داوران «بخش مستند» جشنواره «ایثار» معرفی شدند – اخبار سینمای ایران و جهان

مرحله نهایی نخستین جشنواره بین‌المللی و پنجمین جشنواره ملی فیلم و فیلمنامه ایثار با دبیری فرهاد مختاری از ۲۸ اردیبهشت تا سوم خرداد ماه امسال از سوی اداره کل امور هنری معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری شهرداری مشهد و استانداری خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار می‌شود.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/144805/%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF

سینماپرس: محسن قیصری، مهدی فیوضی و سعید الهی آثار رسیده به بخش مسابقه فیلم‌های مستند نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و فیلمنامه «ایثار» را بررسی و انتخاب کردند.

طبق اعلام دبیرخانه جشنواره، اسامی فیلم‌ها روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه از طریق رسانه‌های عمومی اعلام می‌شود و بر روی سامانه رسمی جشنواره نیز قرار می‌گیرد.

به گزارش سینماپرس، گروه انتخاب بخش مسابقه فیلم‌های مستند جشنواره متشکل از محسن قیصری از مستندسازان شاخص سینمای ایران که عمده آثارش فیلم‌ها و مجموعه‌های مستند با موضوع ۸ سال دفاع مقدس است و از سال ۵۹ همزمان با شروع جنگ تحمیلی با حضور در مناطق جنگی این آثار را تهیه و تولید کرده، مهدی فیوضی کارگردان، فیلمنامه‌نویس، بازیگر و تهیه‌کننده سینمای ایران که آثاری همچون نفوذی، محرمانه تهران و جشن تولد را در کارنامه سینمایی او به چشم می خورد و سعید الهی کارشناس حوزه فرهنگ و رسانه تحلیلگر سینما که در طول سال‌های اخیر تهیه کنندگی آثار مستندی همچون ۲۲/۲۲، سایه‌های سمی و زومرهای ایرانی را بر عهده داشته از میان ۲۰۹ عنوان مستند ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، آثار منتخب خود را برای حضور دردو بخش اصلی و بخش ویژه انتخاب کردند.

آثار بخش ویژه از میان تولیدات بنیاد شهید و امور ایثارگران در سراسر کشور و یا تولید شده از سوی خانواده معظم شهدا و ایثار گران بوده و دارای مضامینی با عنوان حجاب و عفاف، نماز و نیایش و آثار مرتبط با مضامین تولید دانش بنیان است.

گروه انتخاب بخش فیلم‌های مستند از میان فیلم‌های ارسال شده به جشنواره، ۲۴ فیلم را برای حضور در بخش مسابقه اصلی و ۱۹ عنوان فیلم مستند را نیز برای حضور در بخش مسابقه ویژه مستند معرفی کردند.