جزئیات «دوره جامع عکاسی» تشریح شد – اخبار سینمای ایران و جهان

زمان نام‌نویسی این دوره جامع که در تمامی دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در سراسر کشور برگزار خواهد شد، به‌زودی اعلام می‌شود تا علاقه‌مندان برای حضور در این دوره، اقدام‌های لازم را انجام دهند.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/145490/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D8%AD-%D8%B4%D8%AF

این ۲۴۰ ساعت آموزش تئوری، عملی و کارگاه تخصصی است که در مدت ۶ ماه در سه گام (هر گام ۲ ماه)، هفته‌ای سه جلسه حضوری و مجازی ارائه می‌گردد و در پایان دوره نیز، هنرجویان با انتخاب شاخه مورد علاقه خود از بین شاخه‌های عکاسی، به مدت یک ماه فرصت خواهند داشت تا زیر نظر استاد اصلی دوره، به مدت ۹ ساعت، پروژه پایانی خود را برای دریافت گواهینامه ارائه کنند.

این دوره برای استعدادیابی، آموزش حرفه‌ای و جذب نیروی متخصص حوزه عکاسی به بازار کار، طراحی و تدوین شده است؛ «دوره جامع عکاسی» یکی از مهم‌ترین نیازهای پایه‌ای در شناخت عکاسی به عنوان رشته‌ای مهم و معاصر در کشورمان ایران است.

نور و کارکردهای تخصصی آن در عکاسی

شاخه‌ها و گرایش‌های عکاسی

درک مفهوم خلاقیت در عکاسی و استفاده از خلاقیت در ایده پردازی

از تمامی پروژه‌های پایانی هنرجویان نمایشگاه مجازی عکس برگزار می‌شود و دفاتر که متقاضی برگزاری نمایشگاه حضوری در گالری عکس انجمن سینمای جوانان ایران در ستاد مرکزی هستند می‌توانند درخواست خود را به معاونت آموزش ارسال کنند، همچنین برترین پروژه‌های عکاسی شده هنرجویان به آژانس عکس ایران معرفی می‌شوند.

آموزش فنی و تئوریک عکاسی پایه تا پیشرفته

در گام اول، درس «عکاسی پایه» دو جلسه در هفته برگزار می‌شود و درس «مبانی هنرهای تجسمی و خلاقیت»، یک جلسه در هفته، که دو جلسه آن در گام دوم به اتمام می‌رسد.

در گام سوم نیز دروس «عرضه و نمایش عکس» و «جنبش‌های عکاسی» به دلیل تکالیف عملی، یک هفته در میان تشکیل و دروس «تجزیه، تحلیل و نقد عکس» و «کارگاه عکاسی» هر هفته یک جلسه برگزار خواهد شد.

اسماعیل عباسی، فرهاد سلیمانی، مجید ناگهی، مهدی وثوق‌نیا و سعید پوراسماعیلی نیز اعضای دپارتمان عکاسی انجمن سینمای جوانان ایران و سیاست‌گذار این «دوره جامع آموزشی» هستند.

آموزش‌های تخصصی این دوره شامل موارد زیر خواهد بود:

از این نظر، «دوره جامع عکاسی» مانند «دوره فیلم‌سازی هفت ماهه» است و به صورت تعاملی توسط یک مربی اصل، حداقل دو مربی تخصصی و سه استاد مهمان برنامه‌ریزی شده است.

روش‌های ادیت عکس در نرم افزار فتوشاپ

روش‌های نقد و تحلیل عکس

روش‌های عرضه و نمایش عکس

انجام پروژه‌ی پایانی در یکی از شاخه‌های عکاسی

کارگاه‌های تخصصی در شاخه‌های عکاسی

زمان‌بندی شروع و پایان دوره‌ی جامع عکاسی

گام دوم نیز دروس «شاخه‌های عکاسی»، «کارگاه نور» و «لابراتوار دیجیتال» هر کدام در یک جلسه و همچنین «کارگاه شاخه‌های عکاسی ۱، ۲ و ۳» در خارج از دفتر، با حضور مربی اصلی اما توسط استاد کارگاه شاخه‌های عکاسی برگزار می‌گردد.

عناصر بصری تصویر و معانی دیداری

سینماپرس: جزئیات «دوره جامع عکاسی» که اسماعیل عباسی، فرهاد سلیمانی، مجید ناگهی، مهدی وثوق‌نیا و سعید پوراسماعیلی اعضای دپارتمان آن هستند، تشریح شد.

جنبش‌های عکاسی

تولید مجموعه عکس

به گزارش سینماپرس، «دوره جامع عکاسی» انجمن سینمای جوانان ایران که تازترین دوره جامع آموزشی انجمن است، در راستای برنامه‌های راهبردی انجمن سینمای جوانان ایران، برای بازه زمانی ۶ ماهه و در سه گام آموزشی برنامه‌ریزی شده است.

«دوره جامع عکاسی» انجمن سینمای جوانان ایران با تمرکز بر نظام کارگاهی طراحی شده است و هدف آن اشتغال حرفه‌ای جوانان در حوزه عکاسی است. تفاوت این دوره با تک‌درس‌های عکاسی، مجموعه‌ای بودن دروس مورد نیاز هنرجو برای حرفه‌ای شدن و جذب در بازار کار است.