«سالن معلمان» نماینده آلمان شد – اخبار سینمای ایران و جهان

به گزارش سینماپرس و به نقل از ورایتی، فیلم «سالن معلمان» ساخته ایلکر چاتاک با بازی لئونی بِنِش و تهیه‌کنندگی اینگو فلیس از سوی آلمان به رقابت اسکار بین‌المللی ۲۰۲۴ معرفی شد.

زددی‌اف و آرته از تولیدکنندگان فیلم «سالن معلمان» ‌ هستند و فیلم از سوی صندوق فیلم فدرال آلمان (DFFF) و فیلم فدرال آلمان حمایت شده است.

تمام آثار ارسالی و مطالب برای مسابقه اسکار باید تا ساعت ۵ بعد ازظهر ۲ اکتیر به آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک ازسال شده باشند.

ایلکر چاتاک با فیلم «سادکات» (وفاداری) که فیلم فارغ‌التحصیلی‌اش از مدرسه رسانه هامبورگ بود برنده جایزه طلایی اسکار دانشجویی برای بهترین فیلم خارجی در سال ۲۰۱۵ شد.

داستان فیلم درباره یک معلم ایده‌آل گرا در یک مدرسه آلمانی است که وقتی یکی از دانش‌آموزان‌اش متهم به دزدی می‌شود با عواقب متعددی روبه‌رو می‌شود.

سینماپرس: آلمان فیلم سینمایی «سالن معلمان» ساخته ایلکر چاتاک را به عنوان نماینده خود برای بخش بهترین فیلم بلند بین‌المللی نود و ششمین دوره جوایز اسکار انتخاب کرد.

این فیلم اولین نمایش جهانی خود را در بخش پانورامای برلیناله تجربه کرد و برنده جایزه لیبل سینمای اروپا شد و پس از آن ۵ جایزه در جوایز فیلم آلمان از جمله لولای طلایی برای بهترین فیلم بلند دریافت کرد و به فهرست نهایی جایزه فیلم اروپا هم راه پیدا کرد.

تاکنون استونی با مستند «خواهری سونای دود» ساخته آنا هینتس، کره جنوبی با «آرمانشهر بتنی» به کارگردانی ام تائه‌وا، تاجیکستان با «ملودی» ساخته بهروز سبط رسول و سوییس با «تندر» ساخته کارمن ژاکیه فیلم‌های منتخب خود را به اسکار معرفی کرده‌اند.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/146795/%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%86-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF

مستند وندرس با عنوان «آنسلم» درباره آنسلم کیفر نقاش و مجسمه‌ساز آلمانی یکی از نامزدهای راه یافته به فهرست منتخب امسال آلمان بود.

سونی پیکچرز امتیاز این فیلم را برای آمریکای شمالی و لاتین و همچنین اروپای شرقی خریداری کرده و «بی‌فور فیلمز» هم این فیلم را به تمام ناطق دیگر جهان به جز آسیای جنوب شرقی می‌برد.