«باشگاه نهال» در صدا و سیما رسما راه‌اندازی شد – اخبار سینمای ایران و جهانسینماپرس: مراسم رونمایی از باشگاه نهال با حضور مدیر شبکه امید، پنجشنبه ۲۱ مهر برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، محمد صادق باطنی مدیر شبکه امید همزمان با هفته کودک از راه اندازی یک باشگاه جدید برای کودکان با نام باشگاه نهال خبر داد که امروز پنجشنبه ۲۱ مهرماه از آن رونمایی شد.

احسان مهدی، علی اکبر ذاکری، حامد مدرس، محمود سلامیان، آرزو مقدم، مریم وطن پور، علی افشاری و میثم فکری از جمله مهمانان این برنامه بودند.

محمدصادق باطنی مدیر شبکه های نوجوان و کودک سیما در سخنانی بیان کرد: شبکه کودک در پایین ترین سطح مخاطب از ۸۰ درصد کمتر نشده است. میانگین تماشا بر اساس مرکز تحقیقات بین سه ساعت تا سه ساعت و نیم در روز است.

وی ادامه داد: معمولا پرمخاطب ترین برنامه های سازمان به این شبکه تعلق دارد. برخی اشتباه‌ها در شبکه ها اصلا دیده نمی شود اما در شبکه کودک حق اشتباه ندارید. مادری زمانی برای ما ویدیویی فرستاده بود و انتقادی کرده بود و مشخص است که مادران برنامه ها را می بینند.

باطنی در بخش دیگر اظهار کرد: در این هفته سعی کردیم بخشی از انیمیشن های میان برنامه ای را پخش کنیم و بخش زیادی انیمیشن های جدید اضافه شده است. بخشی از اینها از مراکز استانی گرفته شده است، بخشی کارهای تامینی استفاده می کنیم، از انتهای هفته آینده هم برنامه های جدید اضافه خواهند شد. باشگاه نهال هم از امروز رونمایی می شود و قرار است به توانمند شدن کودکان کمک کند.

مدیر شبکه کودک عنوان کرد: باشگاه نهال در پی کشف استعدادها و رشد آنهاست. هسته مرکزی این باشگاه کسانی هستند که تخصصی در کار رسانه دارند. بعد از باشگاه نهال بچه ها وارد باشگاه امید می شوند.

علی اکبر ذاکری از سازندگان پیشکسوت حوزه کودک در ادامه این جلسه که به صورت هم اندیشی برگزار شد در سخنانی یادآور شد: وقتی شبکه کودک قرار بود تأسیس شود صحبتی بود که شرایط برای سازندگان باسابقه کودک فراهم شود. ما خیلی امیدوار بودیم که این اتفاق در شبکه کودک رخ دهد و تمام برندها و تهیه کنندگان و نویسنده های قوی و حتی قدیمی را در این شبکه خواهیم دید. این اتفاق رخ نداد و حتی کسانیکه نیروهای فعالی در این عرصه بودند ندیدیم. ما از مدیر اسبق هم خیلی خواهش کردیم و گفتیم حتی نیاز نیست به اینها کار سپرده شود اما از امثال پروین شمشکی یا دیگر چهره های این حوزه کمک فکری گرفته شود.

در ادامه باطنی هم پاسخ داد که حتما یکی از رویکردهای جدید شبکه کودک بهره گیری از برندها در حوزه تولید و چهره ها خواهد بود.

علی افشاری عروسک گردان در سخنانی تصریح کرد: دوستان کمتر به حوزه عروسکی می پردازند برآوردهایی که بابت دستمزدها پرداخت می شود معمولا کمتر است و امیدوارم بیشتر به این حوزه رسیدگی شود.

باطنی نیز در پاسخ عنوان کرد: حوزه عروسکی واقعا از بخش های مغفول است. در دهه ۶۰ و ۷۰ بخش عمده ای از کارها عروسکی بودند و امیدواریم در ۱۴۰۲ عروسک ها را به خانه های خود برگردانیم و این درست نیست که عروسک‌ها را فقط در استیج‌ها بینیم.

سوسن مقصودلو بازیگر و از فعالان پیشکسوت حوزه کودک نیز در سخنانی بیان کرد: زمانی یک جوان دهه ۶۰ از هادی و هدا به من می گفت و حتی بیان می کرد که از این برنامه می ترسیده است و برای من عجیب و جالب بود. من در این مدت با نسل های مختلف ارتباط داشتم و بازخوردهای آنها را می شنیدم. نکته ای آقای باطنی گفتند که در این شبکه حق اشتباه نداریم این خیلی حرف درستی است. همچنین بیان شد که از پیشکسوت ها استفاده کنیم به نظرم اینها تجاربی کسب کرده اند که در هیچ دانشگاهی به دست نمی آید ما در کنار اساتید کار یاد گرفته ایم و به صورت پله پله بالا آمدیم.

در پایان این مراسم از لوگوی باشگاه نهال که برای کودکان است رونمایی شد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/141720/%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%86%D9%87%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D8%AF%D8%A7-%D9%88-%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A7-%D8%B1%D8%B3%D9%85%D8%A7-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B4%D8%AF