«تونی بنت» درگذشت – اخبار سینمای ایران و جهان

او نه تنها از انفجار موسیقی راک در اواخر دهه شصت میلادی و شکوفایی آن در دهه‌های بعد جان سالم به در برد، بلکه موقعیت ویژه خود در موسیقی پاپ آمریکا را حفظ کرد و در دهه‌های بعد با هنرمندانی همکاری کرد که هم‌سن نوه‌های او بودند.

به گزارش سینماپرس و به نقل از آسوشیتدپرس، ناشر آثار «تونی بنت» اعلام کرد که این خواننده معروف آمریکایی که از سال ۲۰۱۶ مبتلا به بیماری آلزایمر شده بود در زادگاهش شهر نیویورک از دنیا رفته است.

او در سال ۲۰۱۴ و در ۸۸ سالگی، رکورد قبلی خودش را (به عنوان سالمندترین خواننده زنده) را شکست و با ترانه «گونه به گونه» که اجرا کرده بود به صدر جدول پر فروش‌ترین ترانه‌های پاپ آمریکا رسید و در سال ۲۰۱۱ نیز آلبوم او با عنوان «هم‌صدایی ۲» شامل اجرای ترانه‌های دو صدایی با خوانندگان مختلف در صدر فهرست پرفروش‌ترین‌های موسیقی پاپ قرار گرفت.

او در اجرای ترانه‌هایش سبک منحصر به فردی داشت که الهام‌بخش موسیقی خلق‌شده توسط آهنگسازان و ترانه‌سرایان بزرگ هم‌عصر خود از جمله «جورج گرشوین»، «کول پورتر» و «اروینگ برلین» بود.

آخرین آلبوم «تونی بنت» به نام «عشق برای فروش» در سال ۲۰۲۱ وارد بازار شد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/146240/%D8%AA%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%86%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA

«تونی بنت» در دهه پنجاه میلادی با ترانه‌هایی نظیر «به خاطر تو» و «قلب سرد سرد» جای خود را در موسیقی پاپ کلاسیک آمریکا باز کرد و در دهه شصت میلادی با ترانه‌های جاودانه‌ای نظیر «قلبم را در سانفرانسیکو جا گذاشتم» به شهرت رسید.

در دهه چهارم زندگی «تونی بنت» به نظر می‌رسید که سبک او برای همیشه از مد افتاده است اما او با کمک پسرش که مدیر برنامه‌هایش بود توانست در یک کارزار تبلیغاتی موفق در میان نسل جوان دهه ۱۹۹۰ که به نسل «ام‌تی‌وی» شهرت داشت به محبوبیت برسد.

«تونی بنت» در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۰۶ عنوان کرده بود: «از سرگرم کردن مخاطبان و کمک به آن‌ها برای فراموش کردن مشکلاتشان لذت می‌برم. فکر می‌کنم که مردم از هنرنمایی صادقانه با کمی شوخ طبعی واقعا لذت می‌برند».

سینماپرس: «تونی بنت» که چندین دهه از برجسته‌ترین خواننده‌های پاپ کلاسیک آمریکایی بود، در فاصله دو هفته تا تولد ۹۶ سالگی درگذشت.

او با نام کامل «آنتونی دومینیک بندتو» در سوم اوت ۱۹۲۶ در محله کوئینز شهر نیویورک متولد شد و یکی از ستاره‌های برجسته پاپ کلاسیک آمریکا در میانه قرن بیستم نام گرفت و طی هفت دهه فعالیت بیش از ۷۰ آلبوم موسیقی تولید و منتشر کرد و موفق به دریافت ۱۹ جایزه معتبر گرمی در عرصه موسیقی شد.

«بنت» تمامی جوایزش به غیر از دو مورد را پس از شصت سالگی دریافت کرد و تعدادی از برجسته‌ترین ستاره‌های موسیقی پاپ آمریکا در ۶ دهه اخیر او را مورد تمجید قرار می‌دادند.