«فرانک گالاتی» درگذشت – اخبار سینمای ایران و جهان

او در دانشگاه نورث‌وست تحصیل کرد و عضو تئاتر استپنولف و گودمن به شمار می‌رفت. گالاتی بیشتر به خاطر مهارتش در به صحنه آوردن رمان‌های کلاسیک آمریکایی شهرت داشت. اقتباس او از کتاب «خوشه‌های خشم» نوشته جان اشتاین‌بک یک موفقیت بزرگ بود که برای گالاتی دو جایزه تونی بهترین نمایش و بهترین کارگردانی و جایزه «دراما دسک» بهترین کارگردانی را در پی داشت.

در سال ۱۹۸۹ او برای نگارش فیلمنامه «توریست تصادفی» به همراه لارنس کاسدان نامزد اسکار در رشته فیلمنامه شد. او در سال ۱۹۹۸ به برادوی بازگشت تا اقتباس از رمان «رگتایم» نوشته ادگار لورنس دکتروف را روی صحنه بیاورد که برای «رگتایم» نامزد جایزه تونی و «دراما دسک» شد.

به گزارش سینماپرس، فرانک گالاتی متولد ۲۹ نوامبر سال ۱۹۴۳ و یکی از اعضای پیشروی صحنه تئاتر در شیکاگو بود.

فرانک گالاتی در برادوی نمایش‌هایی مانند «ملکه‌ی دزد» و «باغ‌وحش شیشه‌ای» را روی صحنه آورد. آخرین نمایش او به نام «ناکسویل» موزیکال بود که آوریل ۲۰۲۲ در ساراسوتای فلوریدا اجرا شد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/143093/%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%DA%A9-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA

سینماپرس: فرانک گالاتی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر که به خاطر اقتباس‌ از رمان‌های کلاسیک آمریکایی مانند «خوشه‌های خشم» شهرت داشت، روز دوم ژانویه در سن ۷۹ سالگی درگذشت.