آثار جشنواره فیلم «سینماحقیقت» به تلویزیون رسید – اخبار سینمای ایران و جهان

رسولی تصریح کرد: از آنجایی که مستندسازان خیلی شناخته شده نیستند و اوایل کارشان هستند، رسانه می تواند با پخش آثارشان، به شناخته و به رسمیت شناخته شدن آثارشان کمک بسزایی کند تا از حمایت های بیشتری برخوردار شوند.

سعید رسولی از تهیه کنندگان تلویزیون گفت: شبکه مستند به واسطه این که شبکه تخصصی در حوزه سینمای مستند است از دوره نهم و دهم جشنواره سینماحقیقت با یک ویژه برنامه تخصصی به این موضوع پرداخته است.

وی افزود: برای پخش ویژه برنامه امسال، سه تیم تولید داریم که کار ضبط برنامه را انجام می دهند که شامل گزارش های روزانه جشنواره، مصاحبه با فیلمسازان، تهیه کنندگان، مدیران جشنواره و … است.

محتوای برنامه بیش تر معرفی فیلم ها و مستندسازهایی که در بخش های جشنواره حضور دارند. از آنجایی که جشنواره سینمای حقیقت از بخش های مختلقف جانبی تشکیل شده و شاید علاقه مندان سینمای مستند اطلاعی نداشته باشند و هر ساله بخش هایی به جشنواره اضافه و یا حذف شود مثل کارگاه های تخصصی که با حضور اساتید ایرانی و خارجی برگزار می شود یا حضور مسئولان و مهمانان ویژه در جشنواره، رونمایی کتاب که هر ساله در جشنواره انجام می شود و به طور کلی حال و هوای جشنواره و اتفاقات رخ داده را برای مخاطبان ارائه می کنیم.

سعی کردیم از لحاظ ساختاری برنامه‌ها متفاوت باشد. مثلا در شبکه افق بیش تر موضوعات مربوط به شهید آوینی است، در شبکه پنج سیما مسائل اجتماعی و در شبکه چهار هم بیش تر موضوعات فرهنگی ارائه می‌شود. هر برنامه هم به طور مستقل، مجری خود را دارد.

بختیان خاطرنشان کرد: پوشش ویژه برنامه های «سینما حقیقت» از شبکه سه سیما با اجرای محمدرضا باقری، ساعت ۱۵:۴۵ به مدت ۱۲ دقیقه، شبکه چهار با اجرای شهریار ربانی حوالی ساعت ۲۲:۳۰ به مدت ۲۵ دقیقه، شبکه پنج با اجرای زهرا خواجه علی ساعت ۱۴ به مدت حدود ۱۵ دقیقه و شبکه افق با اجرای محمد میرزازاده ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۲۰ دقیقه برای علاقه مندان پخش می‌شود.

رسولی تاکید کرد: هر چه درباره جشنواره فیلم حقیقت اطلاع رسانی شود علاقه مندان از آثار جشنواره اطلاع پیدا می کنند و فیلمسازان و مستندسازان حتی می توانند در جشنواره شرکت کنند.

وی افزود: سعی ما این است در ایام جشنواره، حال و هوای جشنواره را به مخاطبان و علاقه مندان سینمای مستند انتقال دهیم. این ویژه برنامه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۰ پخش می شود. ما حتی سعی کردیم زمان پخش برنامه را در دوره های مختلف جشنواره ثابت نگه داریم تا علاقه مندان بتوانند از این برنامه استفاده کنند.

به گزارش سینماپرس، هم‌زمان با آغاز به کار جشنواره «سینماحقیقت»، شبکه‌های تلویزیون در بخش‌های مختلف به معرفی برخی کارگردان‌ها و آثار آن‌ها در جشنواره، پوشش نشست‌ها و مصاحبه با مدیران جشنواره و همچنین به مصاحبه با مدیران جشنواره می‌پردازد.

وی با اشاره به اکران آنلاین فیلم های جشنواره هم گفت: این امر فرصت مناسبی برای سینمای مستند خواهد بود. شانزدهمین جشنواره «سینما حقیقت» با دبیری محمد حمیدی مقدم از ۲۰ تا ۲۵ آذرماه در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.


منبع: https://www.cinemapress.ir/news/142761/%D8%A2%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF

سینماپرس: شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» از سوی شبکه‌های مختلف سیما پوشش داده می‌شود.

امسال اجرای ویژه برنامه را مهدی معظمی بر عهده دارد و مراسم اختتامیه را فردای روز برگزاری با اضافه کردن مصاحبه با دبیر جشنواره و برگزیدگان پخش می کنیم که روز ۲۶ آذرماه به روی آنتن می رود.

وی در خصوص ساختار ویژه برنامه جشنواره حقیقت گفت: ساختار این ویژه برنامه ها ترکیبی است که با حضور مجری به روی آنتن می رود که شامل مصاحبه با دست اندرکاران جشنواره درخصوص اهداف جشنواره و برنامه های آینده، معرفی فیلمسازان که در جشنواره فیلم دارند، نظرات فیلمسازانی که فیلم ندارند ولی در جشنواره شرکت می کنند، اخبار جلسات تخصصی و نشست ها، بزرگداشت ها، اخباری از نمایشگاه کتاب که در حاشیه این جشنواره برگزار شده و معرفی کتاب خواهد بود.

علیرضا بختیان تهیه کننده این برنامه ها گفت: چند سالی است که برنامه های جشنواره های مختلف با هماهنگی بیش تر از شبکه های تلویزیون پخش می‌شود.

وی با اشاره جایگاهی که جشنواره «سینما حقیقت» بین اهالی سینمای مستند در کشور دارد و تنها جشنواره تخصصی است و در منطقه هم از اعتبار خاصی برخوردار است و مهمترین جشنواره بین المللی کشور هم هست گفت: رسانه ملی به اهمیت جشنواره «سینما حقیقت» اذعان دارد و هر چقدر اخبار مربوط به آن را اطلاع رسانی کند به بالندگی و شناخته شدن بیش تر آن کمک خواهد کرد.