سامانه فروش «آی‌تیکت» رونمایی شد – اخبار سینمای ایران و جهان

در ابتدای این مراسم هاشم میرزاخانی مدیرعامل مؤسسه سینماشهر گفت: در حال حاضر با توسعه فضای مجازی، بحث توسعه فروش از طریق فضای آی تی مطرح شده و ما به دنبال تعامل سینما با آی تی هستیم.

به گزارش سینماپرس، مراسم رونمایی از سامانه بلیط فروشی «آی‌تیکت» با حضور هاشم میرزاخانی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل مؤسسه سینما شهر، عباس سرتیپی رئیس کانون پخش کنندگان سینمای ایران و منوچهر شاهسواری عضو شورای عایل سینما، محمدرضا صابری نایب رئیس انجمن سینماداران، سید مصطفی حسینی مدیرعامل مؤسسه بهمن سبز و برخی از مدیران برنامه‌های پرکاربرد ایرانی روز ۱۳ آذرماه در محل مؤسسه سینما شهر تشکیل شد.

سینماپرس: به‌منظور توسعه مراکز بلیط فروشی سینمای ایران سامانه بلیط فروشی «آی‌تیکت» به همت مؤسسه سینما شهر راه‌اندازی شد.

وی ادامه داد: با تفاهم ایجاد شده با نرم افزارهایی که بیش از ۱۵۰ میلیون مشترک دارند فرصت مناسبی برای جذب مخاطب به سینما به‌وجود خواهد آمدند.

وی ادامه داد: امروز با ۱۶۵ هزار صندلی در سینما شاهد اشغال تنها ۵ درصد از آن‌ها هستیم در حالی که این میزان از مخاطب حداقل باید به ۴۵ درصد برسد.

مدیرعامل سینما شهر بیان کرد: در سال جاری تنها دو فیلم ما به سوددهی رسید و ۴ فیلم توانستند تنها هزینه‌های خودرا جبران کنند و مابقی فیلم‌ها حتی هزینه تولید خود را هم جذب نکرند.

در ادامه این مراسم تفاهم‌نامه‌ای میان سینماشهر و برنامه‌های پرکاربرد ایرانی از جمله اسنپ، ایزی پی، فام، آی گپ، روبیکا و … امضا و از سامانه بلیط فروشی «آی‌گپ» رونمایی شد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/142611/%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A2%DB%8C-%D8%AA%DB%8C%DA%A9%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B4%D8%AF

همچنین منوچهر شاهسواری در این برنامه توضیح داد: آمار مخاطب سینما در سال جاری سطحی است و برای رهایی از این بحران نیاز به زمان است.