اسماعیلی: بررسی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره نمایانگر کیفیت و تنوع آثار در این دوره است – اخبار سینمای ایران و جهان

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که همزمانی برپایی بخش ملی و بین‌الملل جشنواره فیلم فجر و تنوع قابل توجه آثار حاضر در این بخش‌ها بتواند همه ذائقه‌های سینمایی را اقناع کند.

پیش از سخنان وزیر فرهنگ، مجتبی امینی دبیر چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر و محمد خزاعی گزارشی از روند فعالیت‌های ستاد و دبیرخانه این دوره از جشنواره ارائه کردند.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/143214/%D8%A7%D8%B3%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A2%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%DA%AF%D8%B1-%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C%D8%AA

سینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از دبیرخانه چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر جمع‌بندی سازمان سینمایی برای ادغام دوباره بخش ملی و بین‌الملل جشنواره را تصمیم مناسبی دانست و ارزیابی نهایی درباره این تصمیم را به بعد از برگزاری این دوره از جشنواره موکول کرد.

اسماعیلی درباره برپایی همزمان بخش ملی و بین‌الملل جشنواره چهل و یکم فجر گفت: به نظر می‌رسد جمع‌بندی سازمان سینمایی برای ادغام دوباره بخش ملی و بین‌الملل جشنواره تصمیم مناسبی بوده و آثار مثبتی به همراه داشته است؛ البته منتظر ارزیابی نهایی این تصمیم پس از برگزاری جشنواره خواهیم ماند.

وزیر فرهنگ با دعوت از هنرمندان برای حضور فعال در جشنواره فیلم فجر گفت: امیدوارم همه هنرمندان عزیز کشور چه آن‌ها که در جشنواره امسال فیلم دارند و چه سایرین، در جشنواره فیلم فجر که قله فعالیت‌های هنری کشور است، مشارکت جدی داشته باشند، زیرا جشنواره فیلم فجر، رویدادی متعلق به همه هنرمندان کشور است.

محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی، مجید زین‌العابدین دستیار وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی، محمدمهدی اسماعیلی را در بازدید از دبیرخانه چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر همراهی کردند.

به گزارش سینماپرس، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه سه‌شنبه بیستم دی ماه در بازدید از دبیرخانه چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، ضمن قدردانی از فعالیت بخش‌های مختلف این مجموعه، ابراز امیدواری کرد که چهل و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، جزو درخشان‌ترین دوره‌های جشنواره باشد.

وی با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر آلبوم خاطرات هنرمندان کشور است، گفت: نباید فراموش کرد که جشنواره فیلم فجر با تلاش تمامی هنرمندان طی سالیان متمادی، هم اکنون به ایستگاه چهل و یکم خود رسیده است.

وزیر فرهنگ با تاکید بر لزوم بهره‌مندی حداکثری از جشنواره فیلم فجر، گفت: با افتتاح سالن‌های مجهز سینمایی در شهرهای مختلف کشور طی ماه‌های گذشته، ظرفیت ارزشمندی برای نمایش فیلم‌های جشنواره در استان‌ها فراهم شده است. از سوی دیگر سینماسیار همچون سال گذشته زمینه نمایش آثار جشنواره برای مردم روستاها و مناطق کم‌برخوردار را فراهم می‌کند.

وزیر فرهنگ با اشاره به تلاش‌های سازمان سینمایی برای ارتقای سطح کیفی و محتوایی آثار چهل‌ویکمین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: خوشبختانه گزارش بررسی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره نمایانگر کیفیت و تنوع آثار در این دوره است.