قیمت بلیت سینماها شناور می‌شود – اخبار سینمای ایران و جهان

به گزارش سینماپرس، سیزدهمین جلسه شورای راهبردی اکران با ریاست محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی و با حضور حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان، غلامرضا موسوی رئیس اتحادیه تهیه کنندگان سینما، محمد قاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران، علی سرتیپی رئیس کانون پخش کنندگان فیلم و مدیر سامانه فیلم‌نت، همایون اسعدیان دبیر شورای صنفی نمایش، هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه سینما شهر، روح‌الله سهرابی مدیرکل اداره نظارت بر عرضه و نمایش فیلم و محمدرضا فرجی مدیرکل دفتر توسعه فناوری سینمایی روز گذشته ۷ شهریور ماه در سالن شهید آوینی سازمان سینمایی برگزار و محورهای بازنگری قیمت بلیت سینماها، صیانت از فیلم‌ها و برخورد جدی‌تر با قاچاق فیلم و موضوع پخش فوتبال جام جهانی در سالن‌های سینما مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

در این جلسه با اهتمام اعضای شورای راهبردی اکران، درباره موضوع قاچاق بعضی از فیلم‌ها بر پیگیری جدی انجمن سینماداران تاکید و مقرر شد هرگونه محرومیت و جریمه سالن‌های خاطی از جانب انجمن سینماداران اطلاع‌رسانی شده و برخورد جدی صورت گیرد.

– بنابر پیشنهاد شورای صنفی نمایش و تایید شورای راهبردی اکران، مجوز شناور کردن قیمت بلیت سینماها با هدف کمک به رونق بیشتر و تقویت اقتصاد سینماها به مدت ۳ ماه صادر شد. بدیهی است سینماها و دفاتر پخش فیلم بر حسب هماهنگی می‌توانند نسبت به شناور کردن قیمت بلیت سینما با توجه به موقعیت جغرافیایی و رعایت سقف قیمت بلیت اعلام شده، اقدام کنند.

در ابتدا این جلسه، معاون ارزشیابی و نظارت گزارشی از عملکرد تولید و اکران ارائه داد. همچنین، همایون اسعدیان دبیر شورای صنفی نمایش فیلم ضمن بیان گزارشی از وضعیت اکران فیلم‌ها، پیشنهادات شورای صنفی نمایش را به اعضا اعلام کرد.

– درباره طرح پیشنهادی تبلیغات و جذب آگهی در سینماهای کشور مقرر شد کمیته کارشناسی متشکل از نماینده انجمن سینماداران، حوزه هنری، اتحادیه تهیه کنندگان، سازمان سینمایی و نماینده شورای صنفی به منظور ایجاد فرصت‌های تبلیغاتی و جذب آگهی نسبت به تهیه نظامنامه‌ای برای تاسیس واحدی در موسسه سینماشهر اقدام و نتیجه را در جلسه بعدی به شورای راهبردی اکران ارائه دهند.

همچنین مقرر شد جلسات کمیته صیانت از فیلم‌ها به صورت پیوسته در سازمان سینمایی برگزار شود.

– اکران فیلم‌های «هنروتجربه» و آنلاین از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بوده است که پس از طرح در شورای راهبردی، جهت بررسی و ارائه نظرات کارشناسی بیشتر به کارگروه مربوطه واگذار شد.

در پایان جلسه محمد قاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران ضمن قدردانی و تشکر از رئیس سازمان سینمایی با اشاره به حمایت مالی از سینماهای فعال کشور در زمان کرونا، همراهی و همکاری سازمان در کمک‌های سازمانی به سینماها بالاخص در مناطق محروم کشور را مهم توصیف کرد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/140933/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%87%D8%A7-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

سینماپرس: سیزدهمین جلسه شورای راهبردی اکران با محوریت بازنگری قیمت بلیت سینماها، صیانت از فیلم‌ها و برخورد جدی‌تر با قاچاق فیلم و موضوع پخش فوتبال جام‌جهانی در سالن‌های سینما برگزار شد.

در ادامه این جلسه مصوبات شورای صنفی نمایش به شرح ذیل مطرح شد:

– درباره پیشنهاد شورای صنفی نمایش در راستای نشان دادن فوتبال جام جهانی در سینماها، مقرر شد پس از هماهنگی معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان با مراجع ذی‌ربط با نظر مساعد شورای راهبردی اکران، این موضوع پیگیری شود.