آیین رونمایی از مستند «تماشاگر بهار» برگزار شد – اخبار سینمای ایران و جهان

در ادامه ابوالفضل توکلی کارگردان مستند «تماشاگه بهار» در سخنانی گفت: خاطرم هست برای ساخت فیلم که خدمت آقای رویگری رسیدم گروه‌های دیگری هم در تلاش برای ساخت مستند بودند و ایشان به ما اعتماد کرد. ما تلاشمان این بود که زندگی هنری آقای رویگری را معرفی کنیم. خوشبختانه حافظه بسیار خوبی داشت و همین طنازی‌ها را در زمان تولید هم داشت.

در ادامه ابوالفضل محمد باقر تهیه‌کننده اثر بیان کرد: شبکه مستند خانه ماست و همبستگی و اتحادی که در این شبکه وجود دارد کار راحت می‌کند. شخصیت آقای رویگری سه وجه داشت هم بحث موسیقی بود و هم بازیگری و نقاشی. من فقط اینجا می‌خواهم از طرف خودم تقاضا کنم بودجه شبکه مستند افزایش پیدا کند.

وی افزود: تشکر می‌کنم که چنین آثاری تولید می‌کنند که یادمان نرود کجا بودیم و سینمای امروز روی دوش چه بزرگوارانی بوده تا اینجا رسیده است. واقعاً باید مایه شرمندگی دست‌اندرکاران و مایه سرافکندگی مسئولان باشد اگر به شما بی‌توجهی می‌شود.

رویگری در واکنش به طنازی هایی که در مراسم داشت بیان کرد: در کهریزک به من گفتند مهجور هستم و رفتم پزشک قانونی، عبارتی را گفتند دو بار بگویم و آنقدر تکرار کردم که فرد گفت تو از همه سالم‌تر هستی!

به گزارش سینماپرس، امروز چهارشنبه پنجم مرداد ماه در مرکز همایش‌های صداوسیما از مستند «تماشاگر بهار» که با محوریت رضا رویگری بازیگر سینما و تلویزیون تولید شده است رونمایی شد.

محسن برمهانی معاون سیما در ادامه در سخنانی بیان کرد: باعث افتخارم است کنار ستاره سینما هستم که در نوجوانی ما ستاره‌ای بود و امروزه ستاره قلب ماست.

وی ادامه داد: خاطرم هست برنامه‌ای در مشهد برایم گرفته بودند و همین اسامی فیلم و سریال‌ها را که دیدم حدود پنج صفحه لیست آن‌ها می‌شد.

سینماپرس: آیین رونمایی از مستند «تماشاگر بهار» با حضور معاون سیمای سازمان صداوسیما برگزار شد.

رضا رویگری بعد از نمایش مستند در سخنان کوتاهی بیان کرد: هیچکس در این کشور به اندازه من تئاتر کار نکرده است، ۶۰ سال است و سالی ۱۰ تا هم بازی کرده باشم ۶۰۰ عدد می‌شود.

برمهانی تأکید کرد: من می‌خواستم در منزل خدمت شما برسم تا به خودم یادآوری کنم قدم‌هایی را که شما برای اعتلای فرهنگ و هنر برداشتید.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/140354/%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B4%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%AF