«سوران» دارای پوستر رسمی شد – اخبار سینمای ایران و جهان

فیلمنامه «سوران» با اقتباسی از کتاب «عصرهای کریسکان» اثر کیانوش گلزارراغب نوشته شده است و قصه زندگی پُرفراز و نشیب امیر سعیدزاده ملقب به سعید سردشتی را در بازه زمانی سال های ۵۷ تا ۵۹ روایت می‌کند.

سینماپرس: همزمان با پخش قسمت‌های ۱۵ و ۱۶ سریال «سوران» به کارگردانی سروش محمدزاده، پوستر جدید این اثر منتشر شد.

این اثر با روایت قصه آشوب‌های اوایل انقلاب در مناطق مرزنشین کردستان و تقابل گروهک های کومله و حزب دموکرات با انقلاب اسلامی، به دنبال نمایش رشادت‌های وطن دوستانه قوم کُرد است.

با گذشت ۱۴ قسمت از پخش سریال، این اثر توانسته به بازدید بیش از یک میلیون در سایت تلوبیون دست پیدا کند که نشان از استقبال مخاطبان دارد.

همزمان با پخش قسمت‌های پایانی، از جدیدترین پوستر این اثر که طراحی آن بر عهده محمد تقی‌پور بوده، رونمایی شد.

سریال «سوران» چهارشنبه و پنجشنبه‌ها ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه یک سیما پخش می‌شود. همچنین تکرار دو قسمت آن جمعه‌ها ساعت ۲۲ از شبکه یک و ساعت ۲۴ از شبکه تماشا روی آنتن می‌رود.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/146408/%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D8%AF

مهدی نصرتی، علیرضا جعفری، توماج دانش‌بهزادی، مریم کاظمی، مصطفی کولیوندی، محمدرضا صولتی، گلنوش قهرمانی، احمد صدفی، هلن نقی‌لو، روزبه رئوفی، احمد جعفری، علی اکبر اصانلو، ارشیا عبدالهی، آرش نیازی، مدیا ذاکری، حمید محرابی، علیرضا حنفی، شاهو شاهمرادی، سیمین بهفر، مهران نعیمی، با معرفی آسو پاشاپور و با هنرمندی زنده‌یاد حسام محمودی بازیگران این سریال را تشکیل می‌دهند.

به گزارش سینماپرس، پس از یک هفته توقف پخش سریال «سوران» جدیدترین محصول مرکز سریال سوره به کارگردانی سروش محمدزاده، تهیه‌کنندگی مجتبی فرآورده و نویسندگی عباس ریاحی، قسمت‌های ۱۵ و ۱۶ این اثر در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۱ و ۱۲ مردادماه ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.