اینکه یک بخش خصوصی تصمیم بگیرد زمین بازی خود را عوض کند نشان‌دهنده عدم مسئولیت‌پذیری و پایبند نبودن به اخلاق حرفه‌ای است! – اخبار سینمای ایران و جهان

۱. سرویس بازی آپارات به دلیل پخش زنده بازی‌های دیجیتال(گیم استریم) و با توجه به تصریح قانون مبنی بر انحصار پخش زنده توسط سازمان صدا و سیما، اصولاً بدون اخذ مجوز از ساترا تشکیل شده است. اما با این‌حال، ساترا به احترام کاربران زیست‌بوم بازی‌های دیجیتال که بدون اطلاع از غیرقانونی بودن این سرویس پخش زنده، عضو آن شده‌اند، هزینه کرده‌اند و در این زمینه فعال‌اند، نه تنها برای تعطیلی این سرویس، به آپارات نامه‌ای ابلاغ نکرده، بلکه به‌منظور پایداری آن بارها تذکرات سودمندی برای سالم‌سازی محیط مذکور و رعایت استانداردهای محتوایی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و نظام اسرا(نظام رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای)، ارائه کرده است.

۲. اینکه یک بخش خصوصی به هر دلیلی بعد از جذب تعدادی از کاربران، بدون توجه به تمایل کاربران و حقوق ایشان، تصمیم بگیرد زمین بازی خود را عوض کند، نشان‌دهنده عدم مسئولیت‌پذیری و پایبند نبودن به اخلاق حرفه‌ای است که این امر، به هیچ‌وجه مورد قبول ساترا به‌عنوان حامی حقوق کاربران نیست.

۳. انتظار این است که شرکتی با ادعای دانش‌بنیان بودن بتواند سالم‌سازی محتوای زیست‌بوم بازی‌های دیجیتال را در کنار ایجاد نشاط اجتماعی، حفظ امنیت روانی خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان را در اولویت قرار داده و به صورت پایدار برای ساماندهی و سالم‌سازی کسب و کار خود تدبیر کند.

۴. ساترا بر اجرای تکالیف قانونی خود در چهارچوب مقررات و آیین‌نامه‌های محتوایی ابلاغی تأکید دارد و توسعه فضای مجازی سالم، مفید و ایمن (به‌عنوان یکی از مصوبات شورای عالی فضای مجازی) را یکی از مأموریت‌های اصلی خود می‌داند و از این رو با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و دیگر نهادهای مرتبط از پلتفرم‌های بازی‌های دیجیتال حمایت خواهد کرد.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/141139/%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%A9%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%D8%A8%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D8%AF-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%B9%D9%88%D8%B6-%DA%A9%D9%86%D8%AF-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87

این سازمان(ساترا) در پاسخ به ابهامات و سؤالات ایجاد شده توسط مجموعه صبا ایده(ویدیوی ضبط شده از سوی محمدجواد شکوری‌مقدم، مدیرعامل صبا ایده؛ مالک آپارات) در روز سه‌شنبه، مورخ ۱۶ شهریورماه و با توجه به اینکه انتشار ویدیوی یاد شده سوالاتی را برای برخی از علاقه‌مندان حوزه استریم بازی‌های رایانه‌ای ایجاد کرده است، موارد زیر را برای تنویر افکار عمومی اعلام می‌دارد:

به گزارش سینماپرس، ساترا بر اجرای تکالیف قانونی خود در چهارچوب مقررات و آیین‌نامه‌های محتوایی ابلاغی تأکید دارد و توسعه فضای مجازی سالم، مفید و ایمن را یکی از مأموریت‌های اصلی خود می‌داند.

سینماپرس: سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر به دنبالِ اعلام تعطیلی آپارات گیم توسط مجموعه صبا ایده، در قالبِ بیانیه‌ای به برخی ابهامات، پاسخ داد.