خرید و فروش اسب فروشگاه اسب و لوازم سوارکاری | RoyalHorse

نژاد اسب تروبرد عمدتاً برای مسابقه کورس اسبدوانی پرورش داده می شوند و سابقه طولانی و غنی چند صد ساله در مسابقات اسب دوانی دارند. قیمت اسب ترکمن بستگی به شجره و رنگ و کاربرد اسب دارد که قیمت کره ها از صد ملیون تومان شروع میشود و با افزایش سن و نتایج موفق در مسابقات تا چند صد ملیون تومان افزایش می باید. آخال تکه یک نژاد اسب است که منشا آن ترکمنستان است و به دلیل ظاهر متمایز و توانایی های ورزشی خود شناخته شده است. این نژاد به سرعت، استقامت و چابکی شهرت دارد و اغلب برای مسابقه، سوارکاری و ورزش های مختلف سوارکاری استفاده می شود. اسبهای عرب خالص ثبت شده تولید اصطبل الزهرا کشور مصر که در زمان محمد علی پاشا شریف و زمان سیطره عثمانی بر مصر پایه گداری شد و بعد از انقلاب مصر توسط لیدی آن بلانت خریداری و به انگلستان برای تولید منتقل شدند.

  • توتیلاس یک اسب نر KWPN بود که با سوارکارش ادوارد گال در درساژ مسابقه داد.
  • BWP مخفف Belgian Warmblood است که یک نژاد اسب ورزشی است که منشا آن بلژیک است.
  • اسب Nisean توسط ایرانیان باستان بسیار ارزشمند بود و از آنها به عنوان اسب جنگی و برای اهداف تشریفاتی استفاده می کردند.
  • خونگرم ها به دلیل ورزشکاری، تطبیق پذیری، و مناسب بودن برای طیف وسیعی از رشته ها، از جمله درساژ، پرش، و رویدادها شناخته شده اند.
  • در انگلستان، انجمن اسب کاسپین یک ثبت نژاد نگهداری می کند و این نژاد را از طریق نمایش ها و رویدادها تبلیغ می کند.

یونانیان آن را به خاطر نیسا که محل پرورش آن اسب بود، اسب نسایی می‌گفتند و چینی ها آن را اسب آسمانی یا اژدهای گیاهخوار می‌گفتند! اسب نسایی با ارزش‌ترین اسب در دنیای باستان بود و به عنوان زیباترین اسبی که تا آن زمان وجود داشته شناخته شده‌است. دو اسب نسایی نر سفید، ارابه سلطنتی را می‌کشیدند در حالی که چهار تا از این اسبان شاهی ارابه اهورامزدا را می‌کشیدند.

پرواز دلار و سرافکندگی بازار طلای جهانی

اسبهای ترکمن موجود در ایران یکی از نژادهای خالص و اصیل این حیوان به شمار می روند که بیشتر در مناطق ترکمن صحرا پرورش داده می شوند، یکی از نشانه های اصلی و بارز این نمونه ها داشتن رنگ خاکستری و اندام کشیده و لاغر می باشد که به سهولت می توان به آن پی برد. خرید اسب ترکمن یکی از بهترین موجود در بین تمامی اسبهای جهان به حساب آمده و ظاهر زیبای آن شروع جذابیت آن بوده و از گردن تا دم یک انعطاف پذیری و عضلانی بودن بدن آنها را به نمایش می گذارد. یک نمونه از اسب ترکمن را روانه بازار نموده ایم که نوع نژاد دار آخال است که از رنگ طلایی برخوردار می باشد و به منظور مسابقات بهترین گزینه پیش روی می باشد و در واقع ذکاوت بالایی را نیز در تشخیص مسیر دارد. دیگر نژادی که برای اسب ترکمن خراسان می توانیم متصور باشیم، نوع چناران است. اسب فالابلا یک نژاد اسب مینیاتوری است که نام آن از خانواده فالابلا گرفته شده است که در اصل این نژاد را در آرژانتین پرورش داده اند.

جمعیت نژاد اسب کُرد در کردستان کاهش یافته است

در دوران قبل از انقلاب اسب های کورس از گران ترین اسب های ایران بوده است. اما اکنون گران ترین اسب های موجود در بازار اسب های پرشی هستند و در حال حاضر آقای حمید رادان گران ترین اسب ایران به نام “ریوانجی” را در اختیار دارد که این اسب را در یک حراج آمریکا به قیمت 320 هزار دلار خریده است. در اوایل قرن بیستم با عبور از مادیان های محلی فرانسوی با نریان های اصیل و آنگلو نورمن ایجاد شد. هدف تولید اسبی بود که برای انواع ورزش‌های سوارکاری، از جمله پرش با نمایش، درساژ و رویداد مناسب باشد. اسب KWPN به دلیل ورزشکاری، تطبیق پذیری و حتی خلق و خوی معروف است و در دنیای سوارکاری بسیار مورد توجه است. این نژاد نتیجه یک برنامه پرورشی است که در دهه 1960 در هلند آغاز شد و هدف آن تولید یک اسب با کیفیت بالا و همه کاره بود که می توانست در انواع رشته های سوارکاری برتر باشد.

قیمت در اسب عرب براساس شجره , مادیون های خاص ایرانی تیپ و کاربردی و افتخارات کسب کرده اسب در مسابقات یا اجدادش تغییر میکند. قیمت کره نریان عرب دوسر وارداتی از 100 ملیون تومان شروع با تغییر تیپ و حرکت اضافه مبشود. قیمت کره مادیان عرب دوسر وارداتی زیبایی نیز از حدود 200 ملیون تومان آغاز میشود. چندین خصوصیت ویژه اسب عرب را ازدیگر نژادهای اسب متمایز کرده‌است که برجسته‌ترین آن‌ها سر اسب عرب است.

تاریخچه اسب عرب

خرید و فروش اسب فروشگاه اسب و لوازم سوارکاری | RoyalHorse