«در چشم باد» به تلویزیون برمی‌گردد – اخبار سینمای ایران و جهان

سریال «در چشم باد» به کارگردانی مسعود جعفری‌ جوزانی از امروز ۲۶ آبان ماه هر روز ساعت ۱۸ از شبکه تماشا پخش می‌شود.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/142343/%D8%AF%D8%B1-%DA%86%D8%B4%D9%85-%D8%A8%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%85%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%AF

به گزارش سینماپرس، سریال «در چشم باد» وقایع سیاسی و اجتماعی سه دوره از تاریخ در سال‌های ۱۳۰۰، ۱۳۲۰ و ۱۳۶۰ را بررسی می‌کند که دوره اول پایان دوره قاجار و دوره پهلوی، دوره دوم جنگ جهانی دوم و دوره سوم یک دوره زمانی خاص در بعد از انقلاب اسلامی ایران را که دوره فتح خرمشهر است، در برمی‌گیرد.

سینماپرس: سریال «در چشم باد» به کارگردانی مسعود جعفری‌ جوزانی از امروز ۲۶ آبان ماه هر روز ساعت ۱۸ از شبکه تماشا پخش می‌شود.

در این مجموعه بازیگرانی چون، پارسا پیروزفر، اکبر عبدی، کامبیز دیرباز، سعید نیک‌پور، سحر جعفری جوزانی، فریبا متخصص، لاله اسکندری، ستاره صفرآوه، رضا شفیعی جم، فخرالدین صدیق ‌شریف، جهانگیر الماسی، محمود پاک نیت، مصطفی زمانی، محمدرضا هدایتی، هومن سیدی و… ایفای نقش کرده‌اند.

این سریال زندگی خانواده ای با تمام لحظات خوب و بد در زمان قیام میرزا کوچک جنگلی تا آزادی خرمشهر را به تصویر می‌کشد. در این فیلم دوران سه دوره از حکومت های ایران که جزو پرحادثه‌ترین وقایع ایران است، بازگو می‌شود. پدر این خانواده (حسین ایرانی) از افراد میرزا کوچک جنگلی بوده که پس از کشته شدن کوچک جنگلی به همراه خانواده به تهران می‌آید. او برای فعالیت های مخفی سیاسی خود در تهران چایخانه‌ای راه‌اندازی می‌کند و به این بهانه به فعالیت‌های سیاسی ادامه می‌دهد. پسر خانواده ایرانی (بیژن ایرانی) خلبان است و در جنگ جهانی دوم فعالیت دارد که او را دستگیر و به خارج از کشور می‌برند و او را تبعید می‌کنند.