در «جنگ رسانه‌ها» خوشبختانه «رادیو» رنگ نباخته و رسانه‌ای زنده است که مردم با آن مانوس هستند – اخبار سینمای ایران و جهان

عبدالله معتمدی، ریاست دانشگاه علامه طباطبایی گفت: در حال حاضر دانشگاه علامه طباطبایی در جایگاه بزرگ‌ترین دانشگاه تخصصی علوم انسانی کشور و به ‌عنوان دانشگاه پیشرو در دستیابی به رشد، توسعه و دانش در حوزه علوم انسانی و اجتماعی کشور به لطف بهره‌مندی از توانمندی و شایستگی‌های گران‌سنگ اعضای هیات علمی و پژوهشگران خود، منشا خدمات ارزشمندی به جامعه است. بسیاری از چهره‌های برجسته علمی، سیاسی، اجرایی و چهره‌های ماندگار و بنیان‌گذاران دانش‌های مختلف انسانی و اجتماعی از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه بوده‌اند.

وی تالیف پایان نامه هایی با موضوعات رادیویی، همکاری آموزشی بین دانشکده صدا و سیما و دانشگاه علامه طباطبایی، گذراندن دوره های کارآموزی دانشجویان در رادیو را از دیگر خواسته های این دانشکده از رادیو دانست.

سینماپرس: علی بخشی زاده، معاون صدا با اشاره به راه‌اندازی «اندیشکده رسانه» گفت: در حال حاضر رسانه ملی نقش «قرارگاهی» دارد و در دانشگاه ظرفیت عظیمی نهفته است که برای راه اندازی مدیریت رسانه بایستی نشریات تخصصی راه اندازی شود.

معاون صدا با بیان اینکه رادیو فضاهای مناسبی برای همکاری با اساتید دانشگاه دارد، ادامه داد: رادیو گفت و گو برای تضارب آراء است، خوشبختانه قالب برنامه های این شبکه رادیویی تبدیل به کتاب می شود که حاصل تجربیات اساتید مختلف است.

بخشی زاده با بیان اینکه رادیو این آمادگی را دارد که از پایان‌نامه های مشترک این دو نهاد حمایت کند، تصریح کرد: در حال حاضر رسانه ملی نقش «قرارگاهی» دارد و در دانشگاه ظرفیت عظیمی نهفته است که برای راه اندازی مدیریت رسانه بایستی نشریات تخصصی راه اندازی شود.

به گزارش سینماپرس، علی بخشی زاده، معاون صدا در تفاهم‌نامه همکاری رادیو با دانشگاه علامه طباطبایی که با حضور ریاست، نماینده ولی فقیه، رئیس دانشکده ارتباطات، اساتید دانشگاه علامه طباطبایی و مدیران شبکه های مختلف رادیویی برگزار شد، گفت: در جنگ رسانه‌ها، خوشبختانه رادیو رنگ نباخته و رسانه ای زنده است که مردم با آن مانوس هستند. یکی از هنرهای برنامه سازی این که مسائل پیچیده و سخت را به مخاطب عام و خاص عرضه کند، طوری که مخاطب پس نزند و اعتبار کلام مورد خدشه قرار نگیرد. دشمن با استفاده ابزاری از رسانه سعی دارد، سیاه نمایی کند و تمام نقاط قوتمان را نقطه ضعف اعلام کند. ما باید توجه بیشتری به ارتباط با حوزه علم و دانشگاه داشته باشیم.

وی با اشاره به حوادث اخیر در جامعه، تصریح کرد: بایستی با روش‌هایی صحیح با دانشجویان گفتگو کرد که آن‌ها دور از هیجان و مبارزه منفی قرار بگیرند. در حال حاضر مسئله بی‌حجابی، بحث برداشتن روسری نیست، بلکه نمادی از رفتار فرهنگی جامعه است که این مسائل وقتی در هر جامعه‌ای بروز پیدا می‌کند باعث بی‌انگیزگی تحصیلی در دانشجویان می‌شود.

حجت الاسلام صادق اکبری مقدم، نماینده ولی فقیه در دانشگاه علامه طباطبایی یادآور شد: با توجه به مخاطبان امروزی و سبک زندگی ای که در جریان است، همچنین هجمه های دنیای غرب و شرایط پیش روی، تولیدات رسانه ای از جایگاه ویژه ای برخوردار است. ظرفیتی که در دو نهاد رادیو و دانشگاه فراهم شده می تواند در راستای جهاد تبیین، استفاده شود.

عضویت دانشجویان علامه طباطبایی در باشگاه رادیویی جوان

شاهید مظفری، قائم مقام معاونت صدا تصریح کرد: برنامه‌ریزی ادواری نشست های تخصصی بین رادیو و دانشگاه، عضویت دانشجویان علامه طباطبایی در باشگاه رادیویی جوان و کارآموزی آنها در حین تحصیل از مهمترین همکاری ها می تواند باشد.

پتانسیل‌های این دو نهاد شناسایی شود

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی فرصت به وجود آمده بین این دانشگاه و رادیو را به فال نیک گرفت و خاطرنشان کرد: بایستی پتانسیل‌های این دو نهاد شناسایی شود.

به گفته معاون صدا، در حال حاضر ۱۰ گروه تخصصی در رادیو فعال است که به همت دبیران شورای سیاسی رادیو، شورای تاریخی، شورای تخصصی ورزش، شورای فرهنگ، شورای تخصصی معارف، شورای تخصصی اجتماعی، شورای تخصصی علم و فن آوری، شورای تخصصی سلامت، شورای تخصصی تفریحات و سرگرمی و شورای تخصصی اقتصاد … نظام مسائلی را پیگیری می کنند. که اگر «اندیشکده رسانه» شکل گیرد می‌تواند، مسائل به خوبی پیگیری شود.

علی اصغر کیا، رئیس دانشکده ارتباطات با اشاره به راه‌اندازی استودیوی رادیویی در دانشگاه گفت: امیدواریم طی برنامه‌هایی راهبردی، دوره روزنامه نگاری رادیو و تلویزیون برگزار شود. همچنین برای پوشش دادن نشست‌های پژوهشی استودیوی رادیویی راه اندازی شود.

ایرانیاران بستر خوبی برای دانشجویان این دانشگاه است

ظرفیت دانشگاه علامه در حوزه‌های فکری از اهمیت بسزایی برخوردار است

راه اندازی استودیوی رادیویی در دانشگاه

جهاد تبیین در دو نهاد رادیو و دانشگاه

علیرضا مقصودی، مدیر رادیو جوان با بیان اینکه ظرفیت دانشگاه علامه در حوزه های فکری از اهمیت بسزایی برای ما برخوردار است، از مسئولان دانشگاه علامه خواست تا فضایی را برای زیست تهیه کنندگان در فضای دانشگاه به وجود بیاورند تا از نزدیک با دانشجویان در خوابگاه، رفت و آمد آن ها به دانشگاه، سلف سرویس و …زیست داشته باشند.

مهدی آذرمکان، مدیر رادیو ایران با اشاره به ظرفیت ایرانیاران که حدود ۳ هزار نفر از سراسر کشور هستند که برای این شبکه رادیویی، تولید محتوی دارند گفت: ایرانیاران بستر خوبی برای دانشجویان این دانشگاه می باشد که می توانند با تولید محتوا، راهی برای ورود به رسانه را پیدا کرده و کم کم در آن مشغول به کار شوند.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/145223/%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%B4%D8%A8%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87