«نوید محمدزاده» و «پیمان معادی» گزینه‌های اصلی ما برای ایفای نقش «شهید احمد امینی» بودند – اخبار سینمای ایران و جهان

این فیلم قرار است روایتی باشد درباره فرمانده شهید رفسنجانی حاج احمد امینی و شهدای گردان ۴۱۰ غواص در عملیات والفجر ۸ که احتمالأ در شهرهای رفسنجان، آبادان و بندرعباس فیلمبرداری خواهد شد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/141422/%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%81%D8%A7%DB%8C

او در توضیح اینکه در اخبار منتشر شده‌ی سال گذشته اینطور به نظر می‌رسید که قرار است این دو بازیگر هر دو در این فیلم بازی کنند، با رد چنین موضوعی گفت: سال گذشته که در تدارک ساخت فیلم بودیم مذاکراتی با پیمان معادی داشتیم که به دلیل مشغله کاری‌شان امکان همکاری فراهم نشد. ‌ امسال هم اگر با نوید محمدزاده به توافقی نرسیم دوباره پیگیری می‌کنیم که ببینیم شرایط برای پیمان معادی مهیا است یا خیر.

عامریان در پایان در پاسخ به اینکه پیش‌بینی‌اش برای زمان شروع فیلمبرداری و حضور آن در جشنواره فجر چیست؟ گفت: ما قصد داشتیم سال گذشته این فیلم را بسازیم که نشد. امسال هم می‌خواستیم این کار را زودتر شروع کنیم که تاکنون موفق نشدیم و اگر تا یک ماه دیگر «فاتحان اروند» کلید نخورد احتمالأ برای شرکت در جشنواره فجر سال آینده اقدام خواهیم کرد.

وی ادامه‌ داد: این مسئله فقط یک دلیل توقف پروژه است. ‌ دلیل دیگر به انتخاب بازیگر برمی‌گردد و منتظریم بازیگری‌ را که مدنظر داریم برای شروع فیلمبرداری بتوانیم در اختیار داشته باشیم.

«فاتحان اروند» اولین فیلم بلند سینمایی فرهاد فداکار به عنوان کارگردان است و مصطفی کیایی مشاور او در کارگردانی خواهد بود.

عامریان درباره خبر چند روز گذشته که نام نوید محمدزاده به عنوان بازیگر نقش شهید امینی عنوان شد بود، توضیح داد: بنده هیچ گاه با قطعیت درباره این موضوع صحبت نکردم. درواقع صحبت‌هایی بین عوامل سازنده و تصمیم‌گیرنده این پروژه در جریان بود که چه کسی نقش اصلی‌ فیلم را بازی کند و گزینه اصلی ما نوید محمدزاده بود و هنوز هم هست ولی تا این لحظه چیزی قطعی نشده است؛ یعنی اصلا با خود این بازیگر هنوز صحبتی نشده ولی ایشان و پیمان معادی گزینه‌های اصلی ما برای ایفای نقش شهید امینی بودند.

سینماپرس:تهیه‌کننده فیلم «فاتحان اروند» که قرار است روایتی از رشادت‌های شهید احمد امینی باشد، با اشاره به توقف ساخت این فیلم گفت: برای ایفای نقش شهید امینی، با نوید محمدزاده یا هیچ بازیگر دیگری فعلا مذاکره و توافق نهایی صورت نگرفته است.

او افزود: وقتی ما به عنوان بخش خصوصی تصمیم گرفتیم بخاطر علاقه و دِینی که به شهدا داریم، فیلم بسازیم انتظار همکاریی‌هایی را داشتیم که تاکنون براورده نشدند. این نوع پروژه‌ها به همکاری‌هایی فراتر از وزارت ارشاد نیاز دارند چون هزینه بیت‌المال هم خرج نمی‌شود. البته تا این مرحله وزارت ارشاد همکاری لازم را با ما داشته است.

به گزارش سینماپرس، ابراهیم عامریان درباره آخرین وضعیت پروژه سینمایی «فاتحان اروند» که قرار بود سال گذشته کلید بخورد و نام نوید محمدزاده و پیمان معادی هم برای بازی در آن مطرح شده بود در گفت‌وگویی با ایسنا درباره تاخیر در شروع ساخت این فیلم بیان کرد:‌ برای تولید فیلم‌های دفاع مقدسی یکسری مشکلات وجود دارد که معمولاً به همان دلایل، بخش خصوصی سراغ ساخت آن‌ها نمی‌رود و بیشتر سازمان اوج می‌سازد یا انجمن سینمای دفاع مقدس؛ یعنی مراکزی که خودشان یکسری امکانات مثل تانک و هلیکوپتر و اسلحه را راحت‌تر در اختیار می‌گیرند. این‌ تجهیزات اصلا چیزهایی نیستند که در دست افراد شخصی باشند و ما راحت بتوانیم آن‌ها را تهیه کنیم.