از دست دادن دو میلیون مشتری تا ۳۰ ژوئن امسال! – اخبار سینمای ایران و جهان

پیش‌بینی شده بود که برای سه‌ماهه دوم، که از ۱ آوریل تا ۳۰ ژوئن را شامل می‌شود، نتفلیکس ۲ میلیون مشترک از دست خواهد داد.

بر اساس داده‌های اجماع تحلیلگران ارائه شده توسط Refinitiv، از نظر عملکرد مالی برای سه ماهه دوم، وال استریت درآمد هر سهم (EPS) را ۲.۹۶ دلار از ۸.۰۴ میلیارد دلار درآمد برای سه ماهه دوم نتفلیکس پیش بینی کرد.

سینماپرس: پیش‌بینی شده بود که برای سه‌ماهه دوم، که از ۱ آوریل تا ۳۰ ژوئن را شامل می‌شود، نتفلیکس ۲ میلیون مشترک از دست خواهد داد.

بدیهی است که در مجموع برای پیشروان صنعت، این یک ضربه و شکست بزرگ به شمار می‌رود. البته این آمار به مراتب کمتر از ضرر پیش‌بینی شده نتفلیکس در ماه آوریل است.

این پیش‌بینی به دلیل خروج ۷۰۰ هزار روس از نت‌فلیکس در سه ماهه اول بود که باعث شد کارشناسان این سطح از ریزش مشترکین این غول پخش‌کننده اینترنتی را تخمین بزنند.

به طور خلاصه، نتفلیکس ۱.۳ میلیون مشترک را در ایالات متحده و کانادا از دست داد، در آمریکای لاتین ثابت ماند، حدود ۷۷۰۰۰۰ مشترک در اروپا و غرب آسیا از دست داد و حدود ۱ میلیون مشترک در منطقه آسیا و اقیانوسیه افزایش یافت.

نتفلیکس در نامه سه ماهه دوم خود به سهامداران فاش کرد که در حال حاضر ۲۲۰.۶۷ میلیون مشترک در سراسر جهان دارد و انتظار می‌رود در سه ماهه سوم به رشد پیشین خود بازگردد و پیش‌بینی می‌کند از ۱ جولای تا ۳۰ سپتامبر ۱ میلیون مشترک به آن اضافه شود.

نتفلیکس گزارش داد که EPS(درآمد هر سهم) کاهش یافته و از ۳.۲۰ دلار در ۷.۹۷ میلیارد دلار درآمد، با جریان نقدی آزاد برای سه ماهه ۱۳ میلیون دلار، در مقایسه با ضرر ۱۷۵ میلیون دلاری در سه ماهه سال گذشته همراه بوده و سود حاصل از سرمایه‌گذاری ۸۰۲ میلیون دلار در سه ماهه اول بوده است.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/140189/%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D9%88-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%DB%B3%DB%B0-%DA%98%D9%88%D8%A6%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%84

به گزارش سینماپرس و به نقل از ورایتی، نتفلیکس روز سه‌شنبه درآمد سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ خود را اعلام کرد و نشان داد که ۹۷۰۰۰۰ مشترک را در طول دوره سه ماهه که شامل نمایش قسمت اول فصل ۴ «چیزهای عجیب» می‌شود، از دست داده است.