«مسافران خورشید» نماهنگی ضعیف که حداقل انتظارات را از یک «اثر عاشورایی» برآورده نمی‌سازد+فیلم – اخبار سینمای ایران و جهان

برقعه‌ای تاکنون دو اثر «خانه پدری» با موضوع امام علی (ع) و «سبز آبی» با موضوع امام زمان (عج) را با مرکز ماوا کار کرده است.

نماهنگ محرمی «مسافران خورشید» به کارگردانی علی ملاقلی‌پور و تهیه‌کنندگی محمدجواد آشتیانی و با شعر «گریز» از سیدحمیدرضا برقعه‌ای منتشر شد. این نماهنگ از مجموعه کارهای محرمی مرکز موسیقی ماوا سازمان هنری رسانه‌ای اوج است.

سینماپرس: نماهنگ «مسافران خورشید» با شعر سید حمیدرضا برقعه‌ای و کارگردانی علی ملاقلی‌پور عنوان اثری به شدت ضعیف است که همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش سینماپرس، سرانجام پس از مدت ها تبلیغات «سازمان فرهنگی رسانه ای اوج» از «مسافران خورشید» رونمایی شد. اثری بسیار ضعیف و بسیار مبتدی که نه تنها حداقل انتظارات را از یک اثر عاشورایی برآورده نمی‌سازد؛ بلکه آنچنان بی‌رمق است که اساسا از انتقال حداقل حسی به مخاطب خود الکن و ناتوان می باشد؛ اثری که بیشتر به یک تجربه دانش آموزی شبیه است و معلوم نیست چه مقدار هزینه به جهت تولید و ساخت آن شده و چقدر از امکانات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی را به خود اختصاص داده است.

شعر «گریز» یک چهار پاره روایی تاریخی است که در آن شاعر داستانی شبه‌واقعی درباره کاروان زیارت حرم امام حسین (ع) را با زبانی تغزل‌گونه درآمیخته و بیان کرده است. این شعر بر اساس عنصر غافلگیری شکل گرفته است و در کتاب «یحیی» (پنجمین مجموعه شعر سید حمیدرضا برقعه‌ای) منتشر شده است.

برخی از عوامل نماهنگ «مسافران خورشید» عبارتند از فیلمنامه و کارگردانی: علی ملاقلی‌پور، تهیه‌کننده: محمدجواد آشتیانی / بازیگران: محرم زینال زاده، سیامک ادیب و صفر علیمحمدی / موسیقی: فواد سمیعی / مدیر فیلمبرداری: هادی شلالوند، طراح گریم: علی بهرامی‌فر، طراح صحنه: محسن غلامی، طراح لباس: سمانه حسینی، مدیرتولید: مهدی شایقی، برنامه‌ریز: علیرضا افراز، صداگذار: امیر اسماعیلی، طراح لوگو: محمد اسفندیاری، عکاس: رضا علیقلیان.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/140392/%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%AF-%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D9%81-%DA%A9%D9%87-%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D9%82%D9%84-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D8%AB%D8%B1

سیدحمیدرضا برقعه‌ای آنگونه که خودش می‌گوید پس از بازگشت از کربلا نوحه‌ای می‌سراید که سفرنامه کربلا بوده است و این شروع جریان شاعری‌اش را رقم می‌زند. او در اشعارش صرفاً مداح یا مرثیه‌خوان اهل بیت نیست بلکه با به کارگیری عناصری آشنا، ذهن مخاطب را به واقعه با اتفاقی خاص گره می‌زند. تنوع در قالب و وزن از عناصر جذاب آثار برقعه‌ای است، استفاده از قالب‌های گوناگونی مانند مسمط، مربع ترکیب، مثنوی، چهارپاره و بحر طویل، هارمونی زیبایی به اشعار او بخشیده است.