جریان رسانه‌ای غرب، با ما، فرهنگ و تمدن ما و اهداف دو کشور ایران و هند موافق نیستند – اخبار سینمای ایران و جهان

وی افزود: هند کشوری بزرگ، قدرتمند و تاثیرگذار در آسیا و جهان به شمار می آید و ایران نیز کشوری بزرگ در غرب آسیاست که در عرصه‌های مختلف جهانی تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه استعمار جدید از طریق رسانه‌ها همان اهداف استعمار قدیم را در پیش گرفته است، گفت: نتیجه استعمار قدیم قیام دیر یا زودهنگام مردم برای اخراج استعمارگران بود؛ اما استعمار جدید با در دست‌داشتن رسانه‌ها، از آن‌ها علیه ملت‌های آزادی خواه بهره می‌برد و با پنهان‌کردن خود در جریان اطلاع‌رسانی، همچنان دیگران را مستعمره خود می خواهد.

رییس سازمان صداوسیما در ادامه، استعمار کهن را محصول لشکرکشی به کشورها و تصاحب حاکمیت ملت‌ها بر سرزمین‌ها و منابعشان خواند و گفت: استعمارگران پس از روی کار آمدن، حتی از جان مردمان کشورهای مستعمره نیز برای رسیدن به منافع خودشان بهره می‌بردند.

رییس صداوسیما یادآور شد: حتی سکوهای انتشار تحت کنترل آن‌ها از جمله اینستاگرام، توییتر، تلگرام و واتس‌ اپ هم رفتار دیکتاتور مآبانه دارند. آمریکایی‌ها فرمانده محبوب نظامی ما یعنی سردار سلیمانی را به شهادت رساندند، فرمانده ای که قهرمان بین‌المللی مبارزه با تروریست بود؛ ولی مشی تروریسم رسانه‌ای‌ غرب در حدی دنبال می‌شود که اگر شما در اینستاگرام عکسی از او منتشر کنید، فوری صفحه شما را می‌بندند.

رییس صداوسیما به وجود فرهنگ های اصیل و تمدن کهن دو ملت بزرگ هند و ایران اشاره کرد و گفت: غرب از طریق رسانه‌ها می خواهد کشورهای مختلف از جمله ما و شما را به استعمار خود درآورد. وی تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، رسانه‌های غربی و غول‌های تولیدات هنری و… از جمله‌هالیوود علیه ما دست به کار شدند و فیلم‌های ضدایرانی‌ای چون «بدون دخترم هرگز» در راستای اهداف غرب، در هالیوود ساخته شد.

جبلی با تاکید بر نقش رسانه‌های دو کشور در ارتقای روابط اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌ای ایران و هند، عنوان کرد: باید تعاملات دو کشور بیشتر از پیش شود و در این میان رسانه‌های ایران و هند نقش بسزایی در تقویت تبادلات دوجانبه دارند.

سینماپرس: رییس سازمان صداوسیما بر حفظ هوشیاری و اتحاد رسانه‌های کشورهای مستقل جهان در برابر استعمار رسانه ای غرب تاکید کرد.

وی در پایان اظهار کرد: اگر می خواهیم کشورهایی بزرگ و تاثیرگذار در جهان باشیم، باید با هم کار کنیم. توانمندی‌های ایران و هند بسیار زیاد است و در کنار یکدیگر می توانیم در برابر استعمارگران جدید بایستیم و پیشرفت کنیم.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/142528/%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%D8%B1%D8%A8-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%D9%81-%D8%AF%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

جبلی عنوان کرد: جشنواره‌های فیلم در غرب فقط فیلم هایی از ایران را می‌پذیرند که سیاه‌نمایی و جنبه‌های منفی کشورمان را نشان دهند. آن‌ها برخلاف ادعاهایشان مبنی بر آزادی بیان و جریان آزاد اطلاعات اقدام می‌کنند و اجازه انتشار مطالبی برخلاف میلشان را نمی‌دهند.

رییس سازمان صداوسیما در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: دولت ها و ملل مستقل بزرگ باید همکاری بیشتری داشته باشند، جریان رسانه‌ای غرب، با ما، فرهنگ و تمدن ما و اهداف دو کشور ایران و هند موافق نیستند و از این رو، ما باید تلاش کنیم تا پیش از این با یکدیگر همکاری کنیم. جبلی همچنین از اصحاب رسانه‌های هند خواست به ایران سفر کنند تا با بسط روابط رسانه‌ای و شناخت متقابل، تعاملات دو کشور افزایش یابد.

جبلی ادامه داد: خوشبختانه استعمار قدیم دیگر وجود ندارد؛ اما استعمار جدید با شیوه نوین وارد میدان شده است. آن‌ها همان کشورهای استعمارگر قدیم هستند که اکنون جریان غالب رسانه ای را در دست گرفته اند.

به گزارش سینماپرس، پیمان جبلی رییس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، ظهر روز گذشته ۸ آذر ۱۴۰۱ در جمع خبرنگاران رسانه‌های مختلف هند در دهلی، با تشریح وجوه و ابعاد اشتراکات دو کشور گفت: ارزش‌های مشترک بین ایران و هند بسیار زیاد است و ما به‌عنوان رسانه‌ نقش مهمی در تقویت این رابطه‌ها داریم.