از همه چیز مهتر برای ما «ایران» است که خدشه‌دار نشود – اخبار سینمای ایران و جهان

محبی در پایان گفت: ان‌شاءالله مشکلات زودتر برطرف شده و شما و مردم را سر ضبط برنامه «صبح جمعه» ببینیم.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/141618/%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D9%85%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D9%87-%D8%AE%D8%AF%D8%B4%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%B4%D9%88%D8%AF

به گزارش سینماپرس، این هنرمند درباره‌ی ناآرامی‌های اخیر کشور که اعتراض‌های مردمی گاه در جاهایی سبب شد چشم طمع برخی دشمنان با شعارهای تجزیه طلبی بیش از پیش متوجه ایران شود، به ایسنا گفت: نگرانی همه دلسوزان ایران مسئله حفظ تمامیت ارضی کشور است. از همه چیز مهتر برای ما «ایران» است که خدشه‌دار نشود.

محبی که از گویندگان باسابقه برنامه خاطره‌انگیز «صبح جمعه با شما» است، درباره شروع مجدد این برنامه پس از دو ماه وقفه به خاطر محرم و صفر و حضور او در فصل جدید، گفت: «صبح جمعه» خانه ماست؛ تا وقتی جوابمان نکنند و به خانه سالمندان زنگ نزنند، ما هستیم!

محبی درباره‌ی تغییرات این برنامه پس از دو ماه وقفه، توضیح داد: از وقتی کرونا آمد، برنامه را در استودیو و بدون تماشاگر ضبط می‌کردیم. به تازگی با تهیه‌کننده و مدیر شبکه صحبت کردیم و قرار شد «صبح جمعه» را مثل دوران قبل از کرونا، در سالن و با حضور مردم ضبط کنیم اما با این ناآرامی‌های اخیر کشور مصادف شد و فعلا همان‌طور در استودیو ضبط می‌کنیم. ضبط برنامه بدون تماشاگر به خود ما هم خیلی نمی‌چسبد چون از سنت‌ها و بدعت‌های «صبح جمعه» حضور شونده‌ها بوده است.

محبی افزود: در هر خانواده‌ای دعواهایی می‌شود؛ شاید شیشه‌ی پنجره را بشکنند و در سر و کله هم بزنند، با پدر و مادر اختلاف پیدا کنند، بین برادرها و خواهرها دعواهایی ایجاد شود، ولی وای به حال آن خانه‌ای که دیواره‌اش فرو بریزد و آن‌هایی که خیلی وقت است به این خانه نظر داشتند، حرمت خانواده را از بین ببرند، بریزند و صاحب شوند و تخریبش کنند؛ این مساله خیلی فرق دارد، همه نگران این موضوع هستیم.

در هر خانواده‌ای اختلاف پیش می‌آید، تمامیت ارضی خانه را باید مراقبت کرد
نمایی از پشت صحنه «صبح جمعه با شما»

سینماپرس: عباس محبی تاکید دارد که با وجود انتقادها، نگرانی همه دلسوزان ایران مسئله حفظ تمامیت ارضی کشور است.

او افزود: به لحاظ محتوا، برنامه تغییر خاصی نداشته‌ و فعلا به همان روال است. وقتی تماشاگر نباشد یکسری آیتم ها مثل مسابقات و کنسرت خواننده‌ها در سالن، قابل اجرا نیست و خیلی تصنعی می‌شود.