انقلاب اسلامی با نام «قدس» گره خورده/این آرمان از ویژگی‌های ممتاز انقلاب اسلامی از بدو تأسیس به شمار می‌رود – اخبار سینمای ایران و جهان

اسماعیلی با اشاره به تحقیر نمایندگان رسانه های صهیونیستی در جام جهانی فوتبال افزود: حدود ۵۰ سال از آغاز پروژه عادی‌سازی و سازش با رژیم صهیونسیتی می‌گذرد اما خبر انزوای خبرنگاران رژیم صهیونسیتی در حواشی جام جهانی فوتبال قطر به حدی بود که رسانه‌های معاند مردم فلسطین هم به ناچار به روایت این حقارت پرداختند.

همچنین در پایان این جلسه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حسینعلی جعفری نویسنده «صور» ‌و مریم مقانی نویسنده «چشم‌هایم در اورشلیم» به عنوان دو برگزیده ایرانی نخستین «جایزه جهانی ادبیات فلسطین» در بخش رمان تجلیل کرد، تندیس این جایزه نیز به شکل نمادین از سوی دبیرخانه جایزه به وزیر فرهنگ اهدا شد.

این جایزه با هدف معرفی و ارائه کتاب‌های ادبی منتشر شده در جهان با موضوع فلسطین و قدردانی از نویسندگان، شاعران و ناشرانی است که با نوشته‌های خود از مردم مظلوم فلسطین دفاع می‌کنند.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/142897/%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D9%82%D8%AF%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%85%D8%AA%D8%A7%D8%B2

وی گفت: مسئله فلسطین نقطه آرمانی انقلاب اسلامی مردم ایران است که باید همه شیوه‌ها برای تحقق آن طراحی شود و در این بین زبان ادبیات، شعر و هنر ماناترین ابراز برای این عرصه است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: مسئله فلسطین در ذات خود محل اجتماع اراده‌های مسلمانان و آزادیخواهان جهان است که فارغ از گرایش‌های نژادی و دینی از آرمان‌های فلسطین دفاع می‌کنند.

سینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری موفق «جایزه جهانی ادبیات فلسطین» گفت: مسئله فلسطین در ذات خود محل اجتماع اراده‌ مسلمانان و آزادیخواهان جهان است که فارغ از گرایش‌های نژادی و دینی از آرمان‌های آن دفاع می‌کنند.

وی با بیان اینکه انعکاس رسانه‌ای گسترده اخبار نخستین جایزه جهانی ادبیات فلسطین در رسانه‌های خبری خارجی و عرب زبان نشان از آغاز شکستن انحصار رسانه‌ای عبری عربی است، افزود: همین مسئله هم از قدرت آرمان‌های «قدس» نشات می‌گیرد که در روح و روان آزادیخواهان دنیا نفوذ کرده است.

آیین اختتامیه جایزه جهانی ادبیات فلسطین چندی پیش در لبنان برگزار شد و قرار است این رویداد هر دو سال یک بار با همکاری اتحادیه‌های فرهنگی و ادبی و تعدادی از انجمن‌ها و مؤسسات نشری در چندین کشور عربی و اسلامی برگزار شود.

اسماعیلی، فلسطین را منشأ انسجام و اتحاد برشمرد و اظهارداشت: تجربه موفق برپایی نخستین دوره جایزه فلسطین، نقطه دلگرم‌کننده برای فعالان و علاقه‌مندان حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری در مسئله فلسطین به حساب می‌آید.

به گزارش سینماپرس، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه چهارشنبه (۳۰ آذر) در دیدار با اعضای دبیرخانه جایزه جهانی «ادبیات فلسطین» که در محل وزارتخانه برگزار شد، اظهارداشت: انقلاب اسلامی با نام «قدس» گره خورده و از همان ابتدا با تدبیر امام راحل نهضت آزادی قدس به آرمان‌های انقلاب اسلامی بدل شد و این آرمان از ویژگی‌های ممتاز انقلاب اسلامی از بدو تأسیس به شمار می‌رود.