فصل جدید «شکرستان» به تلویزیون می‌آید – اخبار سینمای ایران و جهان

مجموعه «نقاش کوچولو» برای مخاطبان خردسال در ۲۶ قسمت ۱۱ دقیقه‌ای تهیه و تولید شده است. در این مجموعه سعی شده تا بر اساس نقاشی های یک کودک که نسبت به دنیای پیرامونش کشیده، جان بخشیده می شوند، قوه تخیل، خلاقیت و نوآوری در کودکان بیش از پیش شکل گیرد و شکوفا شود.

«مثل نامه» مجموعه‌ای ویژه کودکان است که در ۲۵ قسمت ۱۳ دقیقه‌ای با رویکرد بازگویی و مرور ضرب‌المثل‌های قدیمی ایرانی تهیه و تولید شده و در هر قسمت یک ضرب‌المثل را در قالب داستانی شیرین روایت می کند.

به گزارش ایسنا، مجموعه جدید دیگری که تابستان امسال به روی آنتن می رود و برای مخاطبین خردسال تولید شده «محله سبزیجات» است. این مجموعه به آموزش مهارت های اجتماعی همچون انجام کارهای گروهی، همکاری، وظیفه شناسی، رعایت قانون و … می پردازد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/145534/%D9%81%D8%B5%D9%84-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%DA%A9%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86-%D9%85%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D8%AF

سینماپرس: مرکز پویانمایی صبا برنامه‌های جدیدش را برای پخش در تابستان امسال اعلام کرد.

«معماهای فرید» درباره پسری مومن و دانا به نام فرید است که قدرت خارق العاده ای در حل معماهای سخت دارد و از این طریق با شخصیت های منفی فیلم یعنی حاکم، وزیر، و … دچار چالش می شود.

پخش فصل جدید «شکرستان» و ۱۲ کارتون ایرانی

فصل جدید «جنگل فندق» در ۱۵ قسمت ۱۲ دقیقه ای برای مخاطبان خردسال تهیه و تولید شده است. مهمترین هدف ساخت جنگل فندق اهمیت و جایگاه خانواده و ترویج بیشتر مبحث اتحاد و تعامل اعضای خانواده با یکدیگر در دستیابی به موفقیت هاست.

«شکرستان» جدید که قصه‌های آن برگرفته از فرهنگ، آداب و رسوم و ظرفیت‌های هنر ایرانی است در ۱۳ قسمت ۱۶ دقیقه‌ای تهیه و تولید شده است به تهیه کنندگی سیدمسعود صفوی و در مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

فصل جدید «شکرستان»، مجموعه «جعبه جورواجور»، «محله سبزیجات»، «قصه‌های ریرا»، «مثل نامه»، «معماهای فرید»، «جنگل فندق»، «موزه»، «نقاش کوچولو»، «رعنا دختر دهقان»، «پند پارسی»، «قلعه ماهیان» و «فرآیند» از جمله برنامه هایی هستند که برای تابستان امسال تهیه و تولید شده اند.

«شکرستان» ابتدا با روایت زنده‌یاد مرتضی احمدی آغاز شد و پس از آن سید شهاب حسینی و علی همت مومیوند روایت قصه‌های آن را بر عهده گرفتند.

مجموعه «معماهای فرید» هم در ۱۳ قسمت ۱۴ دقیقه‌ای برای مخاطبان کودک تولید شده است که تابستان امسال به روی آنتن می‌رود.

پخش فصل جدید «شکرستان» و ۱۲ کارتون ایرانی

سری جدید «فرآیند» هم در ۱۳ قسمت ۱۳ دقیقه ای برای مخاطبین کودک و نوجوان تولیده شده است. انیمیشن «فرآیند» با کمک برنامه های مستند علمی و آموزشی رئال و استفاده از یک کاراکتر جذاب انیمیشنی، تلاش می کند تا طیف متنوعی از موضوعات علمی و آموزشی نظیر علوم و فنون مهندسی، نجوم، دانستنی های پزشکی، صنعت، باستان شناسی، شگفتی های آفرینش، طبیعت، حیات وحش و غیره … به مخاطب خود ارائه کند.

«قلعه ماهیان» از دیگر تولیدات جدید مرکز پویانمایی صباست که در ۱۳ قسمت ۱۶ دقیقه‌ای برای مخاطبان کودک و نوجوان تهیه و تولید شده است.

پخش فصل جدید «شکرستان» و ۱۲ کارتون ایرانی

برنامه «قصه‌های ریرا» هم برای مخاطبان خردسال تولید شده و در ۲۶ قسمت ۱۰ دقیقه ای است. اتفاقاتِ داستان این برنامه توسط یک گوینده (نریتور) دنبال می‌شوند.

سری جدید مجموعه «پند پارسی» مخصوص کودک و نوجوان در ۳۰ قسمت ۱۰دقیقه ای تهیه و تولید شده است. در این مجموعه تلاش شده تا توأم با به کارگیری از گنجینه های ادبی بزرگانی چون سعدی و مولانا از حکایات برخی ملل مختلف به شیوه نوین بهره گرفته شود. مجموعه پویانمایی «پند پارسی» در سری جدید خود کمتر راوی قصه‌های اقتباسی خواهد بود.

همچنین مجموعه انیمیشن «موزه» در ۱۳ قسمت ۱۸ دقیقه‌ای از دیگر تولیدات مرکز پویانمایی صبا برای مخاطبان کودک است. این انیمیشن تاریخچه آثار هنری ایرانی را به تصویر می کشد و هدف از ساخت این مجموعه آشنا کردن کودکان با تاریخچه آثار هنری، شناخت هویت های تمدنی، اجتماعی و فرهنگی است.

به گزارش سینماپرس، مرکز پویانمایی صبا همزمان با فرا رسیدن فصل تابستان برنامه های متنوعی را تدارک دیده که به زودی از شبکه های سیما روی آنتن خواهند رفت.

پخش فصل جدید «شکرستان» و ۱۲ کارتون ایرانی

پخش فصل جدید «شکرستان» و ۱۲ کارتون ایرانی

فصل جدید «جعبه جور واجور» هم در ۲۶ قسمت ۹ دقیقه ای برای مخاطب خردسال تهیه و تولید شده است.

سری جدید انیمیشن «رعنا دختر دهقان» در ۲۶ قسمت ۱۸ دقیقه‌ای برای مخاطبان کودک و نوجوان تهیه و تولید شده است.