در سال‌های گذشته در شبکه نسیم و در مناسبت‌های عزا برنامه خاصی نداشتیم/تلاش داشتیم برندی را به دیگر برندهای شبکه اضافه کنیم – اخبار سینمای ایران و جهان

خوشرو با اشاره به برنامه‌های ماه صفر نیز عنوان کرد: «از سرگذشت» و «با حسین (ع) حرف بزن» هر دو در ایام ماه صفر ادامه خواهند داشت. «با حسین (ع) حرف بزن» برای ایام اربعین هم ویژه برنامه دارد و احتمالاً در خاک عراق قسمت‌هایی از آن تولید و پخش می‌شود. همچنین برنامه «نسیما» را داریم که دوربین مخفی است و امسال هم برای اربعین یک ویژه برنامه متفاوت دارد.

خوشرو در پایان با اشاره به دعوت از گروه‌های تعزیه در کشور به برنامه یادآور شد: محور برنامه، نمایش ِ تعزیه است و در آن گفتگوهایی هم صورت می‌گیرد. گروه‌های تعزیه از سراسر کشور به برنامه دعوت شده‌اند و در هر قسمت با یک گروه تعزیه‌ای اجرا خواهد شد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/146325/%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85-%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%B2%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B5%DB%8C

وی درباره تولید این برنامه اضافه کرد: تلاش داشتیم برندی را به دیگر برندهای شبکه اضافه کنیم که تا آخر ماه صفر پخش می‌شود و بعد از آن هم یک ارزیابی خواهیم داشت تا تصمیم بگیریم این برنامه در دیگر ایام سال چگونه می‌تواند ادامه یابد.

مدیر شبکه نسیم به یک برنامه جدید اشاره و عنوان کرد: «مجلس واقعه» برنامه جدیدی است که از نیمه ماه صفر روی آنتن می‌رود و آریا عظیمی‌نژاد اجرای آن را بر عهده دارد. مجلس واقعه یک برنامه «گفتگویی نمایشی» است و در هر قسمت یک مجلس تعزیه تلویزیونی در برنامه برپا می‌شود. این برنامه این روزها در حال ضبط است و آریا عظیمی‌نژاد اجرا و روایت‌گری آن را بر عهده دارد. هر قسمت هم یک موسیقی عاشورایی ویژه دارد و برای هر قسمت قطعه‌ای ویژه تولید می‌شود.

به گزارش سینماپرس، محمدرضا خوشرو مدیر شبکه نسیم در گفتگو با مهر درباره رویکردهای این شبکه در ایام محرم و اقبال نسبت به برنامه‌های جدید محرمی بیان کرد: برنامه «از سرگذشت» نتیجه سه تا چهار ماه بررسی اتاق فکر و هیات اندیشه‌ورز در شبکه بوده است. تلاش این بود که برندی را برای مناسبت‌ها داشته باشیم چون در سال‌های گذشته در شبکه نسیم و در مناسبت‌های عزا برنامه خاصی نداشتیم و عمدتاً برنامه «با حسین (ع) حرف بزن» پخش می‌شد و آثار دیگری هم البته در کنارش به صورت تولیدی و تامینی روی آنتن می‌رفت.

وی درباره انتخاب آریا عظیمی‌نژاد به عنوان مجری برنامه گفت: ایده اولیه از خود آریا عظیمی نژاد بوده است و این روایت یک آهنگساز است از مجالس تعزیه و به همین دلیل هم خودش راوی و مجری برنامه است. تعزیه یکی از مولفه‌های فرهنگی آیینی کشور است اما نسل جدید با آن آشنایی ندارد و به همین دلیل سراغ آن رفتیم.

سینماپرس: مدیر شبکه نسیم از پخش برنامه‌ای تازه با عنوان «مجلس واقعه» در ماه صفر از این شبکه خبر داد که این روزها با اجرا و روایت‌گری آریا عظیمی‌نژاد در حال تولید است.