انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات برگزار می‌شود – اخبار سینمای ایران و جهان

دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات دوم مهرماه ۱۴۰۱ بود که با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اعلام برگزاری نوزدهمین انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، از مدیران مسئول متقاضی نمایندگی دعوت کرد، تا ۱۴ مهر درخواست خود را در سامانه جامع رسانه‌ها ثبت کنند.

در این اطلاعیه آمده بود: «در اجرای تبصره (۴) ماده (۱۰) قانون مطبوعات، از مدیران مسئول محترم مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری کشور دعوت می‌شود در صورتی‌که نامزد نمایندگی برای این دوره از انتخابات هستند، تا پایان روز پنج‌شنبه ۱۴ مهرماه با نام کاربری و رمز عبور خود به سامانه جامع رسانه‌های کشور به نشانی الکترونیکی «e-rasaneh.ir» مراجعه و نسبت به ثبت درخواست نامزدی و درج خلاصه‌ای از سوابق مطبوعاتی و اجرایی خود اقدام کنند.»

بنابر آخرین اطلاعات موجود در سامانه جامع رسانه‌ها، ۲۹۲۳ نفر از مدیران مسئول رسانه‌ها واجد شرایط در این انتخابات و می‌توانند در نوزدهمین انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات که از ساعت ۱۰ تا ۱۶ روز یکشنبه، ۲۹ آبان به‌صورت الکترونیکی برگزار می‌شود شرکت کنند.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/142349/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D9%85%D8%B7%D8%A8%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات گفت: برای فراهم شدن امکان شرکت در انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، لازم است اصحاب رسانه اعم مکتوب یا الکترونیکی به منظور احراز فعالیت مستمر و منظم، تا ۲۴ آبان نسبت به اصلاح وضعیت اعلام وصول رسانه خود اقدام کنند.

در این اطلاعیه آمده بود: طبق تبصره ۴ ماده ۳۳ آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات، «مدیران مسئولی که پروانه انتشار رسانه آنها به دلیل حکم قطعی دادگاه و یا ماده ۱۶ قانون مطبوعات توسط هیأت نظارت بر مطبوعات لغو نشده باشد و همچنین رسانه آنها مطابق ترتیب انتشار مندرج در پروانه صادره از سوی هیأت نظارت بر مطبوعات به طور منظم منتشر شده باشد، می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

بر اساس آخرین اطلاعات موجود در سامانه جامع رسانه‌ها، ۲۹۲۳ نفر از مدیران مسئول رسانه‌ها واجد شرایط در این انتخابات هستند. همچنین تعداد نامزدهای تایید صلاحیت شده ۲۲۳ نفراست که تا این لحظه ۴۸ نفر از آن‌ها انصراف داده‌اند.

به گزارش سینماپرس، نوزدهمین انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات از ساعت ۱۰ تا ۱۶ یکشنبه هفته آینده برگزار می‌شود.

بنابراین گزارش، هیات نظارت بر مطبوعات در روز سه‌شنبه ۱۹ مهر، با صدور اطلاعیه‌ای، شرایط قانونی نامزدها و رای دهندگانِ انتخابات نمایندگی مدیران مسئول در نوزدهمین دوره هیأت نظارت بر مطبوعات را اعلام کرد.

سینماپرس: نوزدهمین انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات یکشنبه، ۲۹ آبان ماه به‌ صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

هیات نظارت بر مطبوعات۲۱ آبان‌ ماه اعلام کرد: پس از بررسی و انجام فرایندهای قانونی، فهرست نهایی نامزدهای انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات که به تایید هیات سه نفره موضوع تبصره ۴ ماده ۱۰ قانون مطبوعات رسیده است، در سامانه جامع رسانه‌های کشور منتشر شده است.

سیدعلاءالدین ظهوریان دبیر هیات نظارت بر مطبوعات دوشنبه، ۲۳ آبان از آخرین فرصت اصلاح وضعیت اعلام وصول رسانه‌ها به منظور فراهم شدن امکان شرکت در انتخابات تا پایان وقت اداری روز سه شنبه، ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۱ خبر داد.

همچنین تاکید شده بود: شاخص نظم انتشار در مورد نشریات مکتوب و الکترونیکی غیربرخط، گزارش اعلام وصول تایید شده و درصد نظم انتشار مندرج در سامانه جامع رسانه‌های کشور است و در مورد رسانه‌های الکترونیکی برخط (پایگاه‌های خبری) فعالیت منظم و مستمر با درج کد اعلام وصول الکترونیکی در رسانه، احراز می‌شود.

وی تاکید کرد: پایگاه‌های خبری لازم است حتما کد اعلام وصول الکترونیکی خود را از صفحه مجوز رسانه در سامانه جامع رسانه های کشور دریافت و بر روی سایت پایگاه خبری خود قرار دهند.

ظهوریان همچنین در روز سه‌شنبه ۲۴ آبان‌ ماه ضمن اعلام تمدید مهلت اصلاح وضعیت اعلام وصول رسانه‌ها تا ساعت ۱۴ روز چهارشنبه، ۲۵ آبان جزئیات و شرایط شرکت در نوزدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات را اعلام کرد.

اما پس از مهلت مذکور و بنابه درخواست شماری از مدیران مسئول رسانه‌ها، مهلت ثبت نام تا ۱۶ مهرماه تمدید شد.