در رقابت رسانه‌ای امروز باید مطابق با استانداردهای دنیا حرکت کنیم و کیفیت پخش و محتوا را توامان ارتقاء دهیم – اخبار سینمای ایران و جهان

جبلی ادامه داد: امروز در روز خجسته ولادت امام حسن عسکری (ع) و در آستانه گرامیداشت روز دانش آموز و در هفتمین روز شهادت شهدای حرم مطهر شاهچراغ (ع) به ویژه نوجوانان عزیزی که مظلومانه در این حادثه تلخ به شهادت رسیدند، شاهد این خدمت رسانه ملی هستیم.

وی مطرح کرد: از مجموع شبکه‌ها و کانال های سیما، پنج شبکه اچ دی نبود که با اقدام امروز یعنی پخش آزمایشی شبکه امید، تنها چهار شبکه باقی می ماند که ان شاالله در آینده نزدیک با کیفیت اچ دی، تقدیم مخاطبان خواهد شد.

محمدصادق باطنی مدیر شبکه امید نیز در این مراسم گفت: شبکه امید بنا دارد مسیر تحولی خود را در دوره جدید با شیب تندتر و سرعت بیش تری طی کند و گام های موثری در این راستا برنامه ریزی شده که HD شدن شبکه امید یکی از این اقدامات است که امروز ازمایشی انجام شد و در ایام پیش رو، برنامه‌های متنوع میدانی و تلویزیونی خواهیم داشت.

سینماپرس: شبکه امید همزمان با ولادت امام حسن عسکری (ع) و بزرگداشت هفته ملی نوجوان با حضور رئیس سازمان صداوسیما پخش آزمایشی اچ دی خود را آغاز کرد.

باطنی ادامه داد: هفته آینده، رویداد نوجوان برگزیده سال را داریم که قرار است از نوجوانان عزیزی که در یکسال گذشته فعالیت های شاخص و ارزشمندی داشته اند در مراسمی تقدیر شود. همچنین هفته آینده «جشنواره فیلم دانش آموزی مدرسه» را خواهیم داشت که از ۱۸ آبان شروع می‌شود و تا ۲۶ آبان ادامه دارد. تاکنون ۵۲۰۰ اثر دانش آموزی به جشنواره رسیده که در حال داوری است. برنامه «تربیون آینده» که قرار است در مدارس و بین دانش اموزان برود و نیز فصل جدید برنامه‌های «بازی ویزیون»، مسابقه «راز جزیره»، برنامه مشاوره تحصیلی «برو پی کارت» و مجموعه متعددی از برنامه‌های سرگرم کننده و آموزشی که مطابق نیاز نوجوانان است تدبیر شده که در آنتن پاییز و زمستان شبکه دیده خواهند شد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/142114/%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%82%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D8%A8%D9%82-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA

محسن برمهانی معاون سیمای رسانه ملی هم گفت: پخش اچ دی مستلزم تمهید فنی لازم در طول فرایند تولید تا پخش آثار است که این مهم بعد از ماه‌ها تلاش همکارانم در معاونت توسعه و فناوری رسانه و شبکه امید در این روز و مناسبت خجسته محقق شد.

جبلی تصریح کرد: رسانه ملی باید برای ارتقای کیفیت محتوای تولید شبکه‌های امید و پویا، تلاش مضاعفی داشته باشد که خوشبختانه تاکنون اقدامات بسیار خوبی در دوره جدید و همچنین با استفاده و بهره مندی از تجارب دوره‌های قبل در تولید محتوای فاخر برای این شبکه‌ها صورت گرفته است.

به گزارش سینماپرس، پخش آزمایشی اچ دی شبکه امید سیما روز گذشته ۱۲ آبان ماه با حضور پیمان جبلی رئیس رسانه ملی، محسن برمهانی معاون سیما، علیرضا شریفی سرپرست معاونت توسعه و فناوری رسانه و صادق باطنی مدیر شبکه امید و دیگر مدیران رسانه ملی آغاز به کار کرد.

وی افزود: از امروز جشن «ایران آینده» با همکاری سازمان فرهنگی – هنری شهرداری تهران و شبکه امید در باغ کتاب تهران آغاز به کار می‌کند که تا ۲۰ آبان ادامه دارد و برنامه‌های متنوعی برای نوجوانان در نظر گرفته شده است.

برمهانی مخاطب نوجوان را گروهی از مخاطبان ارزشمند سیما برشمرد و افزود: در رقابت رسانه ای امروز باید مطابق با استانداردهای دنیا حرکت کنیم و کیفیت پخش و محتوا را توامان ارتقاء دهیم و این حق مخاطب است.

رئیس رسانه ملی عنوان کرد: به لطف خدا در مقوله ارتقای کیفیت، تولید محتوای جدید، شناسایی و استفاده از ظرفیت های تولید محتوا توسط نوجوانان حرکت رو به جلویی را در رسانه ملی شاهد هستیم. در دوره تحولی جدید، صداوسیما به عنوان یک قرارگاه فرهنگی و شتاب دهنده عمل خواهد کرد که این مهم در شبکه امید در حال انجام است.

مدیر شبکه امید تصریح کرد: یک سری برنامه‌های شبکه امید که قرار است پاسخگوی نیازهای واقعی نوجوانان باشد و از سوی دیگر به صورت تعاملی نوجونان را در تولیدات شبکه مشارکت دهند در حال تولید است که به زودی روانه آنتن می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک بقیه شبکه‌های باقی مانده سیما، با کیفیت پخش HD برای مخاطبان آماده سازی شود.

پیمان جبلی رئیس رسانه ملی در آیین رونمایی از پخش آزمایشی HD شبکه امید در استودیوی این شبکه گفت: پرمخاطب‌ترین شبکه‌های صداوسیما با توجه به مخاطب هدف، شبکه‌های پویا و امید هستند و کودکان و نوجوانان از وفادارترین مخاطبان برای رسانه ملی، محسوب می‌شوند که این وظیفه رسانه را در افزایش کیفیت محتوا و پخش در این ۲ شبکه به ویژه شبکه امید، حساس تر می‌کند.

رئیس صداوسیما با تاکید بر اهمیت بها دادن به کودکان و نوجوانان که نسل آینده ساز کشور هستند، افزود: آینده کشور در دست این عزیزان است و این قشر همچون پلی بین نسل فعلی و نسل آینده هستند. پس ما به عنوان رسانه، مسئولیت بسیار سنگینی در پرداختن به موضوع ها و دغدغه‌های این عزیزان داریم.