رئیس صداوسیما به «دهلی نو» رفت – اخبار سینمای ایران و جهان

در سه روز گذشته و پیش از آغاز مجمع عمومی، چندین نشست از جمله کمیته فنی و آموزشی برگزار شد.

اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه ABU در سال ۱۹۶۴ در ابتدا با ۱۷۰ عضو از ۵۳ کشور جهان آغاز به کار کرد. این اتحادیه به عنوان یکی از بزرگترین و حرفه‌ای‌ترین اتحادیه‌های رسانه‌ای در سطح جهان فعالیت می‌کند. هدف این اتحادیه، همکاری، هماهنگی، فعالیت‌های مشترک و رایزنی در حوزه‌های برنامه‌ای، فنی، آموزشی، حقوقی و نیروی انسانی به منظور تقویت و توسعه رادیو تلویزیون‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه است.

به گزارش سینماپرس، پیمان جبلی در جریان این سفر قرار است علاوه بر حضور در افتتاحیه پنجاه و نهمین دوره مجمع عمومی اجلاس ABU، در دیدارهایی دوجانبه با روسای شبکه‌های رادیو و تلویزیونی چند کشور نیز گفت‌وگو کند.

در جلسه کمیته فنی، داوران پس از ارزیابی و بررسی مقالات تخصصی ارسال شده از ۷۲ کشور عضو، بهترین‌های این دوره را معرفی کردند. دو مقاله ارسالی از سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در این بخش برتر شناخته و به ارائه‌کنندگان جوایزی اهدا شد.

سینماپرس: پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما به منظور حضور در اجلاس رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه ABU وارد دهلی نو شد.

اتحادیه ABU سه میلیارد مخاطب در کشورهای منطقه دارد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/142498/%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%87%D9%84%DB%8C-%D9%86%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%AA