خداحافظی صداپیشه «دیرین دیرین»/«علیمردانی» هم از پروژه رفت – اخبار سینمای ایران و جهان

خداحافظی صداپیشه «دیرین دیرین»/«علیمردانی» هم از پروژه رفت

درخشی در پایان برای همکارانش آرزوی موفقیت کرده و گفته است: «قسمت‌هایی که پیشتر با نام او تولید شده به پخش می‌رسند اما از امروز دیگر همکاری با این پروژه ندارد.»

سینماپرس: محمدرضا علیمردانی در واکنش به خداحافظی علی درخشی کارگردان انیمیشن «دیرین دیرین»، خداحافظی‌اش را با این پروژه اعلام کرد.

به گزارش سینماپرس، علی درخشی، کارگردان انیمیشن «دیرین دیرین»، با انتشار متنی از خداحافظی‌اش با این پروژه خبر داد و چند ساعت بعد از انتشار این متن، محمدرضا علیمردانی ـ صداپیشه این انیمیشن ـ نیز خداحافظی‌اش با «دیرین دیرین» را اعلام کرد.

پیشتر درخشی درباره شکل گیری ایده این انیمیشن پر مخاطب اینچنین گفته بود:

درخشی با بیان اینکه شاید خداحافظی‌اش با انیمیشن «دیرین دیرین» باید زودتر رخ می‌داد، نوشت: «هشت سال پیش این مجموعه را خلق کردم و با حمایت مرحوم ابوالحسنی و خلاقیت محمدرضا علیمردانی و همکاران گرانقدرم، آن را به اوج رساندم. اما امروز برخلاف گذشته دیگر شرایط همکاری مهیا نیست و ناچار به ترک پروژه هستم.»

محمدرضا علیمردانی نیز در واکنش به خداحافظی کارگردان «دیرین دیرین» تاکید کرد که اگر درخشی نباشد او هم حضور نخواهد داشت و خداحافظی‌اش را از انیمیشن دیرین دیرین که با صدای او شناخته می‌شود، اعلام کرد.

محمد ابوالحسنی، تهیه‌کننده انیمیشن «دیرین دیرین» که به بیماری کرونا مبتلا شده بود، روز شنبه (۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۰) درگذشت.

تصویری که علی درخشی برای اعلام خداحافظی‌اش در فضای مجازی منتشر کرده است

ایده این مجموعه از طرف محمد ابوالحسنی تهیه‌کننده کار به من پیشنهاد داده شد و از آنجایی که این تجربه قبلاً انجام نشده بود، شروع کردم به اتود زدن و نوشتن، تا قالبی پیدا کنم که بتوانیم روزانه تولید داشته باشیم و آن قالب بتواند علاوه بر اینکه سریع با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند، توجیه اقتصادی نیز داشته باشد. فضاهای مختلفی را برای این کار تست کردیم اما دیدیم هیچ‌کدام آن‌طور که باید کشش ندارند. از آنجایی که تکنیک ما کات اوت دوبعدی است، بسیاری از این فضاها نتیجه‌ای که ما می‌خواستیم را نمی‌داد، تا اینکه رسیدیم به یک فضای تاریخی و گفتیم در این فضا دوره‌های مختلف را بررسی می‌کنیم و حرف‌هایمان را هم در همین قالب می‌زنیم. یکی از دوره‌ها انسان‌های اولیه بود، بعد بی‌سروسامانیان، دایناسورها و… که به دلایل مختلف تمرکزمان رسید به بی‌سروسامانیان، ولی در این بخش هم ریزش‌های بسیاری داشتیم.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/140540/%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%DB%8C-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%B1%D9%81%D8%AA

خداحافظی صداپیشه «دیرین دیرین»/«علیمردانی» هم از پروژه رفت
تصویر متنی که علیمردانی ذیل خداحافظی درخشی منتشر کرده است