نکاتی در رابطه با طراحی داخلی کافه رستوران

مثلا اگر تم طراحی مراکز مجاور سنتی است در انتخاب طرح کلاسیک برای رستوران خودتان شک نکنید. در بعضی از نمونههای داخلی دیده میشود که چراغهای چشمکزن به سبک قدیم را در بخشهای مختلف رستوران تعبیه میکنند، اما واقعا هیچ لزومی وجود ندارد که شما خودتان را تا این حد محدود نمایید. ما بر همین اساس، در ادامهی این مطلب تعدادی از لوکسترین رستورانهای تهران را معرفی کردهایم. برای مثال آنها هنگامیکه میخواهند تعدادی تابلو فرش یا تابلو نقاشی را بر روی دیوار بزنند از موضوعات نسبتا جدید استفاده میکنند، یعنی وقتی آن نقاشی یا تابلو فرش را از دور نگاه کنید حدس میزنید که به یک موضوع تاریخی اشاره دارد، اما هنگامیکه از نزدیک میبینید متوجه میشوید که سوژهای جدید را با فرمی سنتی طراحی کرده است. باید تمامی طرفداران پروپاقرص غذاهای کبابی در کلانشهر تهران این موضوع را بدانند که بعد از کبابی های معروف بازار تهران، این رستوران هزاردستان است که می تواند مقصد مناسبی برای رویارویی شما عاشقان کباب با بهترین و باکیفیت ترین نوع از این قبیل غذاهای گوشتی و به خصوص کباب برگ سنتی بحساب آید.

نحوه چینش مبلمان در این سبک رستوران به مشتری فضای خصوصی بیشتری میدهد. طبیعتا شما باید سبکی را برگزینید که در آن منطقه خاص باشد، مثلا اگر تعداد رستوران مدرن بیشتر است طراحی و تاسیس یک رستوران سنتی ایرانی حسابی به کسب و کارتان رونق خواهد بخشید. اگر برای مراسم خاص یا جلسه کاری به دنبال فضایی خاص و شیک هستید، رستوران دیوان یکی از بهترین گزینهها است چرا که چیدمان صندلیها به گونهای است که حریم شخصی در سالن رستوران بهخوبی رعایت شده است. جغرافیای شهری، خاص بودن، نزدیکی به مراکز فرهنگی یا تفریحی، نزدیکی به طبیعت و … با این حال همیشه لازم است که یک توازن میان کارکرد و نقشه وجود داشته باشد.راهروی بین میز ها را در نظر بگیرید فضای بین میز ها باید به اندازه کافی عریض باشد که پیش خدمت ها بتوانند راحت رفت و امد کنند.اما نه آنقدر پهن یا انقدر عریض که زیبایی شناسی را زیر سوال ببرد. این روزا خیلیها برای انجام دادن کارهای روزمره و ملاقات هاشون، کافی شاپها رو انتخاب میکنن. منظور از رستوران های بزرگ و کافی شاپ های خوش نقشه، سازه هایی است که بر خلاف ساختمان های دیگر برای مقاصد تجاری و کسب درآمد در صنعت غذا طراحی شده اند.

در دکوراسیون داخلی این رستوران از المان های شاد و رنگ های متنوع بهره گرفته تا با روحیه مشتریان مختلف، از جمله خانواده ها همخوانی داشته باشد. هنگامی که مشتریان وارد رستوران شما میشوند قبل از هر چیز به دکور اهمیت میدهند پس توجه داشته باشید که آنها تا زمانی که غذایشان حاضر شود چند دقیقهای را صرف تماشا کردن دکوراسیون رستوران خواهند کرد. آنها جدا از اینکه زیبایی خاصی به کافی شاپ میدهند عملکردی هم هستند. طراحی دکور برای رستوران سنتی باید با نگاهی تازه به وسایل قدیمی انجام شود. فراموش نکنید که خلاقیت حد و مرزی ندارد، بنابراین در دکورسازی برای رستوران خودتان تا میتوانید سعی کنید در انتخاب وسایل و تزئینات خلاقیت خود را بروز دهید.

این باغ و ویلا با متراژ زمین 1400 متر مربع و ساختمان حدود 380 متر مربع زیربنا بصورت سبکی پست مدرن طراحی گردیده است.ایده اصلی قاب بندی پنجره ها در نما بوده است و قابها با چرخشی ۳۰ درجه ای به سمت بهترین نور در نظر گرفته شده.نکته جالب اینکه با وجود نمای زاویه دار ستون گذاری سازه ساختمان کاملا هندسی و جهار گوشه می بشد. مثال دیگر، برای طراحی تختهای داخل رستوران لزومی ندارد که حتما از چوب برای این کار استفاده کنید زیرا شما تنها کاری که باید درست انجامش دهید این است که حس سنتی بودن به آن تختها بدهید، بنابراین با هر جنسی که مقاومت بالاتر و هزینه و وزن پایینتری داشته باشد، ساخته شوند بهتر است. پس با رعایت اصالت و وفادار ماندن به سبکی که برگزیدهاید شانس موفقیتتان بالاتر خواهد رفت. دکور کافه و رستوران مرتبط با پارامترهای اساسی و اصول دکوراسیون حرفه ای می باشد که برای تحقق این امر، نیاز است از یک متخصص در این راستا به منظور رسیدن به ایده آل ترین انتخاب کمک گرفته شود. امروزه رستوران ها و فست فودهای زیادی در قسمت های مختلف هر شهر دیده می شود بنابراین صاحبان این مشاغل مجبور هستند برای جذب بیشتری مشتری ها به سوی مغازه خود به طراحی دکوراسیون داخلی مغازه شان اهمیت زیادی بدهند.

در رستوران مانسون لانژ از بهترین آشپزهای غذاهای فرنگی کمک گرفته میشود تا طعمی بهیادماندنی برای فرد رقم بخورد. بر همین اساس، تمام تلاش حس توران بر این است که فضایی جذاب و غذایی با کیفیت ارائه کند تا حسی ماندگار بین رستوران و مشتری شکل بگیرد. اگر درب ورودی آنجا از چوب درجه یک و منقش به طرحی جذاب است، بهتر است اطرافش را سایه ایجاد نمایید تا درب حسابی توی چشم باشد. از اینکه ما را تا این بخش از مقاله بهترین رستوران های سنتی تهران همراهی کردید، سپاسگذاریم و امید است از خواندن آن لذت برده باشید. منوی غذایی این رستوران خاص و متفاوت طراحی شده؛ به طوری که انواع غذاها و نوشیدنیهای سنتی ایرانی با نامهایی خاص در آن مشاهده میشود.

یکی از تغییرات میتواند در جنس وسایلتان باشد، شاید اگر یک ستون را با متریالی به غیر از گچ و آجر بسازید و در عین حال فرم کلاسیک آن را حفظ کنید، ممکن است زیبایی خاصی به خود بگیرد. رنگ، بافت و فرم هر یک از عناصر باید در سازه منطقی خود دکوراسیون داخلی قرار گیرد، اجرای دکوراسیون داخلی مانند پازلی است که اگر اشتباه کنار هم چیده شود، پیکره و شکل اصلی را به شما نخواهد داد. در نمای اصلی رستوران نباید سایه و تاریکی غلیظی به چشم بخورد، مگر اینکه بخواهید بخش دیگری را مورد تاکید قرار دهید.

البته زمانی که از سقف چوبی مدرن و پیچیده برای دکوراسیون استفاده می کنید می تواند نمای کلی دکوراسیون را سبکتر و ساده تر اجرا کنید. معمولا تزئین و طراحی سقف اختیاری بوده و تمام رستورانداران به آن اهمیت نمیدهند؛ چراکه اصولا قرار نیست مشتری به سقف خیره شود. رستوران سنتی جاجرود که پیش تر معرفی کردیم، تنها رستوران سنتی محبوب جاجرود نیست بلکه سرای سنتی ونین هم از دیگر رستوران های سنتی محبوب در جاجرود است که در یکی از مناطق معروف و نزدیک به رودخانه قرار دارد. امروزه با توجه به اینکه فضاها بسیار محدود شده اند و دسترسی به طبیعت نیز مثل گذشته نیست، بهره گیری هوشمندانه از فضای سبز در فضاهایی چون رستورانها، میتواند در جذب افراد بسیار موثر باشد.

اما باید دقت داشتهباشید که شاید هر گلی مناسب کافه نباشد، بعضی از گلها از هر نظر مناسب هستند تا برای کافه استفاده شوند. از جمله فضاهای که در آشپزخانه مورد نیاز می باشد آماده سازی ، پخت، پیش غذا، تحویل غذا ، ظرفشورخانه، شربتخانه (کافه)، قلیان خانه می باشد، که به تفکیک به همراه تجهیزات مورد نیز توضیح داده می شود. لوکس بودن یک رستوران را میتوان بر اساس دکوراسیون و چیدمان داخلی، مبلمان، ظروف و نحوهی سرویسدهی، طرز رفتار کارکنان و امکاناتی مثل پارکینگ اختصاصی، تراس، فضاهای جداگانه داشتن برای مهمانهای ویژه و البته سطح قیمت آن تعیین کرد. به جز این میز مشترک، چیدمان میزها و صندلی های دیگر به گونه ای است که فضای عمومی تری را فراهم می کند. پس یکی دیگر از توصیههای کاربردی در این زمینه وفادار ماندن به رنگآمیزیهای شرقی و البته ایرانی است. نصب پنجرهها، ستونها و حتی ایوانهایی که در معماری ایرانی پرطرفدار بودهاند با اندک تغییراتی همان جذابیت را برای مشتریان شما هم خواهند داشت. در فرهنگ معماری روسیه، سبک معاصر با استفاده از کدهای سنتی، طناب کشی، اکسسوری ها شکل میگیرد که این عناصر طراحی بر روی بافت بتنی خشن و دیوارهای آجری تاریخی انجام می شود.

حس توران دارای دو بخش کافه و رستوران است که با فضاسازی بینظیر به بهترین محل برای برگزاری مراسمهای خاص و بهیادماندنی تبدیل شده. اگر کافه رستوران لذت بردن از طعم غذاهای روسی را ارائه دهد، یک راه حل جالب برای دکور تصاویر با پنکیک، عسل، پای های معطر و سایر غذاهای لذیذ خواهد بود. در حس توران از غذاهای تکراری خبری نیست و غذاهای ایرانی به شیوهای خلاقانه ارائه میشود. برندهایی که قابل اعتماد محسوب می شوند، این تمامیت و صداقت را در تمامی محصولاتشان ارائه می دهند. طراحی کنید، بنابراین اولین کار این است که دست به انتخابی مناسب بزنید. اولین قدم انتخاب سبکی مناسب برای طراحی است. انتخاب سبک مناسب و هماهنگ با کاربری و هدف محوری در احداث باغ رستوران، مهم ترین و اولین اصل بهترین دکوراسیون داخلی رستوران است.

کافی شاپ ها به منزله فضاهای نجات دهنده ای می مانند که هر وقت خواستی می توانی به آن ها سری بزنی، با دوستی ملاقات کنی، قهوه ای بخوری، کتابی بخوانی یا یادداشت های روزانه ات را بنویسی، اما تنها کیفیت غذا و پذیرایی یک کافی شاپ باعث نمی شود تا آن جا برای تان تبدیل به پاتوق های همیشگی شود، گاهی یک طراحی خاص، یک المان، یک ایده، یک خلاقیت باعث می شود تا همیشه آن کافی شاپ برایتان اولین انتخاب باشد، اما تا به حال فکر کرده اید که چگونه می توانید ایده طراحی کافی شاپ خود را منحصر به فرد کنید، برای این کار احتیاجی نیست که هزینه زیادی کنید با چند ایده کوچک و مقرون به صرفه هم این کار عملی است، این مطلب را از دست ندهید تا در پایان آن با کلی ایده برای طراحی داخلی کافی شاپ تان آشنا شوید. باکیفیتترین و لذیذترین غذاهای چینی، ژاپنی، تایلندی و انواع غذاهای دریایی در این رستوران سرو میشود.