بیش از فکر کردن به گیشه سینما باید به سینمایی فاخرتر فکر کنیم/ان‌شاءالله با آثار کیفی و ماندگار در شان سینمای ایران باعث ارتقای سلیقه مردم شویم – اخبار سینمای ایران و جهان

او در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دکتر جوادی حدود دو سال با همت و سلیقه تولیدات سینمایی و برگزاری رویدادهای مختلف در فارابی را اداره کردند و در وزارت ارشاد قدردان ایشان هستیم، افزود: ایشان مثل فرمانده‌ای دردوران سخت جنگ به داد سینما رسید و چنین نقشی را ایفا کرد و این‌دست جابه‌جایی‌ها هرگز به معنای ضعف نیست بلکه برای تغییر و توقع فزاینده برای رسیدن به قله‌های بالاتر است، بنابراین با افتخار از ظرفیت دکتر جوادی در وزارت فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی در مسئولیت مهم دیگری استفاده خواهیم کرد.

جوادی: وقتی فارابی را تحویل گرفتیم با خزانه خالی مواجه بودیم/اجازه ندادیم هیچ فیلمی با بودجه بیش از ۲۰ میلیارد تولید شود!

به گزارش سینماپرس، مراسم تودیع سیدمهدی جوادی و معارفه مجید زین‌العابدین مدیران عامل اسبق و جدید بنیاد سینمایی فارابی صبح امروز(چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۲) در سالن عباس کیارستمی این بنیاد برگزار شد.

سینماپرس: مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی اظهار داشت: فارابی از سال ۶۲ تاکنون در مسیر ۴۰ ساله فعالیت خود امروز به دوران برانگیختگی و بلوغ رسیده و از حیث کارنامه و پشتوانه از اتقان و شخصیت بالایی برای کمک به تعالی سینمای ایران برخوردار است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در ادامه اظهار کرد: فارابی از سال ۶۲ تاکنون در مسیر ۴۰ ساله فعالیت خود امروز به دوران برانگیختگی و بلوغ رسیده و از حیث کارنامه و پشتوانه از اتقان و شخصیت بالایی برای کمک به تعالی سینمای ایران برخوردار است. برنامه راهبردی که در این دوره برای بنیاد از سوی سازمان سینمایی و دکتر خزاعی ابلاغ شده، مهم‌ترین اسناد بالادستی برای کمک به تعالی سینمای ایران است تا انشالله با مشورت سینماگران و کمک همکاران بتوانیم گام اضافه‌ای بر این ۴۰ سال فعالیت فارابی برداریم و با آثار کیفی و ماندگار در شان سینمای ایران باعث ارتقای سلیقه مردم شویم.

او با اشاره به برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در مهر ماه گفت: اولین اتصال من به سینمای کودک و جشنواره‌های سینمایی مهر ۱۳۷۹ در جشنواره پانزدهم کودک و نوجوان در اصفهان بود. در آن سال هیاهو و شور و نشاط جشنواره را شاهد بودیم و باید ازاین ظرفیت استفاده حداکثری کنیم. بیش از فکر کردن به گیشه سینما باید به سینمایی فاخرتر فکر کنیم.

او با بیان اینکه سینما علوم انسانی، فنی، تجربی و هنری را یکجا با خود دارد و جامع‌الاطراف است، گفت: به تعبیر رهبرمعظم انقلاب پیشرفت کشور در دست سینماست و مقولاتی چون هنر دینی از رهگذر این بینش شکل می‌گیرد. سینما در دولت سیزدهم با این نگرش پیش می‌رود که باید در خدمت مردم و انقلاب اسلامی باشد. وزیر محترم نیز چنین نگرشی را انتظار دارند و در سینما پیگیری می‌کنند. رعایت کیفیت و استانداردهای محتوایی، ارائه تولیدات کیفی، پرهیز از نگاه کمی گرایانه، توسعه فعالیت‌های بین‌المللی، تقویت اقتصاد سینما زیر پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران از رویکردهای سینمای ایران در دوره جدید است. در سینمای ایران سینماگران همت والایی برای پیشرفت این هنر دارند و سازمان سینمایی در دوره جدید این همت را متبلور می‌داند.

مجید زین‌العابدین در پایان سخنان خود با تشکر از سید مهدی جوادی گفت: تشکر پایانی من از دکتر جوادی است که همکار سابق ما در تلویزیون و از دوستان ما در سینما هستند، شخصی که زحمات زیادی برای فارابی کشیدند، بنابراین متواضعانه از همه خدمات ایشان در دو سال گذشته تشکر می‌کنم.

جوادی: وقتی فارابی را تحویل گرفتیم با خزانه خالی مواجه بودیم/اجازه ندادیم هیچ فیلمی با بودجه بیش از ۲۰ میلیارد تولید شود!

هاشمی در پایان با بیان اینکه امروز مفتخر هستیم تا مجید زین‌العابدین را به عنوان چهره‌ای با اخلاق و توانمند در جبهه رسانه‌ای و فرهنگی انقلاب در سکان مدیرعاملی فارابی معرفی ‌کنیم، ادامه داد: امیدواریم در دوره مدیریت ایشان خانه امید سینمای ایران یعنی فارابی در حوزه تولیدات و رویدادهای مختلف بر مدار همیشگی‌اش بچرخد و هم در فرم و هم در محتوا قله‌های رفیعی را فتح کند. با همکاری خانواده سینمای ایران تمام قد حمایت‌های بیش از پیشی برای تحقق این اهداف خواهیم داشت.

در این مراسم، مجید زین‌العابدین مدیرعامل جدید بنیاد سینمایی فارابی نیز با بیان اینکه جوادی خیلی جامع وموثق درباره فعالیت‌های خود توضیحاتی مطرح کردند، گفت: ابتدا از دکتر اسماعیلی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر می‌کنم که در این دو سال فراتر از انتظار به سینما خدمت کردند و دغدغه پیشرفت و تعالی سینما را داشتند. ما شاهد بودیم که برای تعالی سینما، جلساتی را از پنج صبح تا ۱۱ شب برگزار می‌کردند. همچنین از مساعی و زحمات ایشان تشکر می‌کنم و اعتمادی که بابت سپردن این مسئولیت به بنده داشتند. تشکر بعدی از هیات امنای فارابی است که توفیق خدمتگذاری در فارابی را به بنده محول کردند. از دکتر خزاعی نیز تشکر می‌کنم که به عنوان سینماگری که خود حوزه تولید را می‌شناسند ‌و ارتباط خوبی با هنرمندان دارند، به خوبی سینما را مدیریت می‌کنند. ایشان توانسته‌اند در این سال‌های سخت سکان سینما را به خوبی هدایت کنند. همچنین جا دارد قدردانی هم از همکاران بنیاد سینمایی فارابی داشته باشم.

سیدمحمد هاشمی جانشین وزیر و معاون حقوقی مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سعید محمد مشاور رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و عضو هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی، مرضیه برومند مدیرعامل خانه سینما، جواد رمضان نژاد رئیس مرکز بسیج سازمان صداوسیما، محمدحسین هادیان رئیس مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حبیب ایل‌بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، اصغر فارسی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی، قادر آشنا معاون توسعه فناوری ومطالعات سینمایی، یزدان عشیری مشاور رئیس سازمان و مدیرکل روابط عمومی، علیرضا اسماعیلی دستیار و مدیرکل حوزه ریاست سازمان سینمایی، محمدرضا سوقندی مدیرعملکرد و امور استانهای سازمان سینمایی، غلامرضا نجاتی مدیر حراست سازمان سینمایی، محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند وتجربی، هاشم میرزاخانی مدیر عامل موسسه سینما شهر، علی آشتیانی‌پور، سید حامد حسینی، ابراهیم اصغری، حمید زرگرنژاد، محمد حمزه‌ای، عباس جهانبخش، صابر امامی، رضا نجاتی، محمود بابایی و مدیران بنیاد سینمایی فارابی از جمله مدیران و سینماگران حاضر در این مراسم بودند.

جوادی: وقتی فارابی را تحویل گرفتیم با خزانه خالی مواجه بودیم/اجازه ندادیم هیچ فیلمی با بودجه بیش از ۲۰ میلیارد تولید شود!


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/146071/%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%DA%A9%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%AE%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D9%81%DA%A9%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%A7%D8%A1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87

در ادامه سیدمحمد هاشمی جانشین وزیر، معاون حقوقی، مجلس و استان‌های سازمان سینمایی عنوان کرد: خدا را شکر حال عمومی آقای خزاعی بهتر است. بنیاد سینمایی فارابی خانه امید سینمای ایران و موتور محرکه آن است. گرم و پر رونق بودن آن اثر مثبتی بر کلیت سینمای ایران دارد و شاید نهادی به اهمیت آن در سینمای ایران نداشته باشیم.

جوادی: وقتی فارابی را تحویل گرفتیم با خزانه خالی مواجه بودیم/اجازه ندادیم هیچ فیلمی با بودجه بیش از ۲۰ میلیارد تولید شود!