«رادیو» زمانی نقش خود را به خوبی و با حقیقت انجام دهد سبب «جلب اعتماد عمومی» می‌شود – اخبار سینمای ایران و جهان

در یک مستند رادیویی باید مشکلات و معیشت مردم را در نظر گرفت

وی با بیان اینکه نقش رادیو در تقویت اعتماد عمومی و افزایش سرمایه اجتماعی بسیار موثر است، گفت: رادیو زمانی نقش خود را به خوبی و با حقیقت انجام دهد، سبب جلب اعتماد عمومی می‌شود.

به گزارش ایرنا، دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای حوزه مستند، اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/143296/%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%A8%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%87%D8%AF-%D8%B3%D8%A8%D8%A8-%D8%AC%D9%84%D8%A8

این گوینده رادیو با اشاره به راهکارهایی برای تقویت جریان مستندسازی در رادیو افزود: مستند سازی در رادیو اگر با حقیقت‌گویی و راستی آزمایی تدارک شود، راه خود را خواهد یافت.

وی تاکید کرد: در یک مستند رادیویی باید مشکلات و معیشت مردم را در هم نظر گرفت و هر چه گفته می شود مستند باشد.

به گزارش سینماپرس، بهروز رضوی صداپیشه، بازیگر و مجری رادیو و تلویزیون که در نخستین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک هم حضور داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون ایرنا، مستندسازی رادیویی را مبنی بر حقیقت‌گویی و راستی آزمایی دانست و افزود: برای کشف استعدادهای برنامه‌سازی در حوزه مستند رادیویی تزریق جوایز ارزنده بسیار تاثیرگذار است و زمانی جشنواره‌های رادیویی بر ارتقاء سطح برنامه‌سازی تاثیرگذار خواهند بود که جوایز جشنواره‌ها ارزنده باشد.

وی همچنین گفت: نیت خیر داشتن در برگزاری جشنواره‌ها می‌تواند در روند رو به رشد جشنواره‌های رادیویی تاثیرگذار باشد و حتی اگر مدیران و برنامه‌سازان با همدیگر سازش داشته باشند، می‌توانند بر هم‌افزایی جشنواره تاثیر بگذارند.

بهروز رضوی در پایان بین‌المللی شدن جشنواره و حضور مستندسازان خارجی در این جشنواره را در بالابردن کیفیت و ارتقای برنامه‌های برنامه‌سازان داخلی بدون تاثیر ندانست و گفت: بین‌المللی شدن جشنواره‌ها موجب ارتقای کیفی برنامه‌ها می‌شود.

رضوی درآمد پایین و هزینه بالا برای ساخت را دلیل کم‌توجهی به مستند رادیویی دانست و گفت: با توجه به اینکه تولید مستند کار سخت و پرهزینه‌ای است، عوائدی ندارد. برای ترویج مستندسازی رادیویی می‌توان سیاست‌های تشویقی را پیش گرفت.

رادیو سبب جلب اعتماد عمومی می‌شود

سینماپرس: صداپیشه، بازیگر و مجری رادیو، درآمد پایین و هزینه بالا برای ساخت را دلیل کم‌توجهی به مستند رادیویی دانست و گفت: با توجه به اینکه تولید مستند کار سخت و پرهزینه‌ای است، عوایدی ندارد. برای ترویج مستندسازی رادیویی می‌توان سیاست‌های تشویقی را پیش گرفت.