طراحی ویلا کلاسیک

چنانچه از لحاظ اقتصاد هم به این مسئله نگاه کنید، می فهیمد که طراحی ویلا بدین صورت ارزان تر می باشد. توجه داشته باشید که حفاظ های شیشه ای سکوریت در لبه هر طبقه بسیار ضروری است که ضمن زیباتر کردن فضا، امنیت منزل را هم بیشتر می کند. در پلان های وید دار نیاز نیست به فکر ایجاد نورگیرهای متعدد برای فضای داخلی خود باشید. به هیچ عنوان در بلندی سقف ویلای خود خسیس بازی به خرج ندهید و تا اندازه ای که لازم است آن را افزایش دهید. بله در سبک کلاسیک هیچ منعی در طراحی روف گاردن (شاهنشین) وجود ندارد. استفاده از رنگهای با وقار و مبلمانی تمیز و سنتی از ویژگیهای سبک کلاسیک در طراحی به شمار میرود. همچنین در این فضا باید از مبلمانی استفاده شود که در برخورد با هر نوع رطوبتی به مشکل نخورند و فرسوده نشوند. بسته به نوع فضا و نقشه، یک خانه معمولی می تواند به دوبلکس تبدیل شود، در حالی که برخی دیگر ممکن است به علت نوع طرح بندی و نقشه با چالش هایی روبرو شوند. با ریسمان بین نقاط نشانه گذاری شده را گچ ریزی می کنیم، اگر عمق زمینی که عملیات پی کنی قرار است در آن انجام شود از یک متر بیشتر شود، بهتر است برای هر یک متر اضافه پی کنی نسبت به نوع زمین ریزشی یا دج مقداری نسبت به نقاط نشانه گذاری شده و گچ ریزی شده زمین را بیشتر در نظر بگیریم فقط در نظر داشته باشد اضافه پعرض برای پی کنی مختص زمینهایی است که به دیوار و ملک همسایه اشتراک نداشته باشند و در وسط زمین پیکنی انجام شود قابل اجراست اگر جنس آن ماسه ای یا رسی است 45 درجه شیب نسبت به خط مورد نظر بیشتر در نظر گرفت، مثال خط در نقطه اصلی با یک متر پی کنی بیشتر 45 سانتی متر به ابعاد هر طرف پی اضافه می شود، در مواردی نمی توان عمق پی را این گونه محاسبه کرد در صورت مجاورت ویلا با ملک همسایه باید توسط عملیات سازه نگهبان و عمل پایدار سازی گود، عمل برداشت خاک رعایت طراحی داخلی ویلا شود.

یکی از فواید بزرگی که می توانید در طراحی ویلا دوبلکس خود داشته باشید اندازه محیط های ایده آل برای شما است. اگر یک ویلا برای خود ساخته اید، باید پس از سال ها برنامه ریزی و مفهوم سازی، طراحی و بحث به وجود آمده باشد. مهم ترین نکته در طراحی ویلا رعایت ارتباط مناسب بین فضاهای مختلف یک ویلا یا بحث طراحی پلان ویلا است. یکی از فضاهای کاربردی در یک ویلا، قسمت پذیرایی است. توجه داشته باشید که برای فضاهای داخلی که با پلان وید طراحی شده اند، رنگ گرم در دکوراسیون داخلی مناسبتر است تا بتوانید از بیش از حد بزرگ نشان دادن فضا خودداری کرده و تعادل برقرار کنید. در این مطلب از زیست استودیو میخواهیم ۲۰ ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه ویلایی مدرن آشنا شویم.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد در دیزاین داخلی این حمام استفاده از سنگ مرمر در بدنه دیوار ها و همچنین بهره گیری از یک لوستر بلوری عظیم است . برای طراحی لازم است شما براساس استاندارد های خانواده و سبک زندگی خود به طراحی داخلی دست بزنید. چنانچه هنوز در مرحله طراحی داخلی هستید، حتما فضای وید را در نظر بگیرید و یا اگر به فکر بازسازی منزل هستید طراحی داخلی وید را برای پلان خود زیر نظر معمار داخلی حرفه ای بررسی کنید. با توجه به اینکه سالن پذیرایی مربوط ویلا 200 متری است و خود سالن پذیرایی نیز دارای مساحت نسبتا بزرگی است پیشنهاد ما برای هارمونی رنگی منزل شما استفاده از هارمونی های دو رنگی یا سه رنگی های متضاد است، و با توجه به تمایل شما به ایجاد فضای شاد و محرک و پویا اولویت ما یکی از هارمونی های سه رنگی متضاد است که با در نظر گرفتن عملکرد مهمان پذیری فضا یعنی نیاز به آرامش در کنار پویایی، به شما استفاده از هارمونی اسپلیت کامپلیمنتری Split Complementary (مکمل شکسته) را پیشنهاد می دهیم. در هنگام طراحی دکوراسیون ویلا، باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید موارد قدیمی را نگه دارید و آنها را در طراحی جدید خود بگنجانید یا خیر، تصمیم دارید از نو شروع کنید.

وجود نورپردازی مناسب و اصولی سبب می شود، رنگ و بافت اشیا به خوبی نمایان شود و جلوه خاصی و خوبی را به وجود بیاورد. در این صورت یک طراحی عالی تنها انتخاب مطلوب برای شما می تواند باشد. تقویت تنوع مطلوب و افزایش جذابیت بصری از طریق تنظیم دقیق وزن های عمودی و افقی در نما با استفاده از ترکیبات حجمی برای دستیابی به تناسبات مطلوب، تعادل، وضوح، ریتم و غیره از معیار های زیبایی شناسی برای طراحی نمای ویلا می باشند. یک طراحی ویلای ساده با ارتفاع سقف مطلوب می تواند مناسب و خارق العاده به چشم آید.

معمولا طبقه اول به محوطه های عمومی تخصیص داده می شود. در سبک ترکیه ای ویلاها سقف های بلند و شیبدار دارند و از کاشی های قرمز در نما استفاده می شود. در بخش جنوبی بهتر است سایز سایه بان ها بلند باشد اما در بخش شمالی بهتر است از سایه بان های کوتاه استفاده کرد. مناسب ترین محل جهت طراحی ویلا دوبلکس و تاسیس آن شمالی ترین بخش زمین می باشد. اتاق خواب ها را هم می توانید در طبقه دوم جایگذاری نمایید. جهت هماهنگ سازی منزل یک تکنیک هوشمندانه، اعمال یک ناحیه یا اتاق مرکزی می باشد. در این نوع باید تمامی عناصر طراحی با یکدیگر هماهنگ باشند. این کار را تا حدی پیش ببرید که همه چیز هماهنگ باشد، نه خیلی سنگین به نظر برسد و نه خیلی سبک. پس از کارگذاری آویزها، طبق نقشه شروع به کارگذاری تیرچه ها که از قبل سقارش داده ایم می کنیم، فاصله اکس تا اکس تیرچه ها معمولا باید 48 سانتی متر باشد.

مهم ترین مسئله برای این مورد صرفه جویی در مصرف انرژی و نور می باشد. چرا که هم نور کافی به خانه شما می تابد هم در مصرف انرژی به حد کافی صرفه جویی می شود. در طراحی ویلا مدرن توجه بسیار زیادی به مصرف انرژی در ساختمان و بهره وری محیطی می شود. یکی از طلایی ترین و عمده ترین نکات در طراحی ویلا دوبلکس، تقسیم و تفکیک محیط ها می باشد. در ادامه چند بخش اجتناب ناپذیر از عملیات بازسازی را فهرست می کنیم. در ادامه نمونه هایی از نمای بیرونی ویلاهای دوبلکس را مشاهده می کنید. نور هایی مخفی در دیوار خارجی منزل ، نور های دیواری در قسمت های متنوع حیات و نمای بیرونی راه اندازی شده اند. اطراف شومینه را سنگ هایی به رنگ بلوط تیره پر کرده تا با چیدمان برش لیزی درب های داخلی همخوانی داشته باشد. مصالح و سنگ فرش هایی با رنگ روشن تر، حیاط را بزرگ تر نشان می دهند. با توجه به این مورد دکوراسیون داخلی و نمای ویلا خیلی زیبا تر و چشمگیر تر خواهد شد.

اینگونه باعث زیبا تر شدن نما ویلا از داخل آن می شود. داشتن یک نقشه کلی و تعیین نیازها: این مرحله می تواند به صورت نقشه ای بر روی کاغذ پیاده شود. پلان ویلاهای دوبلکس دارای دو واحد فضای نشیمن است، در کنار هم یا روی هم قرار گرفته اند. در این بخش از منزل که در یک ناحیه مرکزی قرار دارد می توانید اتاق نشیمن یا ناحیه تلویزیون را مشخص کنید. این نوع طراحی مکان قرارگیری اتاق ها را مشخص می کند. این نورپردازی در طراحی ویلای دو طبقه یک ظاهر روشن را ایجاد می نماید. بسیاری از افراد زندگی کردن در یک ویلا را به عنوان آرزویی بزرگ در ذهن خود دارند. شما مخاطبان عزیر می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با ما در میان بگذارید. زمانی که یک خانه به دو قسمت تقسیم می شود ضروری است که تمام محوطه به هم نزدیک باشد.

در تعیین سایز پذیرایی به هنگام طراحی ویلای دوبلکس ویلا بهتر است دقت ویژه نمایید. در طراحی جکوزی در ویلا و همچنین استخرها باید به این مورد دقت کرد که عمق آن فقط برای کودکان و بزرگسالان یا هر دو باید در نظر گرفته شود که اگر برای هر دو باشد، کف آن را شیب دار می سازند تا در قسمت بالاتر که عمق کمتری پیدا می کند، کودکان شنا کنند. در طراحی ویلا دوبلکس بایستی به سایز سایه بان های موجود بر روی پنجره های حتما دقت نمایید. میتونی برای هر قسمت ویلا، یه کفپوش متفاوت خریداری کنی، میشه از کفپوش های چوبی یا کاشی های طرح چوب برای اتاق خواب ها استفاده کرد و برای اتاق نشیمن و غذاخوری که رفت و آمد مهمان هاست، سنگ مرمر ایتالیایی خرید. سبک های بازسازی خانه های دوبلکس متفاوت است از جمله این سبک ها شامل دوبلکس مدرن، دوبلکس هنری و … محوطه های اصلی را اشغال نکنند.

در سبک انتقالی یا ترانزیشنال از رنگ هایی خنثی برای مبلمان و وسایل اصلی و از رنگ های براق مانند طلایی و نقره ای برای تزیینات و اکسسوری ها استفاده می شود. جهت دنج تر و چشمگیرتر شدن این اتاق، روی مبل ها کوسن های متنوع ، وسایل جانبی و نورپردازی مطلوب بگذارید. برخی از ویلاهای لاکچری، در اتاق خواب یک استخر شنا، وان جکوزی مجهز به آب گرم دارند که این قسمت را جذاب تر ساخته است. اتاق خواب اصلی با حمام و کمد دیواری در طبقه آخر واقع شده است و به یک تراس خصوصی متصل است تا از آفتاب غروب لذت ببرید. پله ها تنها متصل کننده دو فاصله بدن از هم نیستند. پله های این ویلا به صورت وید (VOID) و از جنس چوب سخت ساخته شده اند. ممکن است طراحی و ساخت ویلا در نگاه اول کاری به نظر بیاید که نیاز به بودجه بسیار زیادی دارد اما روش های زیادی برای حل این مساله وجود دارد که مشاورین ما در دفتر معماری ایماژ میتوانند روشهای مدیریت هزینه را در این رابطه به شما توضیح دهند. طبیعتا خنک یا گرم کردن یک خانه دو طبقه در مقایسه با یک خانه یک طبقه دشوارتر است و هزینه بیش تر دارد.

اولین قدم تجهیز کارگاه مطابق با قراردادهای پیمانکاری بسته شده میباشد; کلیه پیمانکاران باید ملزم به رعایت اقدامات ایمنی مطابق با قانون اداره کار و تامین اجتماعی و همچنین مبحث ۱۲ مقررات ملی شوند; تا در طول مدت زمان ساخت بدون کوچکترین نگرانی این پروسه انجام شود. در گذشته کمتر از طراحی داخلی برای ساخت ویلا یا ساختمان های شخصی استفاده می شود. توصیه می شود شما هم در ویلا کوچک خود و یا هر نوع ویلای دیگری پنجره های سرتاسری به کار ببرید که هم نمایی زیبا ایجاد می نماید هم کوچکی ویلا خیلی به چشم نمی آید. به طور مثال اگر شما قصد تغییر نمای ساختمان خود در شمال کشور را داشته باشید، به دلیل رطوبت موجود در هوا نمی توانید از هر نوع سنگی استفاده کنید.