معرفی تجهیزات شبکه و کاربرد آشنایی با کابل و تجهیزات شبکه-امن باش

Line driver وسیله ای که فاصله انتقال را با تقویت سیگنال افزایش می دهد. مبدل پروتکل هاب پهنای باند را بین تمام اجزا به اشتراک می گذارد، بر خلاف سوئیچ ها که ارتباط را بین نود های انفرادی فراهم می کند. شرکت پردازش رایان پژواک ، با هدف ارائه‌ی خدمات و راه حل های کامل و خدمات تخصصی بر پایه تکنولوژی های جدید در IT ، در سال 1394 در شهر تهران تاسیس شده است. این شرکت با جذب مهندسان و متخصصان حرفه ای توانسته است خدمات با کیفیتی را برای ادارات و شرکت های دولتی و خصوصی ارائه نماید. با کمک پرینت سرور، امکان شبکه کردن پرینتر در شبکه وجود دارد و می‌توان چندین پرینتر را به یک پرینتر مرکزی وصل کرد. یک کانال از جنس پلاستیک که برای سیم‌کشی‌های برق استفاده می‌شود را داکت می‌نامند.

فارغ از بزرگی و کوچکی یک مجموعه، وجود شبکه در شرکت ها و سازمان ها به رشد، توسعه و کارآمدی هر چه بیشتر آنها کمک میکند. نوع فعالیت شرکت نیز تاثیری در این روند ندارد؛ زیرا شبکه، ارتباطات بهتر درون و برون سازمانی را فراهم می آورد. مسئله ای که پیروزی یک شرکت را در رقابت های موجود در بازار فعلی به همراه خواهد داشت.

رک ها عموماً فلزی با درب شیشه ای هستند و به دو صورت دیواری و ایستاده در ابعاد مختلف بسته به نیاز شبکه وجود دارند. برای مثال در شبکه های کوچک از رک 5 یا 6 یونیت استفاده می شود. برای پیکربندی شبکه ابتدا روی آیکون شبکه کلیک راست کرده و سپس روی Open Network And Sharing Center کلیک کنید. در پنجره Network And Sharing Center روی گزینه Change Adopter Settings کلیک کنید تا پنجره Network Connections باز شود. در پنجره Network Connection روی کارت شبکه خود کلیک راست کنید و سپس روی گزینه Properties کلیک کنید. در پنجره باز شده روی گزینه (Internet Protocol Version 4 (TCP/IPV4 دوبار کلیک کنید.

با این کار پرینتر در شبکه شناسایی می شود و نیازی نیست یک کامپیوتر همیشه روشن باشد و به همین راحتی پرینتر بین تمامی کاربران به اشتراک گذاشته می شود. زمانی می رسد که تعداد سوئیچ ها و روتر های موجود در شبکه آنقدر زیادی می شوند که به یک فضا برای مراقبت و نگهداری نیاز دارند. رک ها معمولا فلزی هستند و درب شیشه ای دارند و به دو صورت دیواری و ایستاده ارائه می شوند. اینکه از کدام یک از این رک ها استفاده نیم بستگی به نیاز شبکه در ابعاد مختلف می باشد. مرکز طراحی شبکهدرگاهی امن و ایمن است که خدمات و تسهیلاتی بسیار کاربردی و متمایز به کاربران ارائه می دهد. این مرکز با همکاری مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است.زیر ساخت شبکهتنها در حوزه شبکه خدمات دهی دارد.

تجهیزات پسیو شبکه (غیر فعال ):

رک ها در اندازه و یونیت ها ی محتلفی موجود هستند و شما می توانید با توجه به نیاز خود رک مورد نظرتان را در نوع دیواری و یا ایستاده تهیه نمائید. کارت شبکه بی سیم وسیله ای که ارتباط یک کامپیوتر اضافه شده به شبکه کامپیوتری بی سیم را فراهم می کند. کارت شبکه وسیله ای که ارتباط یک کامپیوتر را با شبکه کامپیوتری کابلی فراهم می کند. پرینت سرور کاری می تواند که بدون اینکه نیاز به کامپیوتر باشد، شما بتوانید پرینتری را به اشتراک بگذارید تا تمامی کاربران شبکه بتوانند به آن متصل بشوند. در واقع شما پرینتر را با کابل UPS یا پارالل به پرینت سرور وصل می کنید و از طرف دیگر، پرینت سرور را با یک کابل شبکه به سوئیچ متصل می کنید.

سوئیچ ها نوعی از محصولات شبکه اند که با متصل کردن وسایلی چون کامپیوترها، پرینتر و سرورها امکان به اشتراک گذاشتن منابع (داده ها) را درون یک شبکه فراهم می آورند. تجهیزات پسیو یا غیرفعال، تجهیزاتی هستند که برای استفاده از آن ها به اتصالات جریان الکتریسیته نیاز نخواهیم داشت. روتر چه در بخش تجهیزات فیزیکی شبکه و چه در بخش نرم افزاری آن مهم است چرا که برخی از حملات سایبری با دزدیدن اطلاعات در مرحله گذر از آن و یا تغییر پک های اطلاعاتی و آلوده کردن سیستم ها انجام می شود.

استفاده از سوئیچ‌ها به دلیل قابلیت مدار مجازی، کارایی شبکه را روی مراکز یا روترها بهبود می‌بخشد. سوئیچ‌ها همچنین امنیت شبکه را بهبود می‌بخشند زیرا بررسی مدارهای مجازی با مانیتورهای شبکه دشوارتر است. می‌توانید سوئیچ را به عنوان وسیله‌ای در نظر بگیرید که دارای بهترین قابلیت‌های روتر و هاب به صورت توأم است. یک سوئیچ در تجهیزات شبکه می‌تواند در لایه Data Link یا در لایه Network مدل OSI کار کند. سوئیچ چند لایه، سوئیچی است که می‌تواند در هر دو لایه کار کند، به این معنی که می‌تواند هم به عنوان یک سوئیچ و هم به عنوان روتر کار کند. سوئیچ چند لایه وسیله‌ای با کارایی بالا است که از پروتکل‌های مسیریابی مشابه روترها پشتیبانی می‌کند.

ذخيره ساز تحت شبکه کيونپ مدل HS-251 PLUS-2G

این سیستم با ایجاد یک شبکه خصوصی ضمن جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز امکان ارتباط امن و مدیریت شده را برای سازمان ها و شعب شان فراهم می آورد. کارت شبکه از جمله سخت‌افزارهای بسیار مهم در راه‌اندازی شبکه است و تمام رایانه‌های موجود در شبکه به آن نیاز دارند. در صورتی که سوالی در زمینه خرید داشته باشید نیز می توانید با کارشناسان فروش در ارتباط باشید و سوالات خود را در این زمینه بپرسید. وب سایت رادین سیستم همواره در دسترس شماست تا بتوانید بهترین انواع تجهیزات مربوط به شبکه را در انواع برند های موجود ذر بازار خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

رادیو وایرلس میکروتیک مدل mANTBox 2 12s

معرفی تجهیزات شبکه و کاربرد آشنایی با کابل و تجهیزات شبکه-امن باش

به زبان ساده، یک روتر دستگاهی است که بسته‌های داده‌ای دستگاه‌های موجود در شبکه را به مقصد مناسب رسانده و با این کار آن‌ها را به اینترنت متصل http://amnbash.ir می‌کند. تجهیزات شبکه شامل دو دسته ی پسیو و اکتیو هستند که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم. پراکسی سرور سرویس شبکه کامپیوتری که به کاربران برای ایجاد اتصالات غیر مستقیم شبکه به سرویس های شبکه دیگر اجازه می دهد. Repeater یک دستگاه که سیگنال های دیجیتال دریافتی را در زمان ارسال از یک بخش از شبکه به بخش دیگر تقویت یا بازسازی می کند. سوئیچ یک دستگاه که ترافیک را از یک سگمنت شبکه به خطوط معین ( مقصد یا مقاصد مورد نظر ) که سگمنت ها را به سگمنت های شبکه ی دیگر اتصال می دهند، تخصیص می دهد. برخلاف hub، سوئیچ ترافیک شبکه را تجزیه و به مقاصد مشخص، نه تمام سیستم های درون شبکه، ارسال می کند.

  • هر رایانه به داده‌های دستگاه دیگر دسترسی دارد و می‌تواند منابعی مانند فضای دیسک، برنامه‌ها یا دستگاه‌های جانبی (چاپگرها و غیره) را به اشتراک بگذارد.
  • حالا دستگاه می‌تواند به یک شبکه مرکزی متصل شود یا فقط به یک دستگاه دیگر به صورت مستقیم وصل شود.
  • شرکت انفورماتیک ماهان فعالیت خود را از سال 1387 با حضور متخصصـــــــــان برتر حوزه امنیت و شبکه آغاز نموده است.
  • مودم ها به دو دسته کلی مودم معمولی و مودم ای دی اس ال تقسیم می شوند.