«فرش قرمز» در مراسم اسکار ۲۰۲۳ به «رنگ بژ» در می‌آید – اخبار سینمای ایران و جهان

امسال آکادمی به مطبوعات و رسانه‌های حاضر در محل اعلام کرده که همه کت و شلوار یا لباس مشکی یا تیره با کراوات سیاه بپوشند.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/144278/%D9%81%D8%B1%D8%B4-%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D8%A8%DA%98-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D8%AF

اما به نظر می‌رسد تصمیم به شکستن سنت‌های معمول ربطی به سیلی خبرساز سال پیش نداشته باشد بلکه برای عبور زیباتر در مراسم که از ساعت‌های آخر روز شروع می‌شود و به محیطی عصرانه می‌رسد این انتخاب صورت گرفته است.

وی گفت: واقعاً هیجان‌زده شدم، افتخار می‌کنم و بیشتر از همه برای فرش. احتمالاً ته‌مانده یک توپ است که ما آن را با قیمت خوبی از پایین شهر دریافت کردیم.

وی گفت این اولین تجربه در تغییرات سنت‌هاست و تغییرات دیگر هم به مرور انجام می‌شود.

سینماپرس: فرش قرمز مراسم اسکار ۲۰۲۳ برای نخستین بار قرمز نیست.

آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک در یک رویداد سنتی میزبان رسانه‌ها، گروه کارکنان و مجری برنامه جیمی کیمل بود تا با حضور آن جمع فرش قرمز سال را پهن کند، اما فرش قرمز واقعاً قرمز نبود. همین امر موجب شد تا جیمی کیمل که امسال برای سومین بار مجری مراسم است شروع به شوخی با فرش قرمز کند.

کیمل در ادامه گفت مردم هم همه‌اش نگران بودند که آیا امسال باز هم خشونتی رخ می‌دهد و حالا می‌توانیم با اطمینان بگوییم که نه خونی ریخته نمی‌شود.

به گزارش سینماپرس و به نقل از هالیوود ریپورتر، فرش قرمز مراسم اسکار برای اولین بار از سال ۱۹۶۰ که اسکار سی‌و سوم برگزار شد، به رنگ قرمز نخواهد بود و رنگ بژ به جای آن انتخاب شده است.

سال ۱۹۶۱ اولین سالی بود که فرش قرمز بیرون از ورودی سالن اجتماعات سانتامونیکا پهن شد ولی رنگ آن کاملاً قرمز نبود و تاحدودی به قرمز می‌خورد.

لاو گفت این مشکل همیشه با مراسم وجود داشت زیرا مهمان‌ها از ساعت ۴ شروع به آمدن می‌کنند و این زمانی است که هنوز آفتاب هست و هوا گرم است، اما همه لباس رسمی شبانه پوشیده‌اند. وی تاکید کرد این رنگ انتخاب شد تا تغییر روز به شب نرم‌تر به نظر برسد.

به گفته وی این رنگ یادآور شن‌های ساحلی در هنگام غروب خورشید است و برای رسیدن به آن ۵ رنگ از طیف‌های مختلف این رنگ امتحان و در نهایت این رنگ انتخاب شد.

لیزا لاو از مدیران مجله «ووک» و رائول اویلا از مت‌گالا امسال تصمیم گرفتند تجربه زیبایی‌شناسانه فرش قرمز را به چالش بگیرند.