه بیشتر کسب‌وکارهای فرهنگ‌بنیان همچنین تغییر و تحولاتی در عرصه سبک زندگی است.

هدف نظام فرهنگی کشور ما در یک جمله این است که ابتکار عمل را در عرصه سبک زندگی بدست گیرد

در پایان نشست ۹ مجموعه از تهیه‌کنندگان ارشد «رویداد بازارپردازی تهران» در سالنی که تدارک شده بود، زنجیره محصولات بازارپردازی خود را به میهمانان نشست ارائه کردند.

وی ادامه داد: ما تلاش کردیم فعالان فرهنگی و سرمایه گذاران و تهیه کنندگان ارشدی که در این زیست بوم فعال هستند را کنار هم بنشانیم و این رویکرد جدیدی است که حتی در حوزه های علمیه ما هم باید رواج پیدا کند. همه اهل فرهنگ باید کمک کنند و باید منیت ها را کنار بگذاریم که این سفره هر چه بهتر و بیشتر برای فرزندان ما پهن شود.

صندوق اعتباری هنر حامی بیش از ۹۰ هزار عضو است

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز در این نشست گفت: صندوق اعتباری هنر بزرگترین مرجع حمایتی از اهالی فرهنگ و هنر است که بیش از ۹۰هزار عضو در عرصه های مختلف هنری و فرهنگی دارد. در واقع بسیاری از کسانی که در صنایع فرهنگی کشور فعال و عضو این صندوق هستند، از خدمات آن بهره می‌برند.

تهیه‌کنندگان ارشد عبارت بودند از: مجموعه نموبال، موسسه تکم فیلم آریایی، انتشارات سوره مهر، انتشارات نیستان، مجموعه راویتون، استودیو نگین رضوان، مجموعه منادیان بصیرت، خانه خلاق ایلسا و هلدینگ نبات. در این اتفاق تعاملاتی بین تهیه‌کنندگان ارشد و سرمایه‌گذاران دولتی و غیردولتی صورت گرفت و قرار شد برای تعریف همکاری رایزنی‌هایی صورت بگیرد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/140820/%D9%87%D8%AF%D9%81-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D8%AC%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1

هدف نظام فرهنگی کشور ما در یک جمله این است که ابتکار عمل را در عرصه سبک زندگی بدست گیرد

سینماپرس: دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور بر لزوم تغییر و تحول در سبک زندگی نسل فرزندان آینده ایران تاکید کرد و گفت: هدف نظام فرهنگی کشور ما در یک جمله این است که ابتکار عمل را در عرصه سبک زندگی بدست گیرد.

سیدمجید امامی اظهار داشت: هدف نظام فرهنگی کشور ما در یک جمله این است که ابتکار عمل را در عرصه سبک زندگی بدست گیرد. چنین سبک زندگی و چنین انفعال رایجی بعد از چهل سال از انقلاب در شأن مردم ما نیست و عرصه صنایع خلاق فرهنگی سریع ترین عرصه برای تغییر این سبک زندگی است. تمام عرصه های سبک زندگی ما متأثر از مصرف فرهنگی است که مربوط به ما نیست و ما هر چه فعالیت می‌کنیم باز هم در این زمینه عقب‌ماندگی داریم. مصرف فرهنگی فرزندان ما درون زا نیست. همه ما از تولیدکننده و سرمایه گذار و فعال فرهنگی باید کاری کنیم که این عرصه را بازپس بگیریم. این امر هم فرایند پیچیده ای دارد. همه ما که در اینجا هستیم موظفیم به این عرصه فکر کنیم و برای آن تلاش کنیم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد که در سایه این تفاهم‌نامه هایی که با تلاش‌های شورای فرهنگ عمومی کشور و صندوق اعتباری هنر و همچنین نهادهای مالی و فرهنگی دیگر انجام می گیرد، زیرساخت‌های فرهنگی توسعه صنایع خلاق فراهم شود و زمینه رشد و نمو آنها مهیا گردد که ما در آینده شاهد اتفاقات مهمی در این عرصه و موفقیت‌هایی برای فعالان عرصه فرهنگ و هنر کشور باشیم. امیدواریم که در سایه این همکاری‌ها اتفاقات خوبی رقم زده شود و این اتفاق پیش‌ران اقتصاد کشور باشد.

در ادامه نشست تفاهم‌نامه‌های بین شورای فرهنگ عمومی و سایرنهادها به امضاء رسید.

سید مجید پور احمدی تاکید کرد: از اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توانمند کردن هنرمندان و رونق کسب و کارهای این حوزه است که با استفاده از فنآوری‌ها و روش های جدید باید صورت پذیرد و این امر در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی در این نشست بر لزوم تغییر و تحول در سبک زندگی نسل فرزندان آینده ایران تاکید کرد.