جبلی: شبکه مویرگی بسیج بسیار عظیم است/بسیج می‌تواند در حوزه‌های تخصصی هنر و سینما به صدا و سیما کمک کند – اخبار سینمای ایران و جهان

*بسیج می‌تواند در حوزه‌های تخصصی هنر و سینما نیز به صدا و سیما کمک کند

* بسیاری از نیازها و چالش‌های صدا و سیما با هم افزایی بسیج قابل حل هستند

به گزارش سینماپرس، سردار غلامرضا سلیمانی به همراه جمعی از معاونین سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت هفته بسیج با پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

*در فصل جدید مدیریتی صدا و سیما مدل قرارگاهی در دستور کار است

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی با تاکید بر لزوم ورود نخبگانی و جوان با انگیزه به عرصه‌های تولید محتوا در صدا و سیما، مطرح کرد: جوانان پرانگیزه با بسیجی با ورود به این عرصه‌ها می‌توانند به غنای محتوا و همچنین کمیت و کیفیت نیروی انسانی کمک کنند.

جبلی با اشاره به لزوم شناسایی ظرفیت‌های بسیج در حوزه فرهنگ، فضای مجازی و عرصه‌های مختلف، تاکید کرد: شناسایی این فعالیت‌ها در دستور کار است تا بتوانیم فعالیت‌هایمان را منسجم تر از گذشته کنیم.

سینماپرس: سردار غلامرضا سلیمانی به همراه جمعی از معاونان سازمان بسیج مستضعفان به مناسبت هفته بسیج با پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی اضافه کرد: بسیاری از نیازها و چالش های صدا و سیما با هم افزایی بسیج قابل حل هستند. باید بررسی این نیازها و چالش ها با هم افزایی بسیج در دستور کار قرار بگیرد و با سرعت بسیار بیشتری می توانیم این مشکلات را حل کنیم.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی فضای مجازی را یکی از موضوعات چالش برانگیز و مهم پیش رو برشمرد و گفت: نقش آفرینی بسیج در فضای مجازی و جهاد تبیین غیر قابل انکار است. این ظرفیت عظیم بسیجیان در تولید قدرت نرم در فضای مجازی یکی از الطاف الهی است.

جبلی یادآور شد: شبکه مویرگی بسیج بسیار عظیم است و در همه روستاها و اقشار مختلف شبکه دارد. در روستاها و مناطق دور دست افراد بسیار توانمندی فعالیت می‌کنند که این توانمندی خاص بسیج است.

جبلی به مدل قرارگاهی صدا و سیما برای هم افزایی با مجموعه های مختلف جهت مدیریت فرهنگی کشور اشاره کرد و گفت: برای اینکار در مدیریت فرهنگی کشور، همگام سازی و همپوشانی با سازمان ها و فرصت هایی که می تواند این کارها را انجام دهند، اولویت ما است.

جبلی در این دیدار گفت: راهبرد امواج انسانی بسیج، بسیار مهم است. بسیج بسیاری از نخبگان، افراد توانمند و فعال را در دل خودش جا داده که هر کدام از این رزمندگان جنگ نرم می توانند در عرصه کاری خودشان گره‌گشا باشند.

وی افزود: از دانش آموزان گرفته تا نوجوان و پیشکسوتان در مجموعه بسیج فعالیت می‌کنند.

جبلی با بیان اینکه یکی از افتخارات بنده این است که بسیجی بوده‌ام و بسیجی خواهم ماند، خود را یکی از سربازان دریای بیکران بسیج می‌دانم.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/142227/%D8%AC%D8%A8%D9%84%DB%8C-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D9%85%D9%88%DB%8C%D8%B1%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%AC-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D8%B9%D8%B8%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%AC-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C

وی یکی از بهترین مجموعه ها برای هم افزایی با صدا و سیما را مجموعه بسیج دانست و افزود: از قبل هم با بسیج هم افزایی داشته‌ایم، اما باید بتوانیم برای موضوعات جدید و مخاطبان جامعه، مکانیزم‌های جدید را طراحی کنیم تا بتوانیم مخاطب‌های جدید نیز جذب کنیم و این فعالیت‌ها را برای هم افزایی، روزآمد کنیم.

وی با بیان اینکه وصل شدن به امواج انسانی پای کار، مخلص و توانمند بسیج یکی از ویژگی‌هایی است که می‌تواند فصل همکاری بیشتر بسیج و رسانه ملی باشد، ادامه داد: با توجه به ظرفیتی که رسانه ملی در حوزه تولید برنامه، مجری گری، نویسندگی، گزارشگری، تئاتر، بازیگری و همه ابعاد دارند، در صدا و سیما فرصت مناسبی است که نخبگان بسیجی بتوانند در این عرصه ها ورود پیدا کنند.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی تصریح کرد: در واقع در فصل جدید مدیریتی صدا و سیما مدل قرارگاهی که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند را در دستورات کار خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه بسیج است که می‌تواند در مناطق دور دست این افراد توانمند را شناسایی کند، خاطرنشان کرد: بسیج می‌تواند در حوزه های تخصصی هنر و سینما نیز به صدا و سیما کمک کند.