سیم مفتول مسی و کاربردهای آن | foulka

دسته اول که مس بدون اکسیژن نام دارد، دارای شاخص استاندارد و نماد (Cu-Of) است که از مقدار 99/95 درصد مس برخوردار هستند. در تولید همین نوع از مس، مسی با شاخص الکترونیکی ساخته می‌شود که حاوی 5 ppm اکسیژن و 99/99 درصد مس خالص می‌باشد، این نوع از مس با نماد (Cu-OfE) نمایش داده می‌شود. به دلیل انعطاف پذیری، مقاوت و نیز زیبايی و درخشش سيم مفتول مسي از آن در توليد زيورآلات و كارهاي دستي با ظرافت میتوان استفاده كرد. بعد از اعمال تحریم‌ها توسط دولت آمریکا میزان صادرات صنایع مسی اندکی کاهش یافته است، برای ادامه فعالیت‌های تولید و صادرات مجبور هستیم هزینه‌های سنگینی را در این راستا متحمل شویم تا چرخه اقتصادی کشور متوقف نشود.

دویست و شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دارای خاصیت انعطاف پذیری کمی است که از انواع محصولات آن می توان به سیم های مسی نیمه شرکت فولکا افشان اشاره کرد. مفتول مسی یکی از مواد خالص در حوزه مس و متعلقات مس می‌باشد که در در اندازه‌های ۸ میلی‌متر (مفتول ۸ میلی‌متر)، ۱۲، ۲۰ و ۲۳ میلی‌متر تولید و بهره‌بردای می‌شود. ASTM-B49 و ASTM-B193 و ASTM-B115
کاتد مس تولیدی در پالایشگاه به واحد ریخته‫گری ارسال می‌گردد. رسانای الکتریکی مفتول مس بدون اکسیژن به نسبت مس اکسیژن دار کمتر است و از این رو جهت جوشکاری و لحیم کاری مناسب است. از دیگر مشخصات فنی و مکانیکی که باید در خصوص این محصول بدانید، گریدهای موجود در بازار است.

  • یکی دیگر از کاربردهای این نوع سیم ها در تولید مدارهای الکترونیکی یا ساخت محصولات سفارشی نیز می باشد.
  • تولیدکنندگان امروزه از مس تنها برای کارهایی که نیاز به خواص آن دارد استفاده می‌کنند چرا که قیمت مس به شدت بالا رفته و آمار خریدارها پایین آمده است.
  • این موضوع که سیم‌ها فقط برای انتقال جریان برق مورد استفاده قرار نمی گیرند و از آنها برای ساخت و ساز نیز استفاده می‌شود، خیلی شناخته شده نباشد.
  • خرید سیم‌های مفتول با هادی مسی در دو سطح مقطع امکان پذیر است.
  • سیم مفتول مسی یکی از آن دسته سیم‌هایی است که نه تنها به عنوان یک هادی برای انتقال جریان برق، بلکه در صنایع مختلف دیگری نیز به کار برده می‌شود.
  • بعد از تولید و ایجاد لایه های اصلی، حال بخش مرکزی سیم مفتول مسی به داخل لایه پلاستیکی انتقال داده می شود و با این روش سیم مفتول مسی تولید می شود.

سیم مفتول مسی و کاربردهای آن | foulka

همان طور که برای تولید انواع مفتول از شمش فولادی استفاده می‌شود، جهت تولید این محصول نیز شمش فولادی بکار برده می‌شود. در ابتدا لازم است این شمش‌ها در دمای مخصوص یعنی 1200 درجه در کوره حرارت ببینند. در ادامه با استفاده از دستگاه‌های مخصوص، به کویل و توپی تبدیل می‌شوند. از مس و مفتول مسی در صنایع دستی، صنایع چوبی و نجاری، کشاورزی، صنعت برق و … مس یک فلز همه کاره است که قرن‌ها در صنایع مختلف از جمله صنعت ارتباطات استفاده می‌شود. مس به دلیل رسانایی الکتریکی عالی و خواص حرارتی، رایج‌ترین ماده مورد استفاده در صنعت ارتباطات است.

فروش مفتول مسی تعویض ضایعات با مفتول مسی

همانطور که گفتیم مفتول مسی از لحاظ نوع و ابعاد انواع مختلفی دارند؛ مفتول های مسی در انواع آهنگری شده، کار سرد، اکسترودر شده و نورد گرم، روکش دار و بدون روکش، ساخته و عرضه میشوند و با دقت ابعادی بالا در انواع آنیل شده نرم، سخت و نیمه سخت ساخته میشوند. در فرایند تولید دسته دوم، که مس با نماد (Cu-ETP) نشان داده‎ می‌شود، مذاب مس به وسیله اتمسفر اکسیدی تحت کنترل قرار می‌گیرد تا محصول نهایی دارای 300ppm اکسیژن باشد، به این نوع از مس، مس الکترولیتی گفته می‌شود. برای تولید مفتول مسی تلاش می‌شود تا تمام اکسیژن‌های موجود در آن را حذف کنند که برای رسیدن به این مهم، از روش‌های خاصی استفاده می‌شود. این نوع از مفتول مسی تولیدی صنایع مس کاوه از ماده اولیه کاتد تولید می‌شود. کاتدها در کوره‌های شافت و با طی کردن مراحل ریخته‌گری تبدیل به مفتول مس ۸ میلیمتری می‌شوند. با اکسیژن زدایی از مفتول مسی، میزان انعطاف پذیری و چکش خواری آن افزایش می یابد.

فروش مفتول 8 مس بدون پلاک با نهایت خلوص

سیم مسی گرد، سیم مسی تخت، سیم مسی افشان، سیم مسی نیمه‌افشان و مفتول مسی از انواع سیم مسی هستند که در کارخانه‌ها تولید می‌شوند. مفتول مسی یا سیم مفتول سیمی است که یک رشته دارد و از جنس مس است. تولیدکنندگان امروزه از مس تنها برای کارهایی که نیاز به خواص آن دارد استفاده می‌کنند چرا که قیمت مس به شدت بالا رفته و آمار خریدارها پایین آمده است.