«سیما» با برنامه‌ریزی مفصل حال و هوای جشن میلیونی تهران و مهمانی کیلومتری در دیگر استان‌ها را به منازل مردم منتقل خواهد کرد – اخبار سینمای ایران و جهان

ساسان زارع سخنگوی ستاد مردمی برگزاری مهمانی بزرگ غدیر هم در این نشست با ارائه گزارشی از تمهیدات جشن امسال گفت: سال گذشته ۳ میلیون نفر مخاطب جشن غدیر بودند که بی سابقه بود. امسال آمادگی برای حداقل ۴ میلیون نفر در جشن غدیر وجود دارد.
در این نشست همچنین علی فروغی مدیر شبکه سه و مسئول کمیته جشن غدیر سیما، مداحی معاون سازمان تبلیغات اسلامی و نماینده شهرداری تهران گزارشی از اقدامات خود ارائه کردند.

به گزارش سینماپرس، نشست هماهنگی رسانه‌ای جشن بزرگ عید غدیر با حضور معاون سیما و اعضای شورای مدیران این معاونت و سخنگوی ستاد مردمی برگزاری مهمانی بزرگ غدیر و دیگر دستگاه‌های فرهنگی برگزار شد.

معاون سیما خاطرنشان کرد: شبکه‌های سیما در تعامل با مخاطبان تلاش دارد ظرفیت‌های مردمی را برای نقش آفرینی و مشارکت در برگزاری هر چه بهتر این جشن فعال کند.

وی با تاکید بر لزوم بهره بردن از ظرفیت‌های این جشن عظیم افزود: ان شاالله و با عنایت حضرت امیر المومنین (ع) حاشیه و متن این جشن باشکوه مردمی و سوژه‌های بکر و خرده داستان‌ها را ثبت و ضبط می‌کنیم تا به فراخور از شبکه‌ها پخش شود.

استقرار ۸ واحد سیار در مسیر ده کیلومتری

حاجی سیدرضی رییس مرکز تولید و فنی سیما درباره تمهیدات برگزاری جشن ۱۰ کیلومتری غدیر گفت: مرکز تولید و فنی سیما برای ۱۷ نقطه تمهیداتی در نظر گرفته و ۱۷ مسیر انتقال سیگنال داریم.

سیدرضی تصریح کرد: ۸ واحد سیار در مسیر جشن ۱۰ کیلومتری در طول مسیر از میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی مستقر خواهد شد که از این تعداد، ۴ پایگاه (استیج) داریم و ۴ واحد دیگر هم محدوده موکب‌ها را پوشش خواهند داد. ۹ دستگاه پخش زنده اینترنتی مرکز تولید و فنی سیما هم رویدادهای جشن غدیر را به صورت نقطه به نقطه نشان خواهند داد.

محسن برمهانی در این نشست گفت: دومین تجربه برگزاری جشن ده کیلومتری غدیر می‌طلبد تا با هم افزایی همه دستگاه‌ها و رسانه شاهد برگزاری هر چه با شکوه‌تر این جشن بزرگ و حماسه حضور ارادتمندان مولا علی (ع) و عاشقان ولایت باشیم. ما به سهم خود در رسانه تلاش داریم تا پیام والای غدیر و حق این جمعیت میلیونی را به شایستگی منعکس کنیم.

سیدرضی همچنین از حضور بیش از ۲۵۰ تن از همکاران مرکز تولید و فنی سیما برای پوشش برگزاری جشن ۱۰ کیلومتری غدیر خبر داد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/145918/%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D9%85%D9%81%D8%B5%D9%84-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%B4%D9%86-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%85%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C

وی با اشاره به حضور میلیونی مردم در جشن خیابان ولیعصر (عج) تهران در سال گذشته خاطرنشان کرد: سیما با برنامه ریزی مفصل حال و هوای جشن میلیونی تهران و مهمانی کیلومتری در دیگر استان‌ها را به منازل مردم منتقل خواهد کرد تا علاقه مندانی که به هر دلیل امکان حضور ندارند از فضای معنوی این جشن بهره ببرند.

رئیس مرکز تولید و فنی سیما تصریح کرد: ۳ عدد کوادکوپتر (ریزپرنده ها) و یک بالگرد در این جشن تصاویر هوایی را دریافت می‌کنند تا از طریق این مرکز در اختیار پخش شبکه‌ها نیز قرار بگیرد.

سینماپرس: نشست هماهنگی رسانه‌ای جشن بزرگ عید غدیر با حضور معاون سیما و اعضای شورای مدیران برگزار شد.