برای سال های آتی از تولید فیلم های سینمایی با محوریت شهدای غواص حمایت خواهیم کرد/ ۴۰ اثر در بخش فیلم داوری شد – اخبار سینمای ایران و جهان

وی تأکید کرد: محمدعلی باشه آهنگر، سیدضیاء هاشمی و رسول صدرعاملی از جمله داوران سینمایی هستند که در این رویداد حضور خواهند داشت.

دبیر اجرایی این رویداد یادآور شد: ما در ابتدا بخش ادبی داشتیم و سپس بخش رسانه و عکس خلاق اضافه شد. سپس بخش فیلم و پوستر به کنگره اضافه شد و شاید در سال های آتی شاهد بخش های بیشتری در این رویداد باشیم.

دکتر نظرپور در ابتدای این نشست خبری گفت: دوستان سپاه که کنگره های متعدد برگزار می کنند تاکید کردند یکی از بزرگترین کنگره ها در سطح کشور است؛ ما خوشحال می شویم اصحاب رسانه و قلم نکات ضعف ما را یادآوری کنند تا در کنگره های بعدی کارها بهتر پیش برود و ما خودمان را اصلاح کنیم.

بهرام عرب وند دبیر اجرایی کنگره شهدای غواص نیز در این نشست گفت: بعد از پیشنهاد آقای نظرپور برای برگزاری این همایش که بعدا به یادواره و در نهایت به کنگره تبدیل شد ما تدابیر لازم را انجام دادیم و از ابتدا به فکر یک کار فاخر بودیم؛ یکی از مشکلات این بود که به محض اعلام فراخوان ها ما با اغتشاشات و کندی اینترنت مواجه شدیم اما در نهایت آثار خوبی به ما رسید و در بخش های مختلف از جمله دانش آموزی آثار متعددی به دست ما رسید.

لازم به توضیح است پیش از آغاز این نشست خبری نمایشگاه هنرهای تجسمی نخستین کنگره ملی شهدای غواص با حضور دکتر کشاورز رئیس سازمان منطقه آزاد کیش افتتاح شد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/142898/%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AD%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%D9%88%D8%A7%D8%B5

عرب وند خاطرنشان کرد: یکشنبه چهارم دی ماه با حضور وزیر کشور، ویزر ورزش و ۶۳ سردار دوران ۸ سال دفاع مقدس و چند نماینده مجلس ما را همراهی خواهند کرد. حاج صادق آهنگران نیز در این رویداد حضور خواهند داشت.

عرب وند سپس با انتقاد از سازمان منطقه آزادکیش اظهار داشت: مدیران این سازمان در ابتدا حمایت همه جانبه برای برگزاری این کنگره داشتند اما در حال حاضر به دلیل برخی حواشی عنوان همه جانبه را برمی دارم چرا که در حال حاضر ما باید مهمانان زیادی را در این نشست شاهد بودیم که الآن در برنامه های موازی حضور دارند که یکی از این اتفاقات حضور برخی فوتبالیست ها در جزیره است.

سینماپرس: بهرام عرب وند دبیر اجرایی نخستین کنگره ملی شهدای غواص گفت: برای سال های آتی از تولید فیلم های سینمایی با محوریت شهدای غواص حمایت خواهیم کرد اما متأسفانه امسال نتوانستیم حمایتی برای تولید فیلم داشته باشیم و فیلم ها توسط برخی فیلمسازان و سازمان ها و نهادها مانند اوج به این رویداد ارسال شد و داوری آن ها توسط سینماگران برجسته صورت گرفت.

وی ادامه داد: در روز اول کنگره رژه ورزشکاران را با لباس هایی به رنگ پرچم مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران داریم و سپس مانور دریایی را شاهد خواهیم بود. سپس برنامه «روایت حبیب» که مربوط به شهید سردار سلیمانی را شاهد خواهیم بود و سرداران و فرماندهان گردان عملیات کربلای ۴ در این رویداد حضور خواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه شهدا از جان خود گذشتند تا ما بتوانیم در کشور با آرامش زندگی کنیم اظهار داشت: ما از خانواده های شهدا متشکریم که عزیزان شان را از دست دادند و کمترین خدمت ما این است که بتوانیم از آن ها قدردانی کنیم.

نظرپور ادامه داد: در حال حاضر برخی استان ها اعلام آمادگی کردند که برگزاری این رویداد را در سال های آتی بر عهده بگیرند اما دبیرخانه این رویداد را در جزیره کیش خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار سینماپرس نشست خبری نخستین کنگره ملی شهدای غواص شامگاه جمعه دوم دی ماه با حضور دکتر نظرپور نایب رئیس کنگره ملی شهدای غواص و بهرام عرب وند دبیر اجرایی این کنگره برگزار شد.

منصوره بسمل دبیر سینمایی این کنگره نیز اظهار داشت: فیلم های حاضر در این کنگره صرفا با محوریت شهدای غواص پذیرش شدند؛ ان شاالله از سال آینده بخش های دیگری نظیر بخش فیلمنامه نیز به این رویداد اضافه خواهند شد تا شاهد پربارتر شدن برنامه های این کنگره ارزشمند باشیم.