خدمات پشتیبانی شبکه ️ قیمت پشتیبانی شبکه پشتیبانی شبکه

در این مطلب به شما خواهیم گفت که یک پشتیبان شبکه چه وظیفه ای دارد و چگونه با یک شرکت پشتیبانی قرارداد ببیندیم. مسئول پشتیبانی شبکه مسئول طراحی، نصب، نگهداری و بروزرسانی تجهیزاتی است که در یک شبکه سازمانی به خدمت گرفته می شود. این فرد باید توانایی ها و دانش کافی در زمینه کار با تجهیزات شبکه، نرم افزارها و پاسخگویی به نیازهای ارتباطی و اطلاعاتی سازمان را داشته باشد. پشتیبانی شبکه امروزه به دلیل گسترش تجهیزات و سرویس های موجود در سازمان ها و شرکت ها پیچیده و گسترده تر شده ، به طوری که بسته به نوع طراحی و سرویس های ارائه شده در هر مجموعه ای متفاوت میباشد.

تعرفه مناسب و منطقی (Tariff)

هنگامی که یک سیستم کامپیوتری یا یک برنامه کاربردی ایجاد می شود، تحت شرایط مختلفی آزمایش می شود. هنگامی که این سیستم یا برنامه کامپیوتری در نهایت برای عموم منتشر شد، گفته می شود که “In The Wild” است. ما نمی توانیم هر چیزی را که در تماس با سیستم یا برنامه کامپیوتری با سیستم های دیگر اتفاق می افتد را پیش بینی کنیم. این به تنهایی میزان زیادی از عدم دقت و آزمایش برای عیب یابی را معرفی می کند.

خدمات پشتیبانی شبکه ریموت

خدمات پشتیبانی شبکه ️ قیمت پشتیبانی شبکه پشتیبانی شبکه

استفاده از Network Services موجب می شود که هزینه های تعمیر و نگهداری کاهش پیدا کند. عدم نیاز به خرید سخت افزارهای فیزیکی به دلیل خراب نشدن آنها ، سبب کاهش هزینه ها می شود. مدیریت در زمانبندی و پهنای باند استفاده از اینترنت توسط نرم افزارهای ISA2006 و bandwidth splitter و یا توسط روترهای سخت افزاری . این واحد با توجه به بررسی ساختار و عملکرد هر سازمان مشاوره های لازم جهت راه اندازی شبکه های کامپیوتری را انجام میدهد و با توجه به پراکندگی فیزیکی دفاتر یا متمرکز بودن آنها راهکارهای لازم را برای ارتباط ارائه میدهد. در اکثریت مشاغل، احتمالاً فرصت هایی را به عنوان یک مهندس پشتیبانی شبکه در طیف گسترده ای از بخش ها، از خرده فروشی گرفته تا بالاتر پیدا خواهید کرد.

نرم افزار مدیریت سرور ما را قادر می سازد تا مشکلات را قبل از وقوع آنها شناسایی کنیم، از داده های مهم شما نسخه پشتیبان تهیه کنیم و تجزیه و تحلیل عمیقی از استفاده از سرور ارائه دهیم. یکی از متداول ترین انواع پشتیبانی برای شبکه های کامپیوتری از طریق بستر اینترنت است. اما در این نوع از خدمات پشتیبانی باید به نکات امنیتی شبکه توجه ویژه ای شود. در حالی که معمولاً تحت شرایط نرمال شرکت ها به دنبال پشتیبانی شبکه ریموت می‌گردند، هکرها نیز از این روش برای دسترسی به سیستم‌های رایانه‌ ای که به درستی محافظت نشده‌اند، استفاده می‌کنند.

  • در برخی از شرکت های بزرگ نیروهای پشتیبانی شبکه از طریق ابزارهای ارتباطی درون شبکه مانند تیکت هایی که از سوی کاربران ارسال می شود از مشکلات درون شبکه آشنا می شوند و نسبت به حل آن اقدام می کنند.
  • پشتیبان شبکه می تواند یک فرد و یا یک شرکت متخصص باشد که در حوزه پشتیبانی شبکه مهارت و تخصص دارد.
  • کنترل و نظارت ، قسمتی از Network Services می باشد که سیستم های شبکه را تحت نظر دارد.
  • نام و احترام در بازار نشان دهنده ضریب اعتماد و اطمینانی است که مشتری می تواند در ارائه دهنده خدمات ایجاد کند.

خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری به تخصص بالایی نیاز دارد و فرد پشتیبان باید تجربه کافی در این حوزه را پشتیبانی حرفه‌ای شبکه داشته باشد. معمولا متخصصین پشتیبانی شبکه کامپیوتر باید به هر دو بخش پسیو و اکتیو شبکه اشراف کامل داشته باشد تا بتواند مشکلات پیش آمده برای بخش های مختلف شبکه را حل کنند. از طرفی دیگر بسیاری از شبکه به دلیل وسعت و پویایی سرویس ها و خدمات نیاز به پشتیبانی ۲۴ ساعته دارند. برای بسیاری از شرکت ها استخدام پشتیبان شبکه در سه شیفت کاری ممکن نیست.