آغاز تحول در شبکه یک سیما برنامه «ایران امروز» است/این برنامه ماموریت‌های سه گانه سازمان یعنی عدالت گستری و هویت محوری و پیشرفت را دنبال می‌کند – اخبار سینمای ایران و جهان

برمهانی در ادامه با اشاره به برنامه «ایران امروز» گفت: این برنامه فضای جذابی دارد که اتفاق خوبی است؛ امثال این برنامه در فرم و ریتم و بیان مسائل در میان برنامه‌ها هست، اما باید بیشتر شود.

در ادامه آیین افتتاحیه این استودیو، محسن برمهانی معاون سیما ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام شعبانیه اظهار کرد: همکاران معاونت سیما و شبکه یک دست به دست هم داده اند تا کاری عملیاتی و جهادی شکل گرفته است که بسیار جای تشکر دارد. در دوره تحول انتظار همین است.

این استودیو که پیش از این سالیان متمادی با پخش SD فعالیت داشته و برنامه‌های بسیار با قدمت سازمان نظیر «صبح بخیر ایران» پیش از این در این استودیو روی آنتن می‌رفت، مدتی در دست بازسازی و تبدیل به شرایط پخش HD بوده است و اکنون با تلاش شبانه روزی همکاران تولید و فنی و معاونت سیما به مرحله بهره برداری رسیده است.

به گزارش سینماپرس، روز گذشته ۲۴ اسفند با حضور محسن برمهانی معاون سیمای رسانه ملی، میثم مرادی بیناباج مدیرشبکه یک، فرشید بهجت محمدی قائم مقام معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی، جواد اسناوندی مدیرتولید و فنی شبکه یک و جمعی دیگر از مدیران شبکه یک، استودیو صبا این شبکه با پخش HD افتتاح شد.

در ادامه این مراسم فرشید بهجت محمدی قائم مقام معاونت توسعه و فناوری ضمن تقدیر از تلاش شبانه روزی همکارانش در این عرصه، گفت: در برنامه‌های توسعه ای به لحاظ سیگنال رسانی و فیبرنوری دستمان بسیار باز است.

مدیر شبکه یک اظهار کرد: برنامه «ایران امروز» از ۲ ماه گذشته در اینجا شکل گرفت؛ در رژی موقت روی آنتن رفت و آغاز تحول در شبکه یک سیما برنامه «ایران امروز» است. این برنامه ماموریت های سه گانه سازمان یعنی عدالت گستری و هویت محوری و پیشرفت را دنبال می‌کند. امیدواریم تحول شکل گرفته در توسعه زیرساخت ها در حوزه محتوایی و برنامه سازی هم ادامه پیدا کند. طرح توسعه ای برای تپه صبا پیش بینی شده که نیازمند همراهی معاونت فنی و معاونت سیما است.

سینماپرس: استودیوی صبا که پیش از این با پخش اس دی فعالیت داشته با حضور معاون سیما و با پخش اچ دی افتتاح شد.

این برنامه با غرس درختان محوطه استودیو تپه صبا با نام شهیدان به پایان خود رسید.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/144358/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87

در ادامه آیین افتتاحیه استودیو تپه صبا از جواد اسناوندی مدیرتولید فنی شبکه یک، کمیل صالحی مسوول پروژه نصب استودیو صبا، محمدرضا جعفری مسوول فنی پخش، مهدی زرین مسوول استودیو پخش، محمد صادقی قائم مقام پیشتیبانی فنی و مهدی حبیبی مشاور مدیر شبکه یک با اهدای هدایایی قدردانی و تشکر به عمل آمد.

در ابتدای آیین افتتاحیه این استودیو، برمهانی معاون سیما ضمن تشکر و قدردانی از همه دست اندرکاران این پروژه، درخواست کرد که برای افتتاح و راه اندازی این استودیو از حضور همکاران پرتلاش بهره گرفته شود.

وی افزود: یادی می‌کنیم از کسانی که در استودیو صبا بودند و کار کردند و یادشان در اینجا باقی است. این استودیو ظرفیتی است که به رسانه ملی اضافه شده و موجب تقویت آنتن رسانه ملی خواهد شد.

مرادی در ادامه افزود: توسعه و تکمیل استودیوی تپه صبا را آقای اسناوندی از ابتدای حضور بنده در شبکه مطرح کردند و ما هم همراهی کردیم؛ ایشان همت گماردند و تلاش کردند و صد البته همراهی و کمک همکاران معاونت فنی سازمان مدیریت سابق و کنونی این معاونت جناب شریفی و همکاران شان در بخش فنی، موجب به نتیجه رسیدن این پروژه سنگین شد.

معاون سیما در پایان با اشاره به دکور برنامه «کاریکارتون» تصریح کرد: ان شاء الله این اقدام شبکه یک، نقطه تحول در برنامه‌های دیگر هم باشد و فرم های جدید برای بیان مطالب داشته باشیم.

در این مراسم مرادی بیناباج مدیر شبکه یک سیما گفت: ما از این استودیو و این فضا خاطرات بسیار داریم و یکی از دغدغه‌های شبکه HD شدن این استودیو بود که با عزم مدیریت تولید وفنی شبکه یک، اینجا را به مدار تولید و برنامه سازی مجدد برگرداندیم.